форум-виноград
Сайт ФорумМагазин Дневники Галерея Регистрация Справка Календарь Пользователи Все альбомы Все разделы прочитаны

Вернуться   форум-виноград > Виноград (остальное) и вино > Вопросы новичков

Вопросы новичков Задавайте здесь любые вопросы по винограду, виноградарству, виноделию, если на форуме нет ответа на Ваш вопрос (пользуйтесь поиском и навигацией) - Вам обязательно ответят.

Ответ
Опции темы
Непрочитано 14.02.2016, 22:40   #1
iqor
Старожил

Рейтинг: 1416
По умолчанию Закладка виноградника в Тернопільській області

Всім доброго здоров'я.
не знаю чи в тому розділі відкрив тему, якщо ні, то прошу модераторів виправити.
коротко про себе та ситуацію, щоби були зрозумілішими мої дії та плани. тема ця, мабуть буде, довгою..
мені 40 років.народився,виріс та проживав в Тернополі, зараз проживаю і в Тернополі і в селі одночасно. старість, дасть Бог, планую доживати в селі.тому і стараюсь собі для цього зробити всі умови.

досвід землевпорядкування моїх дідів мені не дуже до вподоби, тому "садити картоплю та буряк" не планую аж ніяк. планую сад, виноградник, пасіку тощо....

в даний момент маю маленьку пасіку, яку з кожним роком збільшую.на одній ділянці почав закладати фундуковий сад. роки три тому, біля будинку, висадив 14 кущів винограду (11 видів).
з сьогоднішнього винограду вже вималювались ті, які є бажання залишити...але походу цього всього, побачив та почув, що мої сорти, не найкраще, що можна мати.

в даний момент мої батьки ще успішно засаджують землю картоплею та буряками, але вже помалу починають розуміти що це "робота задля роботи", і я можу, помалу починати втілювати свої плани в життя...

для початку викладу ситуацію з землею, та своє бачення.можливо хтось вкаже на якісь помилки, чи порадить щось своє.

нижче пару картинок.

на першому рисунку загальне розміщення ділянок та напрям схилів.ситуація така, що основна земля та будинок , знаходяться на північно-західному схилі, а одна ділянка на південно/західному.на ній і запланував виноград. в свою чергу, на тих що на північному схилі -фундук.

другий рисунок.
ділянки які на північному схилі.
червоним виділені, ті, які обробляються батьками, та приватизовані....жовтим-ділянка яку я купляю.тобто частину коштів вже виплатив, та іде процес переоформлення.оплата затягнулась по причині того, що будую будинок(в даний момент вже закінчую обживати перший поверх), а в наш час доволі сутужно, тому приходиться виходити з ситуації.
на своїй ділянці, вже облаштував пасіку та висадив перші 20 сажанців фундуку.

третій рисунок.
ділянка, яку планую під виноград. вона виділена жовтим. червоним виділена сусідська ділянка, яку постійно футболять один до другого. жінка, якій вона виділена, від неї відмовляється, пару років засаджував один чоловік, який також відмовився, на зараз вона пустує...маю бажання її викупити у тієї жінки...але зараз трішки не на часі...можливо за рік-два, до цього питання вернусь...а зараз, можу поговорити з тією жінкою, що нехай не відмовляється від землі, а можливо, навіть приватизує.а,якщо,вона вже відмовилась, і земля не за нею, то спробувати в сільраді виділити її мені, для ведення садівництва.

на сьогодні хотів-би почути думку більш знаючих людей. можливо хто щось порадить, вкаже на помилки чи прорахунки...я знаю скільки праці потрібно в це все вкласти, тому не дуже хочу помилятись...не обіцяю що буду на всі сто, все виконувати як скажуть, але, при прийняті рішень, до уваги буду брати однозначно.

вказав на третьому рисунку напрям майбутніх рядів. відстань між рядами планую 2,5 метри. чи це буде нормально?

на сьогодні маю такі сорти як русбол, русбол мускатний,плевен,новий подарунок Запоріжжю,пісня, медовий, мускат жемчужний,низина,шоколадний, кармакод, тигін.
розумію, що в майбутньому, можуть бути зовсім інші.але всерівно маю бажання почати засаджувати тими, що маю, так як потрібно помаленьку "відвойовувати" у своїх землю, та привчати їх до думки, що там буде рости виноград. а, при потребі,то заміню на їнший.

в часи раннього колгоспу на цьому схилі був колгоспний виноградник (я вже його не пам"ятаю), то ж місце вроді вибрав правильне....

що хтось підкаже , виходячи з прочитаного?
в мене просто іноді проскакує думка, що може не варто заморочуватись, а посадити виноград на тих ділянках , що вже є, на північному схилі. хоча розумію, що це не дуже розумно...
схили невеликі, це прикарпаття а не Карпати, але всеж-таки місце мають.

забув вказати, що виноград на зиму укриваю, та так і планую робити надалі...

поки все.
Изображения
Тип файла: jpg схили.jpg (117.9 Кб, 110 просмотров)
Тип файла: jpg ВИНОГРАД - копия.jpg (118.4 Кб, 78 просмотров)
Тип файла: jpg ВИНОГРАД - копия - копия.jpg (89.2 Кб, 86 просмотров)
iqor вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 15.02.2016, 00:18   #2
Дмитрий86
Старожил

Рейтинг: 869
По умолчанию Re: планую виноградник.

Виноградник це завжди добре!

Ви дуже гарно описали свою ділянку та ваші наміри, але я нічого не прочитав щодо напряму вирощування? На вино чи для вжитку? т.б. технічні чи столові сорти у вас будуть переважно? Що у вас з ймовірним зрошенням? Робили аналізи грунту? Мені здається далеченько від дому буде виноградник, злодюжки можуть там бувати частенько тощо.

Взагалі, дуже раджу ознайомитися з темами
Лучшие сорта винограда для виноделия. Часть II
Сорта винограда, от которых мы избавились (с указанием причины)
Самые лучшие технические сорта винограда для ВЫРАЩИВАНИЯ
Й взагалі з темами розділу Обсуждение сортов , бо усі ваші питання вже не один десяток раз підіймалися на форумі.
Непрочитано 15.02.2016, 01:00   #3
Виктор
Модератор

Записей в дневнике: 1
Рейтинг: 50061

Цитата:
Сообщение от iqor Посмотреть сообщение
в мене просто іноді проскакує думка, що може не варто заморочуватись, а посадити виноград на тих ділянках , що вже є, на північному схилі. хоча розумію, що це не дуже розумно... схили невеликі, це прикарпаття а не Карпати, але всеж-таки місце мають.
1. Вкажіть населений пункт.
2. За північний схил можете забути.
3. Південно-західний схил - прекрасний варіант, але він знаходиться в полі. Проблема: можуть красти. Може виноград посадити там де пасіка? Там ніби західний схил, а не північний.
4. Напрямок рядів і відстань між рядами визначається конструкцією шпалери, крутизною схилу і напрямком використання урожаю з виноградника (технічний, столовий виноград, реалізація раннього урожаю на ринку тощо). Уточніть ці моменти.
5. Якщо виноград плануєте вирощувати на продаж потрібно серйозно подумати над сортовим складом.
Виктор вне форума   Ответить с цитированием
8 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 15.02.2016, 01:21   #4
iqor
Старожил

Дмитрий86,дякую.
напрям вирощування?
скажу честно, в мене тут немає чіткої позиції....
являюсь прибічником здорового способу життя (хоча останнім часом досить таки зажирів)...років надцять не вживаю спиртного та не курю, м"яса не їм також довгий час,і так далі в цьому напрямку....но. вино час від часі можу скуштувати. тому вино, як мінімум для себе, я хочу мати однозначно....те ж саме зі споживанням винограду...не виключаю навіть своїх домашніх родзинок.діти, я "молодий батько", в мене сину 3 рочки , а доці 3 місяці, також виростають на максимально хорошій та чистій їді. тому виноград для особистого споживання також повинен бути присутнім.
в минулому році, син не вилазив з винограду, аж поки не доїв останню ягоду. тому частково я вже заповнив цю нішу.

який буде переважати, я не можу на сьогодні сказати, так як немаю відповідного досвіду. тому і звернувся до людей, більш досвідчених в цьому питанні. та з їх допомогою, хочу побудувати найбільш оптимальну схему, чи то план, розвитку свого майбутнього виноградника.

аналізу грунту не робив..але при потребі зроблю...тут проблем не буде...головне підкажіть де саме. аналіз води, свого часу, робив в санепідемстанції, можливо там і землі роблять?.

зрошення...
тут справи кепські.вже думав над цим питанням.робити скважину, а це десь під 30-40 метрів-трохи зажирно. як неповноцінний варіант-по верхній межі ділянки зробити резервуар для збору дощової води.там від межі до лісу, досить таки великий нахил, тому певні результати з цього будуть.
в нашому регіоні середня кількість опадів 600-700 мм/рік...зрозуміло, що зараз ситуація з кліматом непевна, але вихожу з того що є.

злодії.. так це клопіт, але якось з цим питанням буду боротися...є певний ряд деяких бачень, пізніше до цього повернуся ще....мене в селі люди знають..не скажу що бояться, але до уваги беруть... "мєстних" злодіїв я майже всіх знаю- маю свою саморобну пилораму, то приходиться різати ліс різним людям...хто є хто зразу стає ясно...зрозуміло, що знайомство їх не зупинить, але по крайнім мірі, подумають перед тим, та й і я чудово знаю, хто чим дихає та де живе...
одним словом тут готовий до можливих проблем та нюансів. "вовків боятися...."

форум почитую. та стараюся вникнути. але в мене дуже багатогранне життя, та постійні проблеми з часом. тому часто приходиться опиратися на пораду більш досвідченого в певній сфері.
я займаюсь дизайном інтер"єрів та іноді прорабствую. але стараюсь від цього відійти. моделюю в 3де, створюю три де анімації, та багато іншого в цьому напрямі, тут працюю віддалено- по інтернету. в той же момент маю пилораму.послуг, як таких не надаю, але частенько приходиться різати комусь із друзів чи сусідів- тут всяко буває.в даний момент будую будинок(процентів 80 своїми руками). та планую ще один маленький під Тернополем. ділянку там придбав уже...я хочу жити в селі, та не впевнений що мої діти зрадіють такій перспективі, тому змушений це брати до уваги, та створити їм належні умови....в той же момент маю пасіку, та закладаю фундуковий сад. плюс ще малі діти і їм потрібно також викроїти часу та уваги....плюс до цього вього, постійне самонавчання, нові програми та подібне, повинен постійно шліфувати та поповнювати свої знання, бо це мій хліб. не буду йти в ногу з часом- буду непотрібний.
в силу цього всього в мене життя настільки цікаве, що іноді аж сам фігєю.... і часу, на штудування десятків сторінок різного роду тем, не все вдається викроїти....хоча стараюсь по можливості...

на цей рік маю бажання проростити ти висадити з тої лози, що обрізав восени, що вдастся. хочу хоча б ряд-два. а під це, вже прийдеться організувати шпалери, як мінімум, одним словом там запуститься процес, і вже по ходу підготовлювати все необхідне. можливо огорожу-бачу живопліт з ожини в суміші з іншими кущами... та й батьки помалу будуть звикати до розміщення, в майбутньому, на тому клаптику, винограду.... в житті не все так просто, приходиться маніпулювати чи як...бо якщо сидіти і чекати, коли "прийде пора", та батьки самі перестануть вживати цю ділянку, то мені вже може бути не до винограднику....

добавлю.
Виктор, щойно прочитав Ваш допис.
село Куропатники, Бережанського району, Тернопільської області.
відповідно західного схилу, він все таки більше північно/західний аніж чисто західний..

виноград на продаж...я не відкидаю цього, та на сьогодні, тільки в цьому питання не стоїть...
відносно добротних сортів, я готовий купляти.в межах розумного правда....мені фундук трапезунд, з Криму, обходився по 12 доларів за саженець, без доставки....але я його купив конкретну кількість, ну а далі, планую розмножувати...що ж три-чотири роки, готовий чекати....щось докуплю, щось розведу сам....житття таке, що все неможливо осягнути враз.

П.С.ділянка в полі, прекрасно проглядається з мого подвір"я, тільки те що відстань кілометр.цієї осені, сусід по ділянці, перепутав та почав косити перед копкою картоплі, наш город а не свій, то я одразу побачив що хтось там крутиться, батько приніс бінокль, то й побачили що той хтось людина з лопатою(здалось що це лопата а не коса)...такщо частково питання нагляду на місцем знімається..а якщо купити нормальній бінокль, то ще трохи біль ше зніметься, по крайній мірі вдень.....

П.С./П.С. забув....від ділянки , на відстані 400 метрів, знаходиться потужне джерело....подати від нього воду не можливо,так як воно внизу а ділянка вгорі. але при дуже сильній потребі, щоб довести воду, то не далеко...
7 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 15.02.2016, 06:14   #5
Jaton1975
Местный

Адрес: Украина, Харьков, виноградник - п.г.т. Новая Водолага Харьковской области
Рейтинг: 3289
По умолчанию Re: Планування закладки виноградника

1. Якщо є така можливість для винограду треба обирати місце де йому буде добре, а не вам зручно, тому я б вибрав південно-західний схил.
2. Наявність води на ділянці не обовязкова, а на технічному винограднику взагалі не потрібна. Обовязкового поливу потребують лише однорічні посадки. В подальшому, тим більше в Тернопільській області, проблем з цим не буде і виноград буде смачніший. Маю власний досвід вирощування винограду на ділянці без води в Харківській області.
3. Вирішуйте з напрямом виноградника - столовий для продажу, столовий для себе, технічний. Від цього багато що залежить при плануванні. Слід враховувати що одній сімї для власного споживання більше ніж достатньо 10-15 кущів столового винограду, все інше потрібно буде реалізовувати. А технічного і 100 кущів буде замало.
4. До вибору сортів підходьте дуже ретельно.
3. Якщо виноградник буде окремо від дому проблему злодіїв потрібно буде вирішувати. Технічний виноград менше привабливий, а буде товарний столовий - будьте певні без охорони будуть регулярно допомогати збирати.
Jaton1975 вне форума   Ответить с цитированием
8 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 15.02.2016, 10:20   #6
Алексей Бойко
Старожил

Адрес: Украина, Никополь, Днепропетровская обл. 47° 35' сш, 34° 24' вд.
Рейтинг: 21843
По умолчанию Re: Планування закладки виноградника

Цитата:
.... загальне розміщення ділянок та напрям схилів....
...вказав на третьому рисунку напрям майбутніх рядів. відстань між рядами планую 2,5 метри. чи це буде нормально?...
... виноград на зиму укриваю, та так і планую робити надалі...
Доброго дня Всем.
При планировании виноградника все действия абсолютно взаимосвязаны. Малейший нюанс может изменить полностью схему посадки и т.д. Так и в вашем случае.
У вас склон. Небольшой, но дожди в вашей местности частые, и довольно сильные. По склону потоки воды будут обязательно - это нужно учитывать в первую очередь.
Вы будете укрывать кусты. Важно, как именно вы собираетесь укрывать их. Если просто землей.
1.Кусты нужно высаживать в небольших траншеях. Тогда, выбирая почву в междурядиях, будете копать не очень глубоко, не оголяя слишком сильно корни.
2.При этом, все равно, всю зиму у вас вдоль рядов в междурядиях будут присутствовать довольно глубокие траншеи, откуда вы брали почву для укрывания.
В этом случае вы сможете располагать ряды кустов только поперек склона. Иначе по траншеям летом, а по траншеям в междурядиях еще и зимой, будут лететь очень бурные потоки воды, которые легко вымоют ваши кусты из почвы.
При таком направлении рядов вы сможете установить только однолпоскостную шпалеру. А для такой шпалеры расстояние между рядами 2.5м слишком много, достаточно 2.0м. А на склоне расстояние между рядами кустов можно уменьшить и до полутора метров - за счет уклона освещение будет хорошим.
Если будете высаживать кусты в коробах.

Фото 24.jpg

Здесь можно укрывать лозы деревяными щитами, шифером. В междурядиях копать ничего не нужно. Но ряды все равно нужно устанавливать только поперек склона - тоже из за потоков воды, которые будут мчаться по коробам. Шпалера только одноплоскостная. И расстояния между рядами останутся такие же - не больше 2.0м.
Если не хотите эти два варианта, тогда кусты сажаются на ровном месте.
Если сделаете расстояние между рядами два метра, и установите одноплоскостную шпалеру, ряды кустов можно располагать в любом направлении - освещение листьев будет хорошим.
1. В междурядиях лучше ничего не копать и не культивировать - дожди будут смывать почву. Пусть растет трава, но ее нужно будет регулярно скашивать.
2. Орошение возможно только капельное - иначе воду наливать некуда.
3. Укрывать можно будет только укрывным материалом, уложеным на дуги. Нужно очень много материала, плюс очень много дуг, на которые будете укладывать этот материал.
К этому еще добавится глубина посадки. При такой посадке - без траншей и коробов - корни будут располагаться неглубоко, под поверхностью. Что увеличивает их повреждение морозами и гибель от засухи летом.
Для одноплоскостной шпалеры расстояние между кустами в ряду не меньше трех метров для столовых сортов.
Как то так - только начало планирования....
Алексей Бойко вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 15.02.2016, 11:34   #7
Когут Іван Романович
Член Клуба питомниководов

Рейтинг: 9339
По умолчанию Re: Планування закладки виноградника в Тернопільській області

Цитата:
Всім доброго здоров'я.
не знаю чи в тому розділі відкрив тему, якщо ні, то прошу модераторів виправити.
коротко про себе та ситуацію, щоби були зрозумілішими мої дії та плани. тема ця, мабуть буде, довгою..
мені 40 років.народився,виріс та проживав в Тернополі, зараз проживаю і в Тернополі і в селі одночасно. старість, дасть Бог, планую доживати в селі.тому і стараюсь собі для цього зробити всі умови.
Доброго дня! Для закладання виноградника під бізнес, я би Вам порадив літом поїхати до людей котрі мають виноградники для ринку. Там можна отримати багато досвіду і побачити на живо кожен сорт, а тоді робити посадку.
Когут Іван Романович вне форума   Ответить с цитированием
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 15.02.2016, 23:47   #8
iqor
Старожил

знову я.
потроху пережував частину прочитаного, та накидав собі схему. так часто роблю, мені так легше приймати рішення.
на першому рисунку я відтворив рельєф ділянки в масштабі.там не виключається похибка, можливо і до одного метра, але основа відповідає дійсності.
ділянка має розміри 28*42 метри.перепад по висоті , між найнижчою та найвищою точками до 10 метрів.

по периметру відступив по 2 метри, від межі. в любому випадку , межу потрібно залишити( у нас так в більшості поступають). також не відкидаю , що по периметру буде живопліт , з ожини або терену, а чи подібного.

по середині залишив стежку шириною 2м. трактор т40 має ширину 1,60м, нехай буде так, що він зможе проїхати.

між рядами дав відстань 1,50м. та на другому рисунку, прогнав варіанти того, як буде падати тінь від шпалер, в різні періоди. а саме 1 травня, 22 червня, 30 серпня та 30 вересня. в 13:30(14:30), час "гуляє" по причині того, що програма, в я якій працюю, може брати до уваги московський час.

в результаті вийшло 52 шпалери по 11 метрів.

якщо на одну шпалеру дати по 4 кущі винограду, то виходить 208 кущів.

поправте, що на цьому етапі зробив не так.

таким чином ми отримали якесь число, а саме 208 кущів...звідси вже можна щось планувати, чи прикидати.

допоможіть орієнтовно оприділити еквівалент 208 кущам, в плані ймовірного урожаю винограду, та можливій кількості вина?
розумію, що все може бути лише дуже орієнтовно, але все ж таки, якийсь коридор існує.

далі.
вище вірно підмітили, що бажано побувати на вже існуючому винограднику. тому, мабуть, влітку, попрошусь до когось в "гості"...дасть Бог, візьму одразу батька з собою.він це дуже любить, і скоріше прийме якесь рішення...по суті, вже настав той момент, коли я можу і не питати його думки, але це б було дуже зле. батьки у нас одні.

поки все.

п.с. забув вказати...шпалери забивав висотою 2 метри.
Изображения
Тип файла: jpg вид.jpg (44.0 Кб, 56 просмотров)
Тип файла: jpg тінь.jpg (111.3 Кб, 89 просмотров)
Тип файла: jpg кущі.jpg (119.4 Кб, 80 просмотров)
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 15.02.2016, 23:58   #9
АлексейТ
Ищущий (по совместительству - модератор)

Адрес: Алчевск, Луганская обл 48*28'20'' N; 38*47'56'' E САТ-3285*С, 175 дней...
Записей в дневнике: 1
Рейтинг: 73600

Цитата:
вже настав той момент, коли я можу і не питати його думки, але це б було дуже зле. батьки у нас одні.
Непрочитано 16.02.2016, 00:08   #10
iqor
Старожил

АлексейТ, спасибо...
нет,мой отец живет садом, и у него такое-же отношение к "огородам" как и у меня. только я по натуре чуток бунтарь, и могу принимать кардинальные решения, и делать как хочу, несмотря на окружающих. то он наоборот. для него первым делом "що люди скажуть". ему надо своими глазами, увидеть, что у кого-то уже "такое "есть, и далее ему намного легче переносить изменения...( малость обобщаю понятия)
мы с ним, уже обсуждали вопрос виноградника, он вроде только "за", но как-бы "потом"....а не сейчас...
Ответ

Опции темы