форум-виноград
Сайт ФорумМагазин Дневники Галерея Регистрация Справка Календарь Пользователи Все альбомы Все разделы прочитаны

Вернуться   форум-виноград > Виноград (остальное) и вино > Вопросы новичков

Вопросы новичков Задавайте здесь любые вопросы по винограду, виноградарству, виноделию, если на форуме нет ответа на Ваш вопрос (пользуйтесь поиском и навигацией) - Вам обязательно ответят.

Ответ
Опции темы
Непрочитано 19.03.2017, 19:34   #1
lanima
Местный

Рейтинг: 993
По умолчанию Виноградник в с. Воротнів Волинської області

дело было вечером.. делать было нечего..
в мене майже так і почалося). сиділа якось вечорком, любувалась фотографіями винограду .. і написала повідомлення прохання поділитися лозою. думалося, що можливо хтось та і поділиться парою чубучків. поділилися.. і не парою)
так я стала щасливою власницею цілої чубучкової колекції. чи то новачкам везе, чи то в мене така рука легка. та вони всі майже стовідсотково вкоренилися. влаштували вдома з чоловіком сімейну раду і вирішили посадити свого виноградника. до цього рішення підштовхнуло саме місце. сонячний південний схил горба. поскільки все робилося спонтанно то ні про яку попередню підготовку і обробку і мови не йшло. і пішов чоловік варити бура до трактора). бо руками викопати біля триста ям в короткі терміни, то щось з розряду фантастики. частину саджанців посадили в батьків на городі біля дому, частину особливо цікавих в себе вдома. а решту на нашому майбутньому винограднику. вісім рядів посадили з відстаню між саджанцями 3метри. і чотири ряди з відстанню 1.5метра. вийшло по 15 і 29 кущів в ряду.міжряддя шириною три метри.
ями копалися буром, діаметром 50см.діаметр ями виходив приблизно 55см. глибина 50-60см. на низ зсипали верхній шар, добавляли агроперліт( земля глиниста, щоб якось розпушити) і куплений субстрат для розсади. по жмені нітроамофоски і гранульованого екодобрива( щось типу сушеного курячого посліду)
відразу після посадки залили ями доверху водою і прикрили скошеною травою. саджанці були загартовані. але стояли все таки в напівтіні, тому трохи лячно було на палюче сонце . але більше задля збереження вологи траву клали. щоб земля не пересихала і не кам'яніла.
літо видалося гарячим, тому майже щотижня возили воду великою кубовою бочкою і поливали свої саджанці. кожного разу докладали траву для мульчі.висохлу черв'ячки всю затягували в землю.
через кілька тижнів після посадки порахувала скільки не прижилося. 22 саджанці. в основному з тих, які були зовсім слабенькі( я вкорінювала все підряд)))
висаджу в цьому році на їхнє місце інші.
до осені мої рослинки виросли зовсім небагато, незважаючи на весь наш догляд. і я зовсім не була впевнена, чи вони перезимують зиму. бо здавалися мені, порівняно з тими, що біля дому, маленькими і щахлими. кілька днів тому пішла на поле подивитися. живі!!) навіть там де гілочка завтовшки з сірник. мабуть завдяки тому, що посаджені в ями і зверху замело снігом.
ось така історія))
тепер чекаю тепла і початку нових клопотів. підживити, захистити. зробити все, щоб через кілька років можна було з гордістю заявити: я маю свій виноградник.
Изображения
Тип файла: jpg user22026_pic205693_1463557394.jpg (87.2 Кб, 97 просмотров)
Тип файла: jpg image (10).jpg (78.8 Кб, 86 просмотров)
Тип файла: jpg image (8).jpg (99.8 Кб, 129 просмотров)
Тип файла: jpg image (6).jpg (117.9 Кб, 107 просмотров)
lanima вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 19.03.2017, 19:49   #2
lanima
Местный

По умолчанию Re: виноградник "Воротнів"

на фото список моїх подарованих сортів.
склала собі таку табличку перед посадкою, щоб орієнтуватися хоч якось в них всіх.

позавторік восени були куплені і посаджені біля дому:к-ш Лучистий,Фуршетний,кишмиш 342, Світлана, золото дона, гарольд.
також біля дому по одному кущику посадила академіка, атоса, байконур, румбу, сенатор, ромео, бажену і аркадію.
на відміну від поля, де можна хоч гектар садити, біля хати участок не безрозмірний. тому хочеться мати найкраще.
в батьків теж садили всього по кущику. щоб мати можливість порівняти один і той самий сорт, вирощений на різній землі( вдома в нас і в батьків чорнозем)
цього року потрібно докупити ще трохи чубуків, щоб підсадити на місце пропалих саджанців.
тому приймаються всі поради, що ще можна посадити). з надранніх ранніх та ранньосередніх сортів.
Изображения
Тип файла: jpg IMG_20170315_185353.jpg (104.6 Кб, 126 просмотров)
Тип файла: jpg IMG_20170315_185341.jpg (87.3 Кб, 81 просмотров)
4 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 19.03.2017, 22:31   #3
Новосельцевы
Старожил

Записей в дневнике: 3
Рейтинг: 7317
По умолчанию Re: виноградник "Воротнів"

Кущі у Вас дуже заглиблені від поверхні грунту. В дощову погоду рослини вражатимуться хворобами. Треба зрізати краї ям, зробити їх не такими крутими. І з бур"яном треба розібратися, бо пригнічуватиме виноград. Способи є різні, але треба з ним боротися, особливо поки виноград молодий.
Щодо виноградного різноманіття, то краще садити невибагливі врожайні сорти, які дають гарні врожаї при найменших витратах. І звичайно, щоб були Вам до смаку. Можу порадити Вам
http://forum.vinograd.info/album.php...ictureid=55319
http://forum.vinograd.info/album.php...ictureid=55324
http://forum.vinograd.info/album.php...ictureid=55326
http://forum.vinograd.info/album.php...ictureid=56262
http://forum.vinograd.info/album.php...ictureid=56266
http://forum.vinograd.info/album.php...ictureid=56273
http://forum.vinograd.info/album.php...ictureid=57227
http://forum.vinograd.info/album.php...ictureid=58860
http://forum.vinograd.info/album.php...ictureid=95075
http://forum.vinograd.info/album.php...ictureid=95878
http://forum.vinograd.info/album.php...ictureid=95881
http://forum.vinograd.info/album.php...ctureid=135301
Це все надійні ранні столові сорти.
Непрочитано 19.03.2017, 22:46   #4
volodyav6
Старожил

Рейтинг: 1402
По умолчанию Re: Виноград на Західній Україні (окрім Закарпаття)

Цитата:
Сообщение от lanima Посмотреть сообщение
буду вдячна за поради підказки і так далі))
Скоріше за все Ви будете його на цю зиму вже укривати, тому мабудь потрібно уже з'єднувати лунки траншеєю, бо потім там вже буде коріння.
ИМХО.

----------

як на мене, посадив би ще надцять кущів для розплоду морозовитривалих технічних сортів (якщо площа позволяє), все таки у нас піднімається культура споживання вина та його популярність...

----------

Ще би відвіз проби ґрунту на аналіз, так, як він дуже бідний, то хоча б знатимете чим підкормлювати.
volodyav6 вне форума   Ответить с цитированием
6 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 19.03.2017, 23:36   #5
lanima
Местный

По умолчанию Re: Виноград на Західній Україні (окрім Закарпаття)

Цитата:
Сообщение от volodyav6 Посмотреть сообщение
Скоріше за все Ви будете його на цю зиму вже укривати, тому мабудь потрібно уже з'єднувати лунки траншеєю, бо потім там вже буде коріння.
ИМХО.

----------

як на мене, посадив би ще надцять кущів для розплоду морозовитривалих технічних сортів (якщо площа позволяє), все таки у нас піднімається культура споживання вина та його популярність...

----------

Ще би відвіз проби ґрунту на аналіз, так, як він дуже бідний, то хоча б знатимете чим підкормлювати.
ви прочитали мої думки))
дякую.
на рахунок траншеї не знаю чи варто. боюся, що затоплюватиме при відлигах. хіба придуматм систему стоків.з іншої сторони, в майбутньому,в траншею воду пустив і все. невеличкий природній ухил на один бік дасть змогу пролити її до самого кінця.і не треба кланятися кожній ямці.
поки що схиляюся до варіанту тунельного укриття агроволокном. з таким розрахунком, щоб весною поки загроза заморозків мине, виноград розвивався під нариттям.можливо таким чином матиму додатковий тиждень два для визрівання ягід.
чоловік теж каже, щоб на вино посадила. вже навіть знайшов де бочки дубові продають)))))
фінанси цього року не дозволять зайнятися цим питанням. проте наступного надіюся дійде черга і до винних сортів.

Последний раз редактировалось lanima; 19.03.2017 в 23:46. Причина: доповнення
5 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 19.03.2017, 23:38   #6
Игорь 67
Старожил

Рейтинг: 4730
По умолчанию Re: Виноградник в с. Воротнів Волинської області

Участок нудно передисковать, и на зиму перепахать.
Сорта выбирать сверх ранние и ранние. Особое внимание на растрескивание ягоды.
У Вас регион с умеренным климатом и повышенной влажностью.
Непрочитано 20.03.2017, 00:26   #7
lanima
Местный

Цитата:
Сообщение от Игорь 67 Посмотреть сообщение
Участок нудно передисковать, и на зиму перепахать.
Сорта выбирать сверх ранние и ранние. Особое внимание на растрескивание ягоды.
У Вас регион с умеренным климатом и повышенной влажностью.
не бачу змісту в передисковці і переорюванні участка. це схил і при голій землі після кожного гарного дощу там будуть справжні рівчаки. я вже мовчу про гразюку і неможливість зайти в поле після дощу. тієї весни, навпаки, ми підсівали траву, щоб між рядами винограду створити щось типу газону.

ями планую потрохи засипати мульчею майже до рівня грунту. щоб до зими голова куща була схована. і в разі поганої перезимівлі і вимерзання рукавів лишалися шанси, що відіб'ються лози з землі.
останні роки наш клімат такі коники викидає, що скоро банани тут будуть рости, не те що виноград. за літо два дощі. от вам і підвищена вологість.
хочу посадити багато і різного. а через кілька років дасться знати, що підходить а що ні.

----------

Цитата:
Сообщение от Новосельцевы Посмотреть сообщение
Кущі у Вас дуже заглиблені від поверхні грунту. В дощову погоду рослини вражатимуться хворобами. Треба зрізати краї ям, зробити їх не такими крутими. І з бур"яном треба розібратися, бо пригнічуватиме виноград. Способи є різні, але треба з ним боротися, особливо поки виноград молодий.
Щодо виноградного різноманіття, то краще садити невибагливі врожайні сорти, які дають гарні врожаї при найменших витратах. І звичайно, щоб були Вам до смаку. Можу порадити Вам
дякую.
дещо з них вже маю.
ями тільки на фото здаються глибокими. насправді там до поверхні грунту не більше 15-20 см. бур'яни як тільки потепліє в радіусі мета від куща викропимо раундапом. в подальшому буде скошування трави і мульчування нею цих кругів. на моє глибоке переконання земля завжди має бути прикрита. дерном, агроволокном, мульчею. тільки не гола.
поскільки поставила перед собою досить амбіційну задачу, то питання в невибагливості сорту не стоїть. я готова ходити біля нього і доглядати стільки, скільки це буде потрібно.виноградник має в майбутньому давати гарний врожай і відпрацьовувати вкладені в нього немаленькі гроші. для цього вже другу зиму підтягую теорію. але практики ніяка теорія не замінить. тому мої граблі мене ще чекають на кожному кроці))
Непрочитано 20.03.2017, 09:01   #8
KIM30
Старожил

Рейтинг: 2100

Цитата:
поки що схиляюся до варіанту тунельного укриття агроволокном.
я думаю агроволокно буде заслабеньке для зимового укриття. Натиск снігу і зимові хуртелиці на відкритій місцевості воно навряд чи витримає.
KIM30 вне форума   Ответить с цитированием
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 20.03.2017, 09:28   #9
мирон
Член Клуба виноградарей и садоводов

Рейтинг: 21869

Цитата:
на фото список моїх подарованих сортів.
склала собі таку табличку перед посадкою, щоб орієнтуватися хоч якось в них всіх.

позавторік восени були куплені і посаджені біля дому:к-ш Лучистий,Фуршетний,кишмиш 342, Світлана, золото дона, гарольд.
також біля дому по одному кущику посадила академіка, атоса, байконур, румбу, сенатор, ромео, бажену і аркадію.
на відміну від поля, де можна хоч гектар садити, біля хати участок не безрозмірний. тому хочеться мати найкраще.
в батьків теж садили всього по кущику. щоб мати можливість порівняти один і той самий сорт, вирощений на різній землі( вдома в нас і в батьків чорнозем)
цього року потрібно докупити ще трохи чубуків, щоб підсадити на місце пропалих саджанців.
тому приймаються всі поради, що ще можна посадити). з надранніх ранніх та ранньосередніх сортів.
Добрий день.Як Ви саджанці садили у полі? по часу дозрівання ягоди ,чи як подобалось.У Вашому списку сорти і ГФ винограду з різним терміном дозрівання і по силі росту + маєте самозапильні і ті які з жіночою квіткою.Маєте і такі сорти,дозрівання яких в умовах Волині ,буде дуже проблемним.............П.С. Для чого садите виноградник ,для власного споживання чи можливо для майбутнього продажу ягоди.

----------

Цитата:

ями планую потрохи засипати мульчею майже до рівня грунту. щоб до зими голова куща була схована.
ями тільки на фото здаються глибокими. насправді там до поверхні грунту не більше 15-20 см. )
...........А над коренями у ямі скільки ще землі? Та і з мульчею, ще не спішіть ями засипати.
мирон вне форума   Ответить с цитированием
4 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 20.03.2017, 10:46   #10
Новосельцевы
Старожил

Записей в дневнике: 3
Рейтинг: 7317

Цитата:
не бачу змісту в передисковці і переорюванні участка...

дякую.
дещо з них вже маю.
ями тільки на фото здаються глибокими. насправді там до поверхні грунту не більше 15-20 см. бур'яни як тільки потепліє в радіусі мета від куща викропимо раундапом. в подальшому буде скошування трави і мульчування нею цих кругів. на моє глибоке переконання земля завжди має бути прикрита. дерном, агроволокном, мульчею. тільки не гола.
поскільки поставила перед собою досить амбіційну задачу, то питання в невибагливості сорту не стоїть. я готова ходити біля нього і доглядати стільки, скільки це буде потрібно.виноградник має в майбутньому давати гарний врожай і відпрацьовувати вкладені в нього немаленькі гроші. для цього вже другу зиму підтягую теорію. але практики ніяка теорія не замінить. тому мої граблі мене ще чекають на кожному кроці))
Пан Игор67 і я порадили Вам вирівняти ділянку. Коли кущ росте в ямі - це непотрібні труднощі й небезпеки для виноградної рослини, диких тваринок і виноградарки. Для Вас, Ваших дітей і тваринок такі ями стануть небезпечними пастками.
Запрошую Вас переглянути
https://www.youtube.com/watch?v=kNiJ66YH4wI
Я нарадив Вам сорти, випробувані в умовах півночі Харківської области на неукривному винограднику. Кожен з них вирощую понад 10 років. Якщо Ви хочете успіху, то питання "невибагливості сорту" має бути першим у Ваших планах. Запрошую Вас до читання:
http://forum.vinograd.info/showthread.php?t=1857
http://forum.vinograd.info/showthread.php?t=13856
Ответ

Опции темы