форум-виноград
Сайт ФорумМагазин Дневники Галерея Регистрация Справка Календарь Пользователи Все альбомы Все разделы прочитаны

Вернуться   форум-виноград > Виноградарство > Болезни, вредители, препараты > Препараты

Препараты Пестициды (фунгициды, гербициды, инсектициды, акарициды, нематоциды, РРР и т.д.), а также другие препараты

Ответ
Опции темы
Непрочитано 14.06.2017, 15:40   #21
iqor
Старожил

Рейтинг: 1579
По умолчанию Re: Прополис: опыт применения в качестве биофунгицида

похолодало та постійна сирість.
з 14 кущів біля будинку. на двох, так собі незамітно чіпається болячка. прокропив вчора ще раз прополісом та сьогодні сивороткою.
в більшості кущі виглядають бомба. лист великий чистий. деякі навпаки листок середьного розміру але також чистий. а на русболі, НПЗ та низині, постійно норовить щось вчепитися. таке собі відкрите протистояння.
спостерігаю розвиток подій надалі.
iqor вне форума   Ответить с цитированием
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 24.06.2017, 18:14   #22
iqor
Старожил

мій особистий проміжний висновок по застосуванню прополюсу проти антракнозу.
якщо брати конкретно ситуацію останнім місяцем -двома, коли постійні дощі, і доволі таки прохолодно, і між ними по декілька днів сильного сонця і парникового ефекту.
то можна сказати наступне. що прополіс діє на антракноз як стримуючий фактор, на конретний момент. тобто, якщо погода сприятлива, суха та тепла. і десь з"являється джерело антракнозу. то обробка прополісом, зупиняє та пригнічує останній.
якщо ж, ситуація, як останнім часом, при якій постійно появляються нові джерела антракнозу. то прополіс менш ефективний. тут потрібно чуть не кожен день обробляти. щоби при появі нових збудників їх заглушити.
з 15-ти кущів що біля хати, один, самий крайній та найблищий до старого саду, русбол, наполовину чуть не ідеально чистий. а друга половина, ті рукави що нахилені у бік саду. час від счасу, підхоплює болячку. і що закономірно, що якщо тільки трішки випогодиться, то болячка завмирає. а як тільки знову дощ, починає показуватись де не де.
загалом, та частина яка підхоплює болячку, ще тримається, зав"язь почала цвісти, листочки, по мірі оприскування та сонячної погоди, розпускаються чисті та зелені.
та при негоді, потрібно постійно пильнувати.
один кущ НиЗини, він посередині шпалери....так само, але там більш плачевніший стан. припильував та обробив прополісом вчасно, пагін розвивається нормально. троохи пропустив при підвищеній вологості, одразу з"являються джерела антракнозу.
на решті кущах ситуація така, що добра половина росте та розвивається як нічого не бувало. на деяких, в найбільш несприятливі моменти, може десь на листочку показатися маленький натяк. після обробки і видалення листка. розвиток куща продовжується в нормальному руслі.
виходить така собі вибіркова дія на різні сорти, які ростуть на одній шпалері.
може трохи впливає, що біля деякийх поблизу росте дерево, а біля інших ні, і воно є носієм спор анртакнозу. можливо сама стійкість сорту. тут вже не важливо.
звідси зробив висновки. що прополіс буду використовувати , при більш-менш стабільних умовах. так як ефект як такий присутній. але для екстренних випадків, потрібно шукати інший вихід.

надалі , як розумію. потрібно діяти не поверхнево, по листу. а внутрішньо.
рослині потрібно дати внутрішньо, необхідні антитіла чи елементи, які будуть стримуючим фактором, для колоній грибних спорів.та банальне підвищення імунітету рослини.
так як ще маю бажання, обходитись без фунгіцидів і іншої хімії. буду пробувати інші варіанти.
як в таких випадках діяти на організм людини, я вроді розумію, та маю практичні результати. як-же це повинно відбутись з рослиною, не знаю.
так як не маю знань, як взагалі проходять процеси в кореневі системі, які саме процеси. тому вирішив, поп мірі можливості це проштудувати, а паралельно цьому провести ряд експериментів, на кущі Низини. вона в мене перша в списку на видалення, ось і спробую. знайду підхід, то можливо і вона залишиться, ні, то так буде як задумав, видалю.
на даний момент, зробив витяжку(настій) з кореню лопуха, чистотілу та кропиви. пролив сьогодні під корінь. надалі буду дивитися по ситуації, та тому що взнаю нового.
але мабуть нові спроби виходять за рамки теми...то час покаже "що і як"
Непрочитано 28.06.2017, 20:00   #23
iqor
Старожил

в контексті теми допишу поки-що:
зробив таку дію.взяв корінь лопуха, кущ чистотілу, і кропиви. і десь половину відра цієї маси залив водою.
через три дні прокропив розчином води та отриманої бадяги, зелену масу кущів, то пролив під найбільш проблемні кущі, під корінь.
через день повторив.
ще не знаю що саме, але кущі почали відживати. спеціально залишив частину уражених листів та спостерігаю. антракноз завмер. проблемний був кущ НиЗини, то з чотирьох грон дві з половиною залишилося та почали цвісти.
русбол, також цікаво, одна половина куща, так і не підчепила антракнозу, друга також частково втративши цвіт та частину листя, продовжує розвиватись та цвіте.
висновки та дії базував на тому, що мав справу на практиці з коренем лопуха, правда в зборі з іншими травами. також знаю про властивості чистотілу. кропиву добавив "за компанію". і знаю що перечислені рослини використовуються у лікуванні та профілактиці ряду хвороб людини, зв"язаних з грибком, патогенними організмами,чистотіл, взагалі чи не єдиний засіб який використовують при профілактиці та лікуванню метастазів раку.
тому розуміючи що якщо, при застосуванні людським організмом перорально настоів вище вказаних трав, ми отримуємо всмоктування та рух по організму людини , елементів чи сполук, які локалізовують патогенні організми, грибки. то частково такий же ефект повинен мати місце, при проливанні настоєм під корінь виноградного куща. адже виноград всмоктує корінням настій, та й вроді , немає особливих причин,чому б сполуки на елементи цього настою, не розповсюджувались по тілу куща.
розумію, що це все припущення, але тим не менш.
ще раз планую пролити під корінь сьогодні ввечері, якраз починає заходити сонце. та мабуть прокроплю по листу.
в любому випадку ефект є. але щоби знати напевне, потрібно як мінімум повноцінний сезон, якщо б не два, використати ту чи іншу схему, щоби знати напевне.
поки підросте заложений цього року виноградник, то маю чотири -п"ять років, щоби отримати якісь практичні напрацювання, щоби обходитись без "хімії"...а не зможу, тоді буду застосовувати "як всі", всякого року фунгіциди...по крайній мірі, я буду знати, що я хоча-б спробував та зробив, що міг..
6 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 05.07.2017, 15:41   #24
Dachnik
Местный

Рейтинг: 1357

Цитата:
Сообщение от iqor Посмотреть сообщение
хочу зафіксувати дії з прополісом,щоби потім зробити висновки.:
сьогодні розвів 3-ох процентний спиртовий розчин прополісу на 1л води.отримав 0,15 процентів прополісу на воду плюс спирт. проценти спирту не рахуватиму.
Ігоре, то скільки 3%-ного спирту Ви додаєте до води: 0,5 л настоянки на 1 літр води?
Dachnik вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал cпасибо:
Непрочитано 05.07.2017, 21:12   #25
iqor
Старожил

Цитата:
Сообщение от Dachnik Посмотреть сообщение
Ігоре, то скільки 3%-ного спирту Ви додаєте до води: 0,5 л настоянки на 1 літр води?
Добрий вечір.
бачу, що я там перемудрував з описом......буває...
ні, мав наувазі, що зробив трьохпроцентний у співвідношенні вода/розчин. тобто на літру води 3 проценти розчину, що є 30 грам спиртового розчину..
але як показувала практика надалі, можна робити і більші пропорції, суть діла, як спостерігав, головне щоби спирт не спалив листя а при 0,5 спирту на 1 воли, ми отримаємо приблизно 30 градусів. може спалити. в цьому році спробую зробити сам розчин з більшим вмістом прополісу. щоби було не 15 грам на 0.5 спірту, а хоча-б 30 а той 50...
тим самим, потім, не роблячи рідини з високим градусом , мати більший вміст прополісу.
Ответ

Опции темы