форум-виноград
Сайт ФорумМагазин Дневники Галерея Регистрация Справка Календарь Пользователи Все альбомы Все разделы прочитаны

Вернуться   форум-виноград > Виноградарство > Северное виноградарство

Северное виноградарство Виноград на Дальнем востоке, в Сибири, на Урале, в Средней полосе, Прибалтике.

Ответ
Опции темы
Непрочитано 26.01.2017, 21:45   #11
Владимир_
Ник

Адрес: Золочев-Львов, Ш-49°48', Н=263м, САТ~2600°, 165 дней>10°, 6 зона USDA
Рейтинг: 38800
По умолчанию Re: Перспективы северного виноградарства Украины

Цитата:
Сообщение от vladimir.k Посмотреть сообщение
так где виноградные почки вымерзнут....на севере Украины точно нет....у нас зимой теспература сейчас не опускается ниже 18градусов мороза...тоесть киш-миш лучистый,которы выдерживает до минус 18 итот не вымерзнет...
Здравствуйте, Владимир. Очень, очень оптимистично . Но Вы забыли написать, что Черниговская область - это одна из самых холодных областей Украины зимой, и у Вас легко может быть за -30. Вы играетесь с огнем...Всё в Ваших условиях, ровно как и в холодной Сумщине и Полтавщине нужно укрывать, особенно Лучистый и ему подобные неморозостойкие сорта. То, что в последние десятилетия наблюдается небольшое потепление - это да, но как долго оно продлится - никто не знает. А вот на Югах - все более стабильно. И тепла там конечно побольше, да и вегсезон подольше...Как-то так. Но в любом случае желаю Вам удачи и хороших урожаев.
Цитата:
Сообщение от Виктор Васильевич Посмотреть сообщение
Донецкая область-температурного режима хватает с головой.Чернозем от 0,5метра до метра-присутствует
Виктор Васильевич - по книжкам знаю что у вас где-то там есть/были знаменитые донецкие виноградники...(не знаю как там сейчас дела с ними). Да и южные приморские районы северными никак не назовешь...Просто укрывать надо, бо всякое может случиться...
9 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 26.01.2017, 22:34   #12
MrDok
Местный

Рейтинг: 872

Вся успішність вирощюванння, полягає в грамотному підборі сортів для свого регіону та кліматичній зоні(місцевості). На мою думку успішний бізнес (виноградний) може бути як на півдні так і на півночі, заході чи сході, під кожні особливості клімату можна підібрати відповідні сорта. Якщо собі поставити мету, то можна виноград вирощювати на північному полюсі, було б бажання. Єдиний недолік і стримуючий фактор розвитку мого виноградника, це укривання, якби не ця "дрібниця" в мене було б куди більше кущів....
MrDok вне форума   Ответить с цитированием
6 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 29.01.2017, 12:05   #13
Мерефянин
Старожил

Рейтинг: 4359

Господа северяне, ввиду столь смелых и амбициозных заявлений и хода мыслей, прошу рассказать как у вас обстоит дело с вызреванием поздних сортов? Да и средне-поздних... Я предполагаю, что в условиях жесткой нормировки урожаем и побегами еще что то вырастить можно.. Даже не так, скорее даже недогрузом.. За ранние и средние сорта согласен, расти будут 100% и радовать глаз и карман кстати, Полтавщину я бы не относил к откровенно северным территориям все таки там САТ поболе будет чем в Сумах и Чернигове.
Мерефянин вне форума   Ответить с цитированием
5 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 29.01.2017, 13:30   #14
Август
Старожил

Рейтинг: 4073

Я бы сказал даже больше...
Вырастить можно (относительно легко) сверхранние и ранние сорта.
В моих условиях ни Оригинал, ни Цыца (и т.п.) не вызрели толком ни разу.
Не хватает солнечных и тёплых дней даже для среднего винограда.
Непрочитано 29.01.2017, 13:54   #15
ЛЯМ
Старожил

Записей в дневнике: 20
Рейтинг: 31251

Цитата:
Сообщение от Мерефянин Посмотреть сообщение
Господа северяне, ввиду столь смелых и амбициозных заявлений и хода мыслей, прошу рассказать как у вас обстоит дело с вызреванием поздних сортов? Да и средне-поздних... Я предполагаю, что в условиях жесткой нормировки урожаем и побегами еще что то вырастить можно.. Даже не так, скорее даже недогрузом..
Нізіна не пішла, Молдова так само, з Талісманом хлопці розстались, Любимий теж не дотягував, ЦМ на грані. Останні два далеко не пізні і навіть не середньо-пізні.
ЛЯМ вне форума   Ответить с цитированием
6 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 29.01.2017, 18:52   #16
Новосельцевы
Старожил

Записей в дневнике: 3
Рейтинг: 7353

Цитата:
Сообщение от MrDok Посмотреть сообщение
Вся успішність вирощюванння, полягає в грамотному підборі сортів для свого регіону та кліматичній зоні(місцевості)... Єдиний недолік і стримуючий фактор розвитку мого виноградника, це укривання, якби не ця "дрібниця" в мене було б куди більше кущів....
"Укривання"- це така річ, якою обтяжують себе лише в колишньому ссср. Весь світ садить виноград, який гарно зимує в конкретних умовах. Що заважає нам взяти світовий досвід, і не лише у виноградництві - це питання...

----------

Цитата:
Сообщение от ЛЯМ Посмотреть сообщение
Нізіна не пішла, Молдова так само, з Талісманом хлопці розстались, Любимий теж не дотягував, ЦМ на грані. Останні два далеко не пізні і навіть не середньо-пізні.
Хай Ваші краяни читають поради до обрізування Цитронного Магарача:"Оптимальная нагрузка на куст 30 глазков при обрезке на 2-4 глазка." А на плодових стрілках в 10-15 бруньок він у Вас достигатиме "на грані".
Непрочитано 30.01.2017, 13:05   #17
MrDok
Местный

Цитата:
Сообщение от Новосельцевы Посмотреть сообщение
Укривання"- це така річ, якою обтяжують себе лише в колишньому ссср. Весь світ садить виноград, який гарно зимує в конкретних умовах. Що заважає нам взяти світовий досвід, і не лише у виноградництві - це питання...
"Ринкові" сорта всі є укривними, виноград з 21-25 град. Нажаль потребує укриття, звісно можна понадіятись на вдачу і не укривати але це не вихід, рік на рік зима не схожа, одну зиму може повезти а в іншу вимерзне під корінь. Тому якщо у вас є якісь пропозиції був би дуже вдячний їх побачити чи прочитати.
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 30.01.2017, 13:32   #18
Новосельцевы
Старожил

Цитата:
"Ринкові" сорта всі є укривними, виноград з 21-25 град. Нажаль потребує укриття, звісно можна понадіятись на вдачу і не укривати але це не вихід, рік на рік зима не схожа, одну зиму може повезти а в іншу вимерзне під корінь. Тому якщо у вас є якісь пропозиції був би дуже вдячний їх побачити чи прочитати.
У нас всі зими однакові - торік 4 січня було -20*С на завіконному градуснику, а цієї зими -20*С - сьогодні. Це наразі найнижчі температури останніх двох зим. І холодніше -20*С буває щозими. Виноградник мій закладався понад 20 років тому. Ніколи не вкривався. Єдине, що можу зробити - притиснути довгі пагони до землі(якщо це можна зробити, не поламавши лози). Наскільки це потрібно - не знаю, бо читав, що при морозах, чим ближче до грунту - тим холодніше. А снігу не завжди буває достатньо. Те, що вимерзає до грунту і(або) не родить - видаляю. Побачити, як родить виноград можна в альбомах, які створюємо щороку. Якщо цікавить якийсь завод(сорт) - спитайте. Напишу, сфотографую. Вивчаю досвід країн зі схожою погодою - США, Польща, Канада, де виноград не вкривають - http://www.zaika.in.ua/grani/vinogra...po-severu-usa/
http://forum.vinograd.info/showthread.php?t=767&page=20(повідомлення 198)
Зараз морозоопірність мене не турбує, бо досвіду з багатьма заводами маю вдосталь. Більше переймаюся хворобоопірністю винограду, бо 3 останні роки - збиткові через хвороби. Особливо тяжким був 2016 рік, коли через пошесть сірої гнилі втратив 90% врожаю.
Непрочитано 30.01.2017, 18:01   #19
MrDok
Местный

Цитата:
Сообщение от Новосельцевы Посмотреть сообщение
Вивчаю досвід країн зі схожою погодою - США, Польща, Канада, де виноград не вкривають
Радий що в мене є однодумці. Мене Американо-Канадська селекція цікавить більше по столових сортах, на даний момент я часу і досвіду для виготовлення вина немаю, а щоб зробити дійсно хороше вино потрібно багато досвіду і часу. Можливо ви маєте певну інформацію по сортах цієї компанії я думаю вони будуть проривом на нашому ринку столових сортів, але опис цих сортів на сайті дуже скудний, я їм навіть двічі писав на рахунок саджанців але відповіді так і не отримав. На рахунок інших сортів Американської селекції, в мене посаджено тільки 4 Арканзасців (Хоуп,Джой,Грейтитюд, Фейдж) точніше будуть посаджені а також К-м Століття, Юпітер, і універсальний сорт Альден, які в цьому році надіюсь порадують мене першим врожаєм.....
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 30.01.2017, 19:01   #20
Новосельцевы
Старожил

Цитата:
Радий що в мене є однодумці. Мене Американо-Канадська селекція цікавить більше по столових сортах, на даний момент я часу і досвіду для виготовлення вина немаю, а щоб зробити дійсно хороше вино потрібно багато досвіду і часу. Можливо ви маєте певну інформацію по сортах цієї компанії я думаю вони будуть проривом на нашому ринку столових сортів, але опис цих сортів на сайті дуже скудний, я їм навіть двічі писав на рахунок саджанців але відповіді так і не отримав. На рахунок інших сортів Американської селекції, в мене посаджено тільки 4 Арканзасців (Хоуп,Джой,Грейтитюд, Фейдж) точніше будуть посаджені а також К-м Століття, Юпітер, і універсальний сорт Альден, які в цьому році надіюсь порадують мене першим врожаєм.....
Можу Вам вказати ще однодумців на Форумі, які до того ж мешкають зовсім близько до Вас. Коли є у кого вчитися - час не марнується. Було би бажання. Дещо з винних Ви вже завели, то ж як буде потреба - звертайтеся до мене.
Я якраз більше захоплений винарством і відповідно шукаю кращі заводи для свого виноградника. Саджанці Ви з США не знаю чи отримаєте, а знаю від колег, що наші саджанці туди не пускають. Краще шукати приватні зв"язки з тамтими виноградарями.
З IFG не знайомий, а від Юпітера моя родина просто у захваті,- посадив торік собі. Давно вирощую Ромулус і Голден мускат - враження позитивні. Посадив Нептун, але він ще не родив.
Ответ

Опции темы