форум-виноград
Сайт ФорумМагазин Дневники Галерея Регистрация Справка Календарь Пользователи Все альбомы Все разделы прочитаны

Вернуться   форум-виноград > Виноградарство > Северное виноградарство

Северное виноградарство Виноград на Дальнем востоке, в Сибири, на Урале, в Средней полосе, Прибалтике.

Результаты опроса: Чи дозріли у вас сорти ранньо-середнього строку достигання в умовах відкритого грунту у цьому році?
Так, повністю. 39 54.17%
Практично. Їсти можна, але без задоволення. 29 40.28%
Ні, кислятина ще та. 4 5.56%
Голосовавшие: 72. Вы ещё не голосовали в этом опросе

Ответ
Опции темы
Непрочитано 13.03.2018, 16:25   #7721
Кайзер
Старожил

Рейтинг: 2064
По умолчанию Re: Виноград на Західній Україні (окрім Закарпаття)

Цитата:
Сообщение от MetelSky Посмотреть сообщение
За прогнозом погоди сильних мінусів вже не буде. А ось під дуже вологою землею, та щей в декого під додатковим накриттям, можуть виникнути сприятливі умови для випрівання бруньок.
Під укриттям землею,брунькам випрівання не загрожує.

----------

Цитата:
Сообщение от MetelSky Посмотреть сообщение
Добрий день шановне товариство! Хто, коли планує відривати свій виноградник?

За прогнозом погоди можна вже з 23.03.2018 року.

Минулого року я відкрив на 08-го марця.
Я свій виноградник,раніше середини квітня відкривати не планую.У цьому сезоні,укрив землею лише однорічні саджанці.Дорослі кущі,лише пришшпилив до землі.Дво-трирічні кущі,урвив б.у.біг-бегами.
Кайзер вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 13.03.2018, 16:29   #7722
doc
Старожил

Рейтинг: 2231

Цитата:
Сообщение от Борис Галицкий Посмотреть сообщение
Ямобур, звісно полегшує роботу, в процесі роботи він не тільки викидає землю на верх, а і притискає її в боки, роблячи стінки дуже твердими. Для кращого проходження скрізь цю стіну корінців в процесі росту, її слід розрихлити перед висадкою саджанця, хоча би в зоні залягання коріння.
Борис Михайлович,ями не для саджанців,для отовпів.Саджанці саджу в ями 60/60/60 з перегноєм,хоча мотобуром було б швидше.Машинка,правда,адська,одному неможливо працювати.Працювали втрьох,саме то.
doc вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 13.03.2018, 16:39   #7723
MetelSky
Прибывший

Рейтинг: 71

Ну добре. Переконали. Прогноз на 30 і 31 березня ~ +18-19*C. Будемо відкривати 01 квітня 2018 року
MetelSky вне форума   Ответить с цитированием
4 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 13.03.2018, 16:58   #7724
мирон
Член Клуба виноградарей и садоводов

Рейтинг: 22932

Цитата:

Не треба боятися відкриття кущів навіть в десятиградусний мороз, значно гірше для лози буде, коли бруньки проснуться під укриттям, а потім вдарить мороз. Думаю, що -10 вже не буде, хіба що в горах, та низинних територіях, балках, біля річок.
Добрий день.Ще запросто може бути і -15.Дуже часто в час 15-20 березня попадає у сильні приморозки .Якийсь рік було навіть -18 .Тому відкривати кущі мені, немає ніякого сенсу.Але всі накриті кущі ,які ще довгий час будуть під накриттям ,завжди мають у мене провітрювання на торцях.Та й під накриттям з шиферу, сонце іх абсолютно не гріє.тому це накриття для моіх умов є найкращим.Зимою тепле, весною прохолодне.
мирон вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 13.03.2018, 19:01   #7725
doc
Старожил

Рейтинг: 2231

Що нам дасть відкриття кущів зараз? Нічого(ІМХО).Вегетація почнеться,коли прийде тепло і час.І цей процес не буде залежати,відкритий виноград,чи ні.Я зможу затримати вегетацію тільки під накриттям землею,під шифером може початись раніше,бо город до сонця.В минулому році провтикав і під шифером полізли паростки десь по три см. Хочеться цього року втікти від приморозків,готовлю дуги і матеріал.Іншого виходу не бачу.
doc вне форума   Ответить с цитированием
10 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 13.03.2018, 20:04   #7726
Пасічник
Старожил

Рейтинг: 10206

Цитата:
Сообщение от Кайзер Посмотреть сообщение
Під укриттям землею,брунькам випрівання не загрожує.
Спірне питання. В працях Стоєва вказується, що часто найгірше перезимовує та лоза, яка була вкрита грунтом. Правда він взагалі не визнає таке поняття як випрівання лози(вічок). Він вважає, що основною причиною поганої зимівлі лози вкритою грунтом є саме вимерзання лози через втрату закалки, тому що вологий грунт дуже швидко прогрівається, що в свою чергу запускає ростові процеси в брунці. хоч візуально ми цього можемо і не помічати, і якщо на початку весни приходить різке похолодання. то така лоза може вимерзнути вже при якихось -5-10* морозу. При цьому невкритий виноград може взагалі не пошкодитись. Правда тут потрібно ще враховувати регіон вирощування. думаю, що чим дальше на південь, тим швидще потрібно звільняти виноград від укриття. ІМХО.
Пасічник вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 13.03.2018, 20:35   #7727
Кайзер
Старожил

Рейтинг: 2064

Цитата:
Сообщение от Пасічник Посмотреть сообщение
Спірне питання. В працях Стоєва вказується, що часто найгірше перезимовує та лоза, яка була вкрита грунтом. Правда він взагалі не визнає таке поняття як випрівання лози(вічок). Він вважає, що основною причиною поганої зимівлі лози вкритою грунтом є саме вимерзання лози через втрату закалки, тому що вологий грунт дуже швидко прогрівається, що в свою чергу запускає ростові процеси в брунці. хоч візуально ми цього можемо і не помічати, і якщо на початку весни приходить різке похолодання. то така лоза може вимерзнути вже при якихось -5-10* морозу. При цьому невкритий виноград може взагалі не пошкодитись. Правда тут потрібно ще враховувати регіон вирощування. думаю, що чим дальше на південь, тим швидще потрібно звільняти виноград від укриття. ІМХО.
Скільки часу займаюся виноградарством,усі роки вкривав тільки землею.Жодного разу,проблем з визрівшою лозою та бруньками не мав.Якогось року,навіть один рукав залишився прикопаним до часу,що молодий приріст виліз уже з під землі,тільки тоді зоглядівся та відкопав та підвязав.
У цьому сезоні,взагалі багаторічні кущі залишив не вкритими.На перший погляд,усе гаразд.
Кайзер вне форума   Ответить с цитированием
14 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 13.03.2018, 20:36   #7728
Борис Галицкий
Старожил

Записей в дневнике: 1
Рейтинг: 22584

Цитата:
Сообщение от Пасічник Посмотреть сообщение
Все правильно, п. Юрій. Про це мені відомо вже дуже давно(з своєї практики), тому свої кущі ніколи нічим не накриваю і постійно хочу донести результат своїх випробування нашому загалу.
Непрочитано 13.03.2018, 21:06   #7729
KIM30
Старожил

Рейтинг: 2143

Цитата:
Все правильно, п. Юрій. Про це мені відомо вже дуже давно(з своєї практики), тому свої кущі ніколи нічим не накриваю і постійно хочу донести результат своїх випробування нашому загалу.
Донесли... Цього року теж не укривав свої одно- і дворічки. Лише до землі пришпилив. Не було ні часу, ні землі. Останньої вистачило лише на закидання приямків. Трохи переживав при -15 і без снігу. А коли випав сніг, то й -20 не було страшно. Тепер на наступний тиждень -10 -16 прогнозують і без снігу
KIM30 вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 14.03.2018, 10:23   #7730
Борис Галицкий
Старожил

Записей в дневнике: 1
Рейтинг: 22584

Цитата:
Сообщение от KIM30 Посмотреть сообщение
Донесли... Цього року теж не укривав свої одно- і дворічки. Лише до землі пришпилив. Не було ні часу, ні землі. Останньої вистачило лише на закидання приямків. Трохи переживав при -15 і без снігу. А коли випав сніг, то й -20 не було страшно. Тепер на наступний тиждень -10 -16 прогнозують і без снігу
А малят накривати обов’язково, особливо після першого року росту, в противному випадку за довготривалої температури -10 і голій землі можуть вимерзнути. Я такі присипаю тирсою.
Ответ

Опции темы