форум-виноград
Сайт ФорумМагазин Дневники Галерея Регистрация Справка Календарь Пользователи Все альбомы Все разделы прочитаны

Вернуться   форум-виноград > Виноградарство > Болезни, вредители, препараты > Препараты

Препараты Пестициды (фунгициды, гербициды, инсектициды, акарициды, нематоциды, РРР и т.д.), а также другие препараты

Ответ
Опции темы
Непрочитано 14.08.2016, 10:19   #1
iqor
Старожил

Рейтинг: 1579
По умолчанию Прополис: опыт применения в качестве биофунгицида

два-три тижні тому, побачив що деякі сорти уражені антракнозом. деякі довольно таки потужно
найбільше Русбол, звичайний та мускатний(хоча вони вважаються не дуже вибагливими. також новий подарунок Запоріжжю та Низина. решту , лише пару ягід , або взагалі болячка була відсутня.
так як це по суті, перший такий собі вже урожай, то я стикнувся з болячками вперше. тому досвіду ноль.
та завжди мав бажання ( та маю на сьогодні), обходитися без обробки фунгіцидами та рештою.
в конкретному випадку розумів, що навіть якщо б хотів обробити то вже запізно.
тому прийняв рішення обробити прополісом. так як маю пасіку то майже завжди присутня спиртова та водна настойка прополісу. то ж взяв спиртову, розвів зі звичайною водою зі свердловини. при розведенні "сирою" водою, отримана рідина завжди стає мутно біла. то ж пройшовся нею по всіх гронах, та найбільш очевидно уражених ділянках зеленої маси.
після висихання на всіх ягодах було ледь замітно засохший білий наліт.тому боявся, щоби прополіс не спалив самі грона.
в результаті, антракноз реально та наглядно був пригнічений, та перестав розповсюджуватись.
так як обірвав уражені тільки ягоди русболу, а НПЗ та Низину ні, по причині, що на них тільки по декілька грон. то сьогодні можу зазначити що болячка дальше не розвивається. а ті плями що були, реально всохлися, та, можна сказати, що навіть зменшилися, так як ягода наливається та збільшується, а плямка залишається такою як була.
нижче два фото. перше Нового подарунка Запоріжжю, він був в дуже плачевному стані. друге-низина.також виглядала не найкраще.
це при тому , ща два-три дні трохи дощило,та болячка так і залишилась в пригніченому стані. а Низина почала набирати забарвленя.

пропорції під час розведення настойки прополісу, не фіксував, а розводив по якихось своїх відчуттях, тому вказати не можу конкретно нічого.

на наступний рік, планую продовжити експеримент. та провести дві-три обробки прополісом, на різних стадіях. подивлюсь на результат.
Изображения
Тип файла: jpg IMG_4332.jpg (121.9 Кб, 122 просмотров)
Тип файла: jpg IMG_4333.jpg (130.0 Кб, 153 просмотров)
iqor вне форума   Ответить с цитированием
24 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Показать/Скрыть список поблагодаривших.
Непрочитано 27.08.2016, 21:49   #2
Arsenal
Via scientiarum

Рейтинг: 33364
По умолчанию Re: Антракноз (Anthracnose, Black Spot)

Спирт багато що може дезинфiкувати, може й антракноз до тями прийти поки не змiг
Якще без жартiв, то прополiс на ватцi клав на болячий зуб, дополмогав доспати до ранку, до лiкарнi. Може й тут якось помiг.

Грона красивi.
Але в викоренення антракнозу прополiсом не дуже вiрю. Хоча бажаю успiху! Якщо буде позитив, прошу розказати наступного року.
Сергей
Arsenal вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 27.08.2016, 22:07   #3
iqor
Старожил

Цитата:
Сообщение от Arsenal Посмотреть сообщение
Спирт багато що може дезинфiкувати, може....
може й спирт.але завважу ще раз, про описаний білий наліт.спирт його не залишає. а прополіс залишає майже завжди. приходилось мити після прополісу ложку, то відмічу, що наліт також відмити було важко.
стосовно прополісу на винограді стверджувати нічого не можу, так як це потрібно перевірити на практиці. але про його властивості вже говориться не одне століття. в тому числі і про вплив на патогенну мікрофлору...
в любому випадку буду експериментувати та тут відзвітую.
Непрочитано 28.08.2016, 10:14   #4
iqor
Старожил

ще хочу "поговорити". та більш чіткіше обмалювати своє бачення.
зроблю короткий відступ, щоби для інших, мої дії, були більш зрозумілішими.
сам по собі стараюсь вести здоровий спосіб життя. від 2009 року, я не був жодного дня на лікарняному, та не вживав жодних ліків. основий засіб для профілактики, лікування, тримання організму в тонусі, та тому подібного- це голодування. в моїй практиці є голодування терміном і по 30 суток. далі маскимально чиста їда,всякого роду природні моменти типу того ж прополісу, меду тощо. сказати що "все пляше на сто" буде брехнею, але більша частина реально працює, та робить життя більш якіснішим..

далі вернусь до прополісу.
наскільки відомо ,прополіс має антимікотичну дію. особливо вона виражена до ряду грибів, в тому ж числі і до аскоміцетів. які, в свою чергу і являються прямими винуватцями виникнення антракнозу.
тому, теоретично, прополіс, без проблем повинен допомогти у вирішенні проблем з антракнозом. питання залишається як це втілити на практиці, та чи воно взагалі втілиться.
наскільки розумію, ціль не повинна бути тільки в тому , щоби знищити гриби аскоміцети.а спробувати створити такі умови для винограду, при яких від буде просто стійким до них.
тому маю бажання під деякими кущами обробити прополісом і сам грунт(пролити його). тим самим, як мінімум можна частково знищити патогенну флору на корінцях, та й, теоретично, можна припустити, що частину необхідних елементів, рослина зможе спожити, та просто банально підвищити свою стійкість до ураження..
але це все лише припущення та здогадки. доволі сміливі.
це один шлях. другий- звичайна обробка винограду зовні.
обидва шляхи, можуть працювати в комплексі, діючи на різних ділянках.
виклав все вище сказане, щоби ідея була більш зрозумілою, і можливо, хтось зможе вказати на можливі хибні здогадки....
Непрочитано 28.08.2016, 12:04   #5
Uniontool
Старожил

Рейтинг: 35028

Цитата:
Сообщение от iqor Посмотреть сообщение
...
тому маю бажання під деякими кущами обробити прополісом і сам грунт(пролити його). тим самим, як мінімум можна частково знищити патогенну флору на корінцях, та й, теоретично, можна припустити, що частину необхідних елементів, рослина зможе спожити, та просто банально підвищити свою стійкість до ураження..
але це все лише припущення та здогадки. доволі сміливі.
це один шлях. другий- звичайна обробка винограду зовні.
обидва шляхи, можуть працювати в комплексі, діючи на різних ділянках.
виклав все вище сказане, щоби ідея була більш зрозумілою, і можливо, хтось зможе вказати на можливі хибні здогадки....
На мою думку - ідея з прополісом дуже вдала. Бджоли його виробляють для власного "санітарно-епідеміологічного" добробуту. Тим більш, що цінні властивості прополісу людям добре відомі.
Але є деякі моменти в цьому, на які треба звернути увагу:

- обробляти грунт під кущами прополісом (на мій погляд) нетреба, бо аскоміцети не зимують у грунті наодміну від ооміцетів; крім того, довкола всмоктуючих корінців у грунті мешкає позитивна міклофлора, без якої виноград не може існувати, прополіс може згубити її; також невідомо як прополіс подіє на гумус грунту;

- розчини прополісу після висихання утворюють клейову плівку, яка може позакупорювати вустичні щілини на листі; оскільки вустини здебільшого розташовані зподу листа, то ймовірно обробляти треба тільки верхню частину листя;

- треба розібратись з періодом застосування прополісу, можливо обробки будуть доречні тільки після зав'язування ягод;

- поки що невідомі негативні сторони обробки винограду прополісом (а я впевнений що вони будуть); у чомусь виграємо - чимось поступаємось.

Показать/Скрыть список поблагодаривших.
Непрочитано 28.08.2016, 12:18   #6
iqor
Старожил

грунт хочу спробувати по причині не тільки аскоміцетів. в прополісу дуже широкий спектр дії. а стосовно позитивної мікрофлори, то вроді він на неї і не діє. по крайній мірі, при використанні людиною, отримується пригнічення патогенної мікрофлори, при тому не пошкоджуючи корисної. адже жодного разу не попадалась інформація, про якийсь збій у травленні після споживання прополісу...
взагалі прополіс, як бізнес проект, нікому не потрібний та не вигідний, тому досконало його ніхто і не вивчає.

а з рештою, то Ви мабуть праві, потрібно взяти до уваги...
в мене є поруч два кущі тигіну, так один мабуть пролию, а інший ні. та й поспостерігаю.
4 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 03.09.2016, 12:43   #7
iqor
Старожил

маленький цьогорічний проміжний підсумок, по прополісу та антракнозу.
за більш аніж півтора місяці тому ,обробка прополісом Нового Подарунка Запоріжжю, станом на сьогоднішній день, повністю зупинила ріст болячки, та врятувала урожай. правда "урожай" НПЗ був аж одна грона.
в любому випадку можна зафіксувати, що більш аніж за півтора місяці, антракноз не відновився.
на фото можна побачити,які сліди болячки залишились на сьогодні. дальше розвиток на НПЗ, в цьому році спостерігати не буде можливості, так як гроно успішно з'їли.
також, на ягодах, був ледь замітний білий наліт(на фото можна побачити), але не знаю чи це прополіс чи природня оболочка.
Изображения
Тип файла: jpg 20160903_130939.jpg (94.9 Кб, 128 просмотров)
6 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 03.09.2016, 19:50   #8
bango2
Старожил

Рейтинг: 4590
По умолчанию Прополис: опыт применения в качестве биофунгицида

Прополис от антракноза очень интересная идея. Знать бы пропорции. У меня пасека, с прополисом проблемы нет, даже избыток, могу кому надо подарить.
Вот разобраться бы с пропорциями, может уважаемый iqor припомнит сколько чего было.
bango2 вне форума   Ответить с цитированием
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 03.09.2016, 20:24   #9
iqor
Старожил

Цитата:
Сообщение от bango2 Посмотреть сообщение
... может уважаемый iqor припомнит сколько чего было.
к сожалению нет. прополис скатываю в шарики и не взвешиваю, так как нету надобности. я его не продаю. примерный диаметр 2,5см. спирта было , наверное грамм 200. я не употребляю спиртное, но спирт стараюсь иметь всегда, так как есть такие что пьют. в тот момент как раз были остатки, помню был злой , что даже не из чего делать настойку.
далее эту настойку я частично переполовинил, тоесть использовал. наверное осталось грамм 100, но наверное и того меньше. когда обрабатывал виноград то, ушло, наверное , примерно 1,5-2 литра готового раствора.
НО!я реально могу ошибатся, так как все это делалось спонтанно и не фиксировалось. а сейчас тупо стараюсь вспомнить...посему не принимать все за аксиому.там прополиса могло быть на порядок меньше, так как трудно его измельчать на терке, мог стереть лишь половину.

даже в этом году опять развел "примерно".один шарик , диаметром под 3см, на пол литра спирта.но принес еще один, хочу добавить.этот уже поменьше, милиметров 15-18 в диаметре...наверное надо будет взвесить и вывести примерный процентный состав.возможно еще сделаю одну, с уже более точным рецептом.
ниже фото, какая примерная насыщеность цветом.на обьем осадка не обращать внимание, так как прошлогодишние остатки прополиса не выбрасывал , а тупо добавил часть свежего....
вот токо не пойму, че бутылка не полная...я не пью, жена нет, сыну токо четыре года.видать надо лучше спрятать.судя по всему, когда заканчивается спирт, могут взять и настойку прополиса. отец может , к ужину, налить себе грам 50(не спирта-водки). а если так пару дней-недельку....
Изображения
Тип файла: jpg Зобр032.jpg (57.8 Кб, 72 просмотров)
5 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 03.09.2016, 23:25   #10
bango2
Старожил

Рейтинг: 4590

Ну в общем то проясняется ситуация, в след. году может попробую на одном кустике. Спасибо.
bango2 вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Опции темы