форум-виноград
Сайт ФорумМагазин Дневники Галерея Регистрация Справка Календарь Пользователи Все альбомы Все разделы прочитаны

Вернуться   форум-виноград > Виноградарство > Северное виноградарство

Северное виноградарство Виноград на Дальнем востоке, в Сибири, на Урале, в Средней полосе, Прибалтике.

Результаты опроса: Чи дозріли у вас сорти ранньо-середнього строку достигання в умовах відкритого грунту у цьому році?
Так, повністю. 39 54.17%
Практично. Їсти можна, але без задоволення. 29 40.28%
Ні, кислятина ще та. 4 5.56%
Голосовавшие: 72. Вы ещё не голосовали в этом опросе

Ответ
Опции темы
Непрочитано 16.04.2018, 15:15   #7851
volodyav6
Старожил

Рейтинг: 1740
По умолчанию Re: Виноград на Західній Україні (окрім Закарпаття)

Цитата:
Сообщение от Лапайдух Посмотреть сообщение
Тому критично залишити 2-3 бруньки для подальшого росту. Але які залишати? Верхні, більш розвинуті? Чи навпаки пообламувати їх і чекати на розвиток нижніх, тим самим
зачекайте кінця травня (зворотні заморозки), а тоді і виберете ті пагони, які підійдуть Вам на лози + сигналку(мабудь) побачите, та де її залишити.
п.с. Незавжди доцільно залишати самі нижні, як і самі верхні.
volodyav6 вне форума   Ответить с цитированием
8 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 16.04.2018, 18:48   #7852
Пасічник
Старожил

Рейтинг: 10430

Цитата:
Дякую. А для чого верхню залишати? І суцвіття на ній?
Ну а для чого ви виноград взагалі вирощуєте? Якщо верхня брунька знаходиться більш-менш на рівні першого дроту, то вважайте що це буде плодоносний пагін і одночасно пагін заміщення на наступний рік. А щоб він не жирував, то його бажано пригрузити гронкою.
Пасічник на форуме   Ответить с цитированием
10 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 16.04.2018, 19:57   #7853
мирон
Член Клуба виноградарей и садоводов

Рейтинг: 23877

Цитата:
Добрий день. Аномально висока т-ра повітря сприяють вегетації. На фото кущик Каберне Кортіс. Практично в такому ж стані Аркадія, Надія АЗОС, Йоханітер. Тільки "опушились", або починають "прокльовуватись" бруньки на Столітті, Променистому, Лівії і Юв. Новочеркаська.

В мене виникло одне запитання. Буду вдячний за пораду зі сторони досвідчених виноградарів.

Наскільки я розумію, розвиток бруньок йде наразі в великій мірі за рахунок запасів накопичених саджанцем минулого року. Тому критично залишити 2-3 бруньки для подальшого росту. Але які залишати? Верхні, більш розвинуті? Чи навпаки пообламувати їх і чекати на розвиток нижніх, тим самим даючи кущикам ще трохи часу на укорінення?
Добрий вечір.Найперше потрібно повідомити про вік кущика ,а то ми тут Вам зараз нарадимо. Та і хто Вам сказав що на ньому потрібно залишити тільки 2-3 бруньки? А можливо всі або 5...Все залежить від того що бажаєте одержати цього року від куща ,та і від товщини та довжини визрівшого пагона,якщо кущику хоч другий рік від посадки на постійне місце....
мирон вне форума   Ответить с цитированием
7 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 16.04.2018, 22:55   #7854
Лапайдух
Прибывший

Рейтинг: 145

Цитата:
Сообщение от мирон Посмотреть сообщение
Добрий вечір.Найперше потрібно повідомити про вік кущика ,а то ми тут Вам зараз нарадимо. Та і хто Вам сказав що на ньому потрібно залишити тільки 2-3 бруньки? А можливо всі або 5...Все залежить від того що бажаєте одержати цього року від куща ,та і від товщини та довжини визрівшого пагона,якщо кущику хоч другий рік від посадки на постійне місце....
Всі мої кущі посаджені минулої осені. Відповідно, план на цей рік - виростити по 2 хороші, зрілі лози на кожному, щоб наступного року, по можливості, отримати сигнальний урожай.
Схема посадки - 2 м між кущами, 2,3 м між рядами, орієнтація пд-пн. Планую встановлювати одноплощинну шпалеру і формувати по два рукави на кущ, таким чином, коли ці рукави спочатку розходяться від голови, а потім плодові лози одного куща розміщуються в напрямку одна до одної. Таке формування вибрав через симетричність і простоту(тут винятково теоретично, практичних навиків нема).
Про "сигналки" цього року, як мені писали вище, навіть не задумувався і не мріяв. Мені б свій план реалізувати хоча для половини кущів.
Лапайдух вне форума   Ответить с цитированием
9 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 16.04.2018, 22:55   #7855
Arsenal
Via scientiarum

Рейтинг: 26562

Цитата:
Сообщение от мирон Посмотреть сообщение
залежить від того що бажаєте одержати цього року від куща
Коли ласка, доповню: а також що хочеться мати в подальшому, та як швидко.
Сергей
Arsenal вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 16.04.2018, 23:25   #7856
Лапайдух
Прибывший

Рейтинг: 145

Цитата:
Сообщение от Arsenal Посмотреть сообщение
Коли ласка, доповню: а також що хочеться мати в подальшому, та як швидко.

Це, по своїй суті, навчальна ділянка для формування навиків вирощування винограду. Сподіваюсь кущі витримають процес мого навчання і навіть даватимуть урожай. В будь-якому випадку
постійний виноградник я планую розмістити в іншому місці. З врахуванням допущених зараз помилок.
Лапайдух вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 16.04.2018, 23:43   #7857
volodyav6
Старожил

Рейтинг: 1740

Цитата:
Про "сигналки" цього року, як мені писали вище, навіть не задумувався і не мріяв. Мені б свій план реалізувати хоча для половини кущів.
так, якщо посадили восени кущами то сигналки збережіть по одній, ще й побачите, як і що по хворобах на гронах.
volodyav6 вне форума   Ответить с цитированием
4 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 17.04.2018, 06:43   #7858
Пасічник
Старожил

Рейтинг: 10430

Цитата:
Всі мої кущі посаджені минулої осені.
Ну якщо кущі посаджені минулої осені, то звичайно що про сигналки не варто навіть говорити. В мене чомусь склалось враження що це однорічки...В такому випадку в цьому році потрібно постаратись втростити 2-3 рукави.
Пасічник на форуме   Ответить с цитированием
Непрочитано 17.04.2018, 07:14   #7859
doc
Старожил

Рейтинг: 2326

Цитата:
Всі мої кущі посаджені минулої осені. Відповідно, план на цей рік - виростити по 2 хороші, зрілі лози на кожному, щоб наступного року, по можливості, отримати сигнальний урожай.

Не треба ніяких сигналок на річних кущах,вирощуйте кущ.
doc вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 17.04.2018, 13:28   #7860
MetelSky
Прибывший

Рейтинг: 71

В мене ніколи однорічний саджанець не давав хороший приріст. На наступний рік, завжди, треба було різати на зворотній ріст. Тому я в 1-2 рік нарощую тільки листову площу для хорошого укорінення.
MetelSky вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Опции темы