форум-виноград
Сайт ФорумМагазин Дневники Галерея Регистрация Справка Календарь Пользователи Все альбомы Все разделы прочитаны

Вернуться   форум-виноград > Виноградарство > Северное виноградарство

Северное виноградарство Виноград на Дальнем востоке, в Сибири, на Урале, в Средней полосе, Прибалтике.

Результаты опроса: Чи дозріли у вас сорти ранньо-середнього строку достигання в умовах відкритого грунту у цьому році?
Так, повністю. 39 54.17%
Практично. Їсти можна, але без задоволення. 29 40.28%
Ні, кислятина ще та. 4 5.56%
Голосовавшие: 72. Вы ещё не голосовали в этом опросе

Ответ
Опции темы
Непрочитано 02.12.2018, 21:07   #9441
Пасічник
Старожил

Рейтинг: 11065
По умолчанию Re: Виноград на Західній Україні (окрім Закарпаття)

Шановні, ніфіга в мене не дублюється)) 1 рукав- 1 плодова стрілка))І ЦЕ НЕ СУПерЕчить філософії Сидоряки.С.А. Інша справа Клімат, агротехніка,СОРТ, шпалера і тд. Якщо сорт чи форма дає мені на 1 м. пог. 7-10кг. то я буду з ним працювати...а я кщо сорт-форма грає кумедії))), то нафік з пляжу))) Якщо б я сьогодні закладав виноградник, то я б в жодному випадку не повівся на виноградарів півдня. Так, двохплощинна шпалера Сидоряки С.А. забезпечує високі врожаї з оптимальним (мінімальними) затратами праця-дохід, але це на ПіВдні України. А в моїх умовах це вже зовсім інші сорти; зовсім інші умови; зовсім інші....та все інше.. Так. в цьому році горизонтальний приріст врятував мій урожай..але навіть при усіх плюсах він того не вартує. В МОЇХ УМОВАХ.

----------
Хочу, щоб в мене усі сорти і форми давали такий результат)) більше мені не потрібно)))

Цитата:
Сообщение от Борис Галицкий Посмотреть сообщение
Я щось не зрозумів Вашого формування на 12 рукавів. Це що за монстер – сорт. Якщо одно площинна шпалера (в нашім краю вважаю найкращою формою), то максимальна кількість по 2-3 рукави, можна і в різні сторони, якщо позволяє місце.
Я також вважаю що в наших умовах одноплощинна шпалера це самий оптимальний вар*ят))(я потратив 4 роки щоб це зрозуміти) але в моїх умовах потрібно мінімум 7 рукавів)))
Пасічник на форуме   Ответить с цитированием
12 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 03.12.2018, 12:06   #9442
slod
Освоившийся

Рейтинг: 245

Накривав виноград 10 днів назад розрізаними цукровими мішками і зверху землею. Тепер передають прогноз з дощами і температурою від 5 до 10 тепла до кінця грудня.
Боюсь, не випріє ???
slod вне форума   Ответить с цитированием
7 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 03.12.2018, 12:20   #9443
Борис Галицкий
Старожил

Записей в дневнике: 1
Рейтинг: 24435

Цитата:
Сообщение от Vanusy Посмотреть сообщение
Просто плодові стрілки дублюються, тоді є великий вибір пагонів і залишаєш найкращі. І якщо при однаковій кількості пагонів більша кількість рукавів вони тонші та легше укривати. У мене на 1-плоскосній по 5-6 рукавів, а на двоплоскосній біля 8. Аж 12 немає. Таку методику використовує Сидоряка, думаю що багато винорадарів взяв ідею саме від нього.
https://www.youtube.com/watch?v=8PfGmeUAsxQ
Я на базар не працюю, мені потрібно створити такий кущ, щоб він мене задовольняв в плані якомога меншого догляду, в тому числі поливи та підживлення зведені до найменшої кількості при цьому, щоб я завжди був з хорошим урожаєм великих грон. Ніхто не заперечує досвід професійного виноградаря Сергія Сидоряки, так у нього можна багато чого навчитись, як новачкам, так і умільцям. Шість рукавів в право та стільки ж в ліво на Y – подібній шпалері, яка для мене не зовсім підходить (дуже велика загущеність), крім того в нього ретельний щоденний догляд і САТ щонайменше на 500од. більша. Звичайно що можна і в моїх умовах залишати велику кількість рукавів. А для чого? Чим більше рукавів в хаті, тим більше харчів треба і не тільки. Мене врожайність при 2-3 рукавах в одній площині влаштовує. Здавалось би, що чим менше рукавів, тим швидше їх потрібно замінювати із-за потовщення та це залежить від навантаження, на своїх кущах я проводжу заміну на 5-7 рік. У нього на кожен із 2-3 рукавів, що йдуть в різні боки по 4 плодоносних пагони, тобто 24 пагони на кущ – у мене не менше(залежно від сорту). З такою кількістю рукавів, як у нього потрібно буде робити 5-7 підходів щоб видалити зайві пагони, крім того підживлює їх 4-5 разів. Все це не для мене, бо в саду та і по господарству є дуже багато роботи крім заняття з виноградом.
Показать/Скрыть список поблагодаривших.
Непрочитано 06.12.2018, 14:49   #9444
мирон
Член Клуба виноградарей и садоводов

Рейтинг: 28756

Цитата:
Сообщение от slod Посмотреть сообщение
Накривав виноград 10 днів назад розрізаними цукровими мішками і зверху землею. Тепер передають прогноз з дощами і температурою від 5 до 10 тепла до кінця грудня.
Боюсь, не випріє ???
Добрий день.Трохи засильно Ви його прикрили.Так як би у нас погодні умови подібні, до тих що є у сиберії......При такій нашій погоді як зараз ,не потрібно укривати кущі зовсім...Але якщо є бажання запобігти можливим пошкодженням кущів від сильних морозів та вітрів,особливо у безсніжну зиму, то можна обійтись легким укриттям, бажано водонепроникним матеріалом, з невеликої товщини прошарком повітря під ним . Тоді навіть при сильних ,але не тривалих морозах під таким укриттям, температура є набагато вища ніж у ВГ і шкоди кущам немає....Цього року вже у друге залишив без будь якого укриття кущі Аладдіна,Н.Азос,П.Хірурга для зимування деякі обрізаними і підвішеними на першому дроті,та на арці ,але без обрізування лози..Минулого року трохи пошкоджень бруньок на лозі було,але грішу тільки на березневі морози. Бо навіть ніколи не укриваємий кущ Делавара білого, після обрізки на початку березня , після морозного березневого періоду вимерз майже до землі та навіть у старій 10 річній деревині .І цього року ще ніяк не зміг прийти до себе.
мирон на форуме   Ответить с цитированием
9 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 06.12.2018, 21:57   #9445
виталии
Прибывший

Рейтинг: 98

На форумі і в ютубі зустрічав схвальні відгуки про Мускат стійкий.Хто-небудь вирощує такий? Як він в наших умовах?
виталии вне форума   Ответить с цитированием
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 06.12.2018, 22:09   #9446
Lada77
Виноградна фанатка

Записей в дневнике: 1
Рейтинг: 2129

Цитата:
Сообщение от виталии Посмотреть сообщение
На форумі і в ютубі зустрічав схвальні відгуки про Мускат стійкий.Хто-небудь вирощує такий? Як він в наших умовах?
В мене росте, але так як за 5 років 2 рази пересаджувався (будівництву заважав) то ягід ще поки не бачили)) в наступному надіюсь побачу
Ответ

Опции темы