форум-виноград
Сайт ФорумМагазин Дневники Галерея Регистрация Справка Календарь Пользователи Все альбомы Все разделы прочитаны

Вернуться   форум-виноград > Сад-огород > Сад

Сад Плодовые и ягодные деревья и кустарники.

Ответ
Опции темы
Непрочитано 13.01.2018, 15:00   #871
игорь-яцек
Старожил

Рейтинг: 7952
По умолчанию Re: Обрезка, формировка косточковых (персик, абрикос, черешня)

Цитата:
Сообщение от Leonora Посмотреть сообщение
А скажіть, будь-ласка, колір кори саджанця теж має якесь значення, про що говорить? Мені прислали 2 саджанці персика: один більш розвинутий, кора світло-коричневого кольору; другий - меньший і кора зеленого кольору, має розгалужену крону. Мені це одразу не сподобалось. Другий саджанець має не визрівшу кору і може підмерзнути?
Колір кори на абрікосі напевно має якесь значення,чомусь темні зимують краще,без пошкоджень і підмерзаній. Можливо це співпадіння а можливо щось іньше,я не біолог. Важніше щоб дерево набрало за сезон більше поживних речовин,не хворіло,коренева добре розвивалась,достатьне було сонця і води. Тоді що персіку що абрикосу колір кори не поміха. Різні сорти персіка мають різниий колір кори,і зелений не означає що він не визрівший,він просто мододий,згодом деревина зміне колір. Непарьтеся,а просто краще доглядайте молоді деревця. Крона це ще не все,важніше яка коренева,я наприклад персики обрізаю до землі,а потім заново формую. І ще що хочу вам сказати,ви на Вінничині живете яка граничить с Одещиною, вам сам Бог велел персики вирощувати , все буде добре,головне обрізати на весні коротко.

----------

Цитата:
Сообщение от benedykt4 Посмотреть сообщение
Не було можлиості і часу відразу зробити таку процедуру. Був за кордоном на роботі, це по перше.По друже, навіть і немав уявлення яка форма крони краща, або оптимальна для кожного сорту абрикоса, а тепер знаючи силу росту і яка крона мене задовільнить почну виправляти помилки. Скоріш за все буде обрізання зайвих гілок проводитися на столі, а потім буду висаджувати.
От і з вас буду брати приклад, як формувати крону, література це одне, а практика зовсім інше, точніше наглядність )

----------

Не підмерзає деревина на кінцях гілок, де проводилася обрізка? Чи ви їх відразу чимось обробляєте?
Обрізку основну роблю весною,мерзнути нема чого треба розквітати,укорінюватися якщо тільки посаджене. Не обробляю нічим,тільки на великих деревах і тільки великі зрізи,глиною помазав і хай росте собі,чи садовою фарбою ляпну і годі.

----------

Бенедікт вибачаюсь чи як там вас,ви так не тягайте туди сюди ті саджанці ,вони підсихають,погано прийматися будуть,посадить а тоді обрізайте,в землі вологій а не на столі чи на кроваті. Дайте їм спокій,до посадкі.
игорь-яцек вне форума   Ответить с цитированием
7 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 14.01.2018, 10:07   #872
Arsenal
Via scientiarum

Рейтинг: 22680

Цитата:
Сообщение от игорь-яцек Посмотреть сообщение
я наприклад персики обрізаю до землі,а потім заново формую.
Яка цiль такого локального ослаблення деревця? Чи це не кожне з них, а лише там, де з початку почався рост не туди куди хочете Ви?
Я тсепер торонник трошки другого варiанту: поправляти прив"язкою до колу або розтяжками провiдник (провiдники), якщо йде не туди, куди я йшов би сам.
Радикальна обрiзка "до землi" менi вже обходилась втратою деревця, бо сплячi бруньки не проснулись...

Зараз бачу проблему в свому клiматi: важко зразу вивести щось схоже на "наклонный кордон", значно легше отримати кущик.
Сергей
Arsenal на форуме   Ответить с цитированием
4 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 14.01.2018, 10:23   #873
e-alein
Прописан

Рейтинг: 1251

Цитата:
Сообщение от Leonora Посмотреть сообщение
Нашла вот такую книгу. Она?
нашёл эту книгу, конечно прочитать пока не успел всю. Но там ничего не сказано про абрикос, персик и айву. Хотя то что есть, тоже не плохо описано.
Непрочитано 14.01.2018, 10:32   #874
игорь-яцек
Старожил

Цитата:
Сообщение от Arsenal Посмотреть сообщение
Яка цiль такого локального ослаблення деревця? Чи це не кожне з них, а лише там, де з початку почався рост не туди куди хочете Ви?
Я чомусь сторонник трошки другого варiанту: поправляти прив"язкою до колу або розтяжками провiдник (провiдники), якщо йде не туди, куди я йшов би сам.

Зараз бачу проблему в свому клiматi: важко зразу вивести щось схоже на "наклонный кордон", значно легше отримати кущик.
Всі саджанці які висаджую восени чи весною,коли вони вже просипаються,чомусь молоді бруньки з'являються тільки знизу біля землі. Напевно це втрата вологи чи при перевозці і при викопуванні з пітомніка,можливо коренева піздно починає працювати,і верхня частина крони до літа висихає.Садженці приходять поштою,садяться з затримкою,ще вони дуже великі завжди,напевно кореневій важко тягнути такий верх. Коротко обрізанним персікам легше прижитися на новому місті,але губимо рік,плодів не буде в наступному.Один напевно персік прийнявся без сильної обрізки,це з тридцяти чи навіть більше.

----------

Цитата:
Сообщение от e-alein Посмотреть сообщение
нашёл эту книгу, конечно прочитать пока не успел всю. Но там ничего не сказано про абрикос, персик и айву. Хотя то что есть, тоже не плохо описано.
Это я рекамендую эту книгу,там есть все формировки. Почтите всю книгу не спеша раза три,результат не заставит себя ждать. Принцип для всех одинаковый в обрезке,детали разные и подходы. Важнее обрезки формировка.
5 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 14.01.2018, 10:44   #875
Leonora
Старожил

Рейтинг: 12906

Цитата:
вам сам Бог велел персики вирощувати , все буде добре,головне обрізати на весні коротко.
Якщо я вам підкину пару фото, підкажете, як краще крону сформувати, тапками не закидаєте? Бо якщо абрикос має xоч якийсь скелет, то персик нагадує березову мітлу
Leonora на форуме   Ответить с цитированием
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 14.01.2018, 10:50   #876
игорь-яцек
Старожил

Цитата:
Сообщение от Arsenal Посмотреть сообщение
Я тсепер торонник трошки другого варiанту: поправляти прив"язкою до колу або розтяжками провiдник (провiдники), якщо йде не туди, куди я йшов би сам.
Радикальна обрiзка "до землi" менi вже обходилась втратою деревця, бо сплячi бруньки не проснулись...

Обрізка на обратний ріст,це моє хоббі чи мій хрест,чи хвороба.Підготую фото на цю тему і закіну.
4 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 14.01.2018, 12:23   #877
benedykt4
Местный

Записей в дневнике: 1
Рейтинг: 447

Цитата:
Обрізка на обратний ріст,це моє хоббі чи мій хрест,чи хвороба.Підготую фото на цю тему і закіну.
Я з вами цілком згідний. Є таке. І результати мене просто поражають, в доброму сенсі цього слова.
benedykt4 вне форума   Ответить с цитированием
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 14.01.2018, 12:29   #878
игорь-яцек
Старожил

Arsenal,для вас фото выстроенно в последовательности.
Изображения
Тип файла: jpg 024.jpg (113.6 Кб, 48 просмотров)
Тип файла: jpg 004.jpg (122.9 Кб, 45 просмотров)
Тип файла: jpg 005.jpg (183.9 Кб, 48 просмотров)
Тип файла: jpg 007.jpg (241.5 Кб, 47 просмотров)
Тип файла: jpg 066.jpg (185.6 Кб, 51 просмотров)
Тип файла: jpg садочек 464.jpg (217.2 Кб, 57 просмотров)
6 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 14.01.2018, 12:45   #879
игорь-яцек
Старожил

Саженцы приходят в основном двухметровые.Садятся и кронируются на метровую высоту.Затем обрезаю лишние ветки.Через некоторое ввремя приходится обрезать до земли весь саженец,так как просыпается почки только возле земли.За сезон он догоняет свою высоту на которую он был кронирован,с весны после обрезки до земли он до осени выростает метровым.А соседний персик на год старше обгоняет его тоже на метр.

----------

Теперь про обрезку деревца на обратный рост,которому несколько лет или больше.Из всех пород что растут у меня,только абрикос на сто процентов пробуждает спящие почки.Персик,черешня,слива-это лотерея 50/50.Есть один секрет,нужно не только обрезать дерево но и выкапывать,обрезать ему немного корни.Вот тогда почти на сто процентов дерево запускает механизм самосохранения.У меня есть персики и не только на которых я тренировался,только с выкопкой и обрезкой дерево начинает как бы новую жизнь,если только обрезка до земли,без выкопки,вы его можете потерять.
7 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 14.01.2018, 13:09   #880
игорь-яцек
Старожил

Arsenal,это одни и теже деревья,весна и осень на двух фотках,только в сравнении понятно где двухлетки а где однолетки,и какие обрезались на обратный рост.
Изображения
Тип файла: jpg 005.jpg (183.9 Кб, 49 просмотров)
Тип файла: jpg 032.jpg (181.6 Кб, 47 просмотров)
8 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Ответ

Опции темы