форум-виноград
Сайт ФорумМагазин Дневники Галерея Регистрация Справка Календарь Пользователи Все альбомы Все разделы прочитаны

Вернуться   форум-виноград > Виноград (остальное) и вино > Вопросы новичков

Вопросы новичков Задавайте здесь любые вопросы по винограду, виноградарству, виноделию, если на форуме нет ответа на Ваш вопрос (пользуйтесь поиском и навигацией) - Вам обязательно ответят.

Ответ
Опции темы
Непрочитано 18.05.2017, 16:55   #71
iqor
Старожил

Рейтинг: 1416
По умолчанию Re: Планування закладки виноградника в Тернопільській області

сьогодні проїхався на виноградник(його вже можна так називати мабуть ), з дружиною та дітьми.
відсотків 90 саджанців в цілком собі можливому стані. зважаючи на те що на заморозки, тиждень тому, їх не укривав, та те що останні пару днів трохи припікає до схилу.
листочки трохи підуставші, але не всохли, а деякі навіть погнали в ріст.думаю, частково допомагає те, що при посадці підкидав гідрогелю під корінці, ось він потроху знівельовує повну відсутність вологи.
якщо за декілька днів не буде дощу, найму трактора з бочкою, та завезу води. наріжу траншей по рядах, та пролию водою.
домовився що віддадуть мені за символічну суму, стару глиняну черепицю. штук з півтора тисячі повинно бути. хочу викласти нею бокові стінки траншей.
на наступній партії черенків, починають прокльовуватись корінці.можливо на наступний тиждень чи через тиждень, досаджу виноградник до кінця. просто дуже важко з часом. останні дні лягаю в п"ятій ранку. важко вирватись.
iqor вне форума   Ответить с цитированием
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 19.05.2017, 10:15   #72
medvidib
Местный

Рейтинг: 632

Цитата:
Сообщение от iqor Посмотреть сообщение
між рядами збільшив до 1,60м.ну не бачу, поки що потреби робити більшу при такій маленькій ділянці.
Відстань 1,6м на мою думку недостатня, адже всі ваші сорти сильнорослі. Як варіант двухплоскісна шпалера (типу С. Сидоряки) і відстань між рядами 2,5м.
medvidib вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал cпасибо:
Непрочитано 06.06.2017, 07:54   #73
iqor
Старожил

Цитата:
Сообщение от medvidib Посмотреть сообщение
Відстань 1,6м на мою думку недостатня, адже всі ваші сорти сильнорослі. Як варіант двухплоскісна шпалера (типу С. Сидоряки) і відстань між рядами 2,5м.
по факту залишив між рядами 1,8м. не буду стверджувати що це єдино правильне рішення, але взявши до уваги все почуте, висновки зробив такі.
також по формовці. скоріш за все( та й під це висаджував), буде односторонній веєр, з відстанню між кущами 3м.
нижче викладаю приблизну схему.
вибір виходив із того, що не можливо на всі сто знати наперед, який буде розвиток винограду. тому кількість рядів буде максимальною,щоб більш-менш комфортно, та добре освітлювалась.
а силу куща можна буде регулювати, накладкою одного куща на наступний. тобто мінімальна довжина куща стала-3 метри. а при потребі, то його заведеться на скільки потрібно на наступний кущ у ряду.другий, перекриє третій, третій-четвертий і так по ряду. а з останній вже подивимось що робити, можливо і зрізати при потребі.
якщо б веєр був двохсторонній, то булоб загущення при такому перекритті, а односторонній дозволяє зсунути(розтягнути) весь ряд, в одну сторону.
2 червня, висадив наступну партію підвою. під столові висаджений весь. залишилось три з половиною ряди під технічний. там потрібно 66 саджанців. стільки мабуть вже не буде в кильчеваторі, то можливо прийдеться досадити на наступний рік.
можливо хтось обміняє пророщені СО-4 на пророщені черенки 101-14? маю останній десь під 100 штук.
також висадив на іншій ділянці 8 штук кехо, 4- ред глоуба та 4 манікюр фінгера. два останні висадженні окремо, з можливістю майбутнього розширення та накриття теплицею.
біля хати досадив ще 2 голд фінгера.
в кильчеваторі ще купка підвою, 2 голд фінгера, та вже проросша шарада.
Изображения
Тип файла: jpg Без-имени-1.jpg (51.9 Кб, 16 просмотров)
Тип файла: png виградник-грида.png (319.9 Кб, 16 просмотров)
Тип файла: jpg школка.jpg (79.4 Кб, 18 просмотров)
Тип файла: jpg біля-хати.jpg (88.6 Кб, 12 просмотров)
Непрочитано 06.06.2017, 16:37   #74
medvidib
Местный

Цитата:
також по формовці. скоріш за все( та й під це висаджував), буде односторонній веєр, з відстанню між кущами 3м.
нижче викладаю приблизну схему.
вибір виходив із того, що не можливо на всі сто знати наперед, який буде розвиток винограду. тому кількість рядів буде максимальною,щоб більш-менш комфортно, та добре освітлювалась.
а силу куща можна буде регулювати, накладкою одного куща на наступний. тобто мінімальна довжина куща стала-3 метри. а при потребі, то його заведеться на скільки потрібно на наступний кущ у ряду.другий, перекриє третій, третій-четвертий і так по ряду. а з останній вже подивимось що робити, можливо і зрізати при потребі.
На Вашій схемі перший метер шпалери першого куща в ряду порожній (без пагонів) і щоб заповнити пробіл потрібен другий кущ направити в зустрічну сторону.
Цитата:
якщо б веєр був двохсторонній, то булоб загущення при такому перекритті, а односторонній дозволяє зсунути(розтягнути) весь ряд, в одну сторону.
При такій схемі ніякого загущення немає: ось малюнокuser39_pic65250_1321255804.jpg і ось практика https://www.youtube.com/watch?v=8PfGmeUAsxQ
https://www.youtube.com/watch?v=tOi5mW_xo_s
https://www.youtube.com/watch?v=p_Zfm3Yu0wo
Непрочитано 06.06.2017, 17:07   #75
iqor
Старожил

Цитата:
Сообщение от medvidib Посмотреть сообщение
При такій схемі ніякого загущення немає: ось малюнок
якщо Ви говорите про крайній то згоден.
якщо-ж про всі решту то ні.вивчав запропоновану Вами, схему, дивився відео Сергія..дивіться, якщо у такій схемі між кущами 3 метри. то все. ця одиниця стала. а якщо у мене , для прикладу пам"яті учителя буде привитий на кобер( а так і планується). і є всі підстави що це буде монстр, якому може бути мало й 3,5 метра. що тоді робити у двохсторонньому веєрі в три метри? залишаеється постійно боротися з проявами сильнорослості, або ж ущільнювати пагони, тобто давати їх не через10 см, а густіше. або давати більшу відстань, але тут не факт, що в нашому регіоні, цей монстр себе проявить.і тоді буде просто не ефективно використана шпалера....
тут і один варіант і другий до лампочки.
а односторонньому, я просто даю кущеві необхідний простір, перекриваючи, скільки потрібно сусідній, зміщаючи на сусідньому однорічні пагони на наступний.....
можу накидати рисунок, але хіба пізніше.
другими словами, двохсторонній веєр задає чіткі границі для кожного куща, і шаг влєво чи вправо не проканає.і виноградар повинен вписуватися в ті рамки якимось способом, тут вже хто і як спрактикував.
односторонній же , навпаки, дозволяє дати кущеві, те що він вимагає, тим самим не створюючи для виноградаря лишнього клопоту...
якщо б розмова ішла про схід чи південь, де схема більш накатана та стабільніша,та клімат більш сприятливіший та прогнозованіший, то без проблем можна використовувати двосторонній, адже ця схема перевірена часом.живи я на сході, просто би здублював дії Сергія і не парився.
у нас же, ніхто не може спрогнозувати розвиток винограду.
для прикладу той же пам"яті вчителя на кобері.досвідчені радять забивати більше аніж 3 метри. з їншого боку, ми не схід, і не факт, що у нас буде такий же розвиток як на сході.і не виключено що і три метри буде з головою.
є на заході виноградники. але тут кожна деталь може змінити картину. у мене південно-західний схил.під лісом. вище рівня села на 50 метрів. дуже часто, коли в селі приморозки, на ділянці плюс. аналіз землі, вроді доволі таки непоганий....
сумніваюсь, що знайду аналогічну сукупність умов, і ПУ на кобері. тому можемо лише гадати.а раз залишається гадати, то по можливості, хочу перестрахуватись, щоби потім не витрачати лишній час та зусилля....в мене основна проблема, це якраз час...
та, й якщо розібратись, між одностороннімй і двохстороннім, не хто зна яка різниця. та й і одна і друга схеми практикуються,кожна в певній мірі.

от для прикладу, Ви можете порадити яку відстань забити між кущами пам"яті вчителя, привитого на кобер? та спрогнозувати його ріст.а саме тут і думки досвідчених досить таки кардинально різняться.є поради дати 3,5 або 4 метри, але в той же момент, робиться поправка на регіон, і рішення залишають приймати самому....

а відповідно першого куща і прогалини, то подивлюсь чи буду заповнювати цю прогалину а чи так і залишу. у мене з тієї сторони винограднику буде живопліт з ожини, не виключено що ожина займе ширшу смугу аніж планував. то відсутність крайніх пагонів на початку, може просто полегшити прохід, при надобності. якщо це буде лишнім, то заверну один рукав. якщо ж буде геморойно , то залишу так як є, це не найбільша втрата- північно західна сторона ділянки, живопліт, то не факт, що оті крайні пагони будуть сильно ефективними....
та і по суті, там втратиться, аж ніяк не метр. рисунок схематичний. рукавів скоріш за все буде більше, то дати декілька пагонів під нахилом на пусте місце, не буде великою проблемою, тому втрати будуть менші. та й , є бажання один сучок заміщення сформувати при самому корені, якщо вдастся, то цей простір буде заповнений..на рисунку так і вказав, що з часом, цей перший метр буде заповнений плодовою стрілкою.
але це все поки плани....а час покаже.
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 06.06.2017, 17:31   #76
Кайзер
Местный

Рейтинг: 1438

Перепрошую,п.iqor.А,де знайдете час,проріжувати грона на формі ПУ Пам "яті вчителя? Висаджуючи дану форму,дане питання,гадаю в майбутньому, буде більш актуальним а ніж формування куща.
Кайзер вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 06.06.2017, 18:27   #77
iqor
Старожил

Цитата:
Сообщение от Кайзер Посмотреть сообщение
Перепрошую,п.iqor.А,де знайдете час,проріжувати грона на формі ПУ Пам "яті вчителя? Висаджуючи дану форму,дане питання,гадаю в майбутньому, буде більш актуальним а ніж формування куща.

кожна форма має свої ньюанси. а ті, що максимально прості в догляді, не найбільш рентабельні. тим більше в нашому регіоні...
тому , виходячи з Вашого питання, питання стоїть у виборі того чи іншого сорту. а так як всі мають свої вимоги, то питання переноситься в площину чи взагалі варто займатись виноградом....

я ж мав на увазі, що хочу уникнути ймовірних проблем, з тих які можливо уникнути, шляхом вибору формовки куща.( по крайній мірі на мою думку)
а Ви, заганяєте мене в кут,самою доцільністю вибору конкретної форми винограду.....
а це не одне і теж.
якщо я хочу цю форму, то на те що залежить не від мене, я згоден витрачати зусилля. але якщо є можливість уникнути лишніх рухів, то цілком нормально, що є намагяння цього уникнути.
другими словами, якщо на вулиці почався дощ, коли я іду до дому, то я в любому випадку іду до дому. але в калюжу вступати я ж не хочу, також в любому випадку, а обійду її....
так і тут, раз є необхідність проріджувати грона і немає іншого виходу, я це буду робити....але боротися з буйним ростом пасинків, бо посадив свідомо загусто кущі, я не хочу аж ніяк..
і як на мене, це цілком нормальне бажання.......

П.С. згадалось в контексті...є така "задача" про чоботи....я колись розв"язав її та виграв 3л самогону...(бувало всяке)
"послала жінка чоловіка продати пару чобіт.
на базарі до нього раз підійшов одноногий без лівої ноги, а другий раз , другий інвалід без правої.
відповідно він їм продав по одному чоботові, по 12,5грн.
тобто разом 25 грн.
приніс додому, дружина каже, мовляв забагато, на 5 віддай назад.
він пішов , по одному гривню віддав, а три пропив.
в результаті вийшло, що покупці заплатили по 11,5 гривень і 3 він пропив. разом 26гривень
питання , де взявся лишній гривень?"

так і Ви мене хочете збаламутити своїм питанням, зі "шляху праведного"
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 07.06.2017, 07:34   #78
medvidib
Местный

Цитата:
якщо Ви говорите про крайній то згоден.
якщо-ж про всі решту то ні.вивчав запропоновану Вами, схему, дивився відео Сергія..дивіться, якщо у такій схемі між кущами 3 метри. то все. ця одиниця стала. а якщо у мене , для прикладу пам"яті учителя буде привитий на кобер( а так і планується). і є всі підстави що це буде монстр, якому може бути мало й 3,5 метра. що тоді робити у двохсторонньому веєрі в три метри?
Так, я говорю про крайній.
Щодо запропонованої схеми то у Вас одноплоскісна шпалера, а у С.Сидоряки двухплоскісна і нагрузка на кущ у два рази більша від Вашої шпалери, так як у Вас 2 рукави, а у Сидоряки 4 рукави і більше.І для памяті учителя для одного куща при 4 рукавах і по дві грони на пагін 3 метри (а це 32 пагони на кущ при гроні в середньому 1 кг це 64 кг з куща)буде достатньо навіть якщо він привитий на кобері в нашій кліматичній зоні.І дай боже щоб такі монстри тянули таку нагрузку.
Непрочитано 10.06.2017, 22:21   #79
iqor
Старожил

сьогодні в одному ряду зробив "каскад" та виклав бік черепицею.
спочатку не планував, потім вирішив зробити траншею, та по обі сторони викласти черепицею, потім , коли порахував скільки потрібно черепиці, зупинився на каскаді.
нижче пару фото. черепиця, правда, іде як бичок попісяв, але не так просто зафіксувати її як хочеться.
тепер бажано дощику, щоби земля потахла, та можна було більше зрівняти горизонтальну площину.
правда, є такий момент, що в мене там зійшов еспарцет, а так я його майже половину нищу...але щось, та й повинно прийнятись.
не знаю чи встигну цього року так зробити усі ряди, але ті що встигну, то планую , на зиму просто укрити соломою, зрівнявши з черепицею, і агроволокном.хоча, є бажання обходитись без агроволокна, то можливо на одному ряді проексперементую....
як бачиться, сама солома не повинна дозволити промерзнути земля, як голий грунт...але час покаже.
Изображения
Тип файла: jpg IMG_20171231_154435.jpg (213.1 Кб, 29 просмотров)
Тип файла: jpg IMG_20171231_154341.jpg (199.7 Кб, 29 просмотров)
Непрочитано 11.06.2017, 12:23   #80
iqor
Старожил

По умолчанию Re: Закладка виноградника в Тернопільській області

добавлю до попереднього допису, так як одразу не надав цьому уваги.якщо можна, то прошу модератора об"єднати.
отож зафіксую для себе:
на фото лопата, довжиною близько 1,3м, на відстані близько 50-70мс від ряду. тінь від неї о 15:40, 11 червня якраз досягає ряду.
тобто з освітленням при ширині міжряддя в 1,80-1,90 влітку, все в нормі, як і планувалось.
є момент в іншому, були трохи непорозуміння з межею, і тепер зі сторони "основного проходу", залишається ширина від крайнього куща до майбутньої огорожі орієнтовно 4,20м. де 3 метри забере шпалера і 1,20залишиться для проходу.що мало.
не знаю як краще вчинити. чи дати крайньому кущеві менше3-ьох метрів шпалери. чи "вписуватись" в той прохід що є.
чи можливо просто видалити крайній кущ, і частково перекрити його місце попереднім.
це поки-що не нагальне питання, але воно постало. якби не стовпи, то вирішив би його по факту розвитку кущів.але потрібно буде закладати шпалеру.

також виникла така ідея. я маю редуктор підйомної лебідки "піонер". можливо, колись при потребі, я б її забетонував у верхній точці винограднику, та приробив пересувну площадку на тросі(візок), щоби вверх по схилу, та вниз, необхідний вантаж не нести на горбі?
ця ідея доволі передчасна і брєдова. але, якщо плани стосовно винограднику будуть реалізовуватись, то для чого носити хочаб той самий урожай, якщо його можна спустити вниз, без особливих зусиль.лебідка є(купив пару років тому за 1000грн), зварити візок та придбати трос, не найбільше.
подібним чином зробив колись затягування колод на пилораму, в результаті чого сам міг шестиметрові колоди затягувати на пилораму та закотити на станину.
в любому випадку ідею "зафіксував", хай визріє, а там час покаже, наскільки вона актуальна.
Ответ

Опции темы