форум-виноград
Сайт ФорумМагазин Дневники Галерея Регистрация Справка Календарь Пользователи Все альбомы Все разделы прочитаны

Вернуться   форум-виноград > Виноградарство > Северное виноградарство

Северное виноградарство Виноград на Дальнем востоке, в Сибири, на Урале, в Средней полосе, Прибалтике.

Результаты опроса: Чи дозріли у вас сорти ранньо-середнього строку достигання в умовах відкритого грунту у цьому році?
Так, повністю. 39 54.17%
Практично. Їсти можна, але без задоволення. 29 40.28%
Ні, кислятина ще та. 4 5.56%
Голосовавшие: 72. Вы ещё не голосовали в этом опросе

Ответ
Опции темы
Непрочитано 26.02.2013, 22:28   #21
ЛЯМ
Старожил

Записей в дневнике: 20
Рейтинг: 31224
По умолчанию Re: Виноград на Западной Украине (кроме Закарпатья)

Цитата:
Сообщение от Мельничук Валерій Посмотреть сообщение
В статті написано: Гурман (3-6). Ярослав Михайлович, про Гурман, якщо можливо детальніше, як для чайника.
Зайдіть в "Сорта - Гурмани Крайнова".
У мене ростуть 3-6 (Фонарик) и Гурман ранній, але ще не плодоносили.
ЛЯМ вне форума   Ответить с цитированием
5 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 27.02.2013, 02:55   #22
Довгун Александр
Освоившийся

Рейтинг: 417

А що скажите про ВАТРУ Павлія
Довгун Александр вне форума   Ответить с цитированием
6 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 27.02.2013, 09:50   #23
владек
Старожил

Записей в дневнике: 5
Рейтинг: 3371

Вітаю всіх! Можу поділитись, які в моїх умовах "не пішли" Це переважно темні сорти: Наталія, Оріон,Муромець. Кодрянка,Восторг Чорний та Вікторія значно нижче своїх можливостей. Звісно, що оцінка суб'єктивна й неостаточна, і на інших ділянках буде зовсім інша картина
З повагою Володимир
владек вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 27.02.2013, 13:50   #24
Станислав UA
Старожил

Рейтинг: 2125

Цитата:
Сообщение от владек Посмотреть сообщение
Звісно, що оцінка суб'єктивна й неостаточна, і на інших ділянках буде зовсім інша картина
По любому цінна інфа, і ще хотілось би від земляків чути по яких критеріях оцінюється? хвороби, смак, врожайність та ін. Мені, як початківцю, часом негативний відгук від "балуваних"(досвідчених) виноградарів не завжди зрозумілий. Було наприклад: "ну і що в тому 342-му? - занадто простий смак", а початківцю все, що солодке і не дуже хворіє вже добре. І Володимире, цікавить Ваша думка з приводу 2 площинних шпалер для нашого клімату (бачив фото у Вас в профілі), бо мене всі відговорюють, аргументуючи паганим провітрюванням, що для нас є... тіпа маєш місця "до урала" - гаратай одну і не думай . Дякую.
Непрочитано 27.02.2013, 16:19   #25
YaroBa
Старожил

Рейтинг: 3959

Особисто я,(також початківець) вибрав одноплощинну, хоча і місця небагато, але посадка трохи плотніша...ряд від ряду до 2 м. Орієнтація північ-південь. Думаю для освітлення, провітрювання буде достатньо... але життя покаже...

----------

Відносно критеріїв, які вибрав - смак, холодостійкість, хворобостійкість, обмежена потреба хімобробок. Дача далековато, немає можливості кожного дня відвідувати виноградник.
Непрочитано 27.02.2013, 17:07   #26
zvz
Прибывший

Рейтинг: 170

Всім доброго дня! В моїх умовах (третій рік вегетації, одноплощинна шпалера, орієнтація майже північ - південь, затінення кущів сусідніми будинками до 12 год. дня) рейтинг - Аркадія, Тимур (практично без обробок), Восторг чорний, Восторг , Талісман, Вікторія (порвало після дощу майже всю, хоча смак !!!!).
І аналогічне запитання до людей з досвідом - двоплощинна шпалера в наших умовах - "+" чи "-" в порівнянні з одноплощинною?
zvz вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 27.02.2013, 21:50   #27
владек
Старожил

Записей в дневнике: 5
Рейтинг: 3371

Цитата:
Сообщение от Станислав UA Посмотреть сообщение
По любому цінна інфа, і ще хотілось би від земляків чути по яких критеріях оцінюється? хвороби, смак, врожайність та ін. Мені, як початківцю, часом негативний відгук від "балуваних"(досвідчених) виноградарів не завжди зрозумілий. Було наприклад: "ну і що в тому 342-му? - занадто простий смак", а початківцю все, що солодке і не дуже хворіє вже добре. І Володимире, цікавить Ваша думка з приводу 2 площинних шпалер для нашого клімату (бачив фото у Вас в профілі), бо мене всі відговорюють, аргументуючи паганим провітрюванням, що для нас є... тіпа маєш місця "до урала" - гаратай одну і не думай . Дякую.
Не лише початківцю. У нас справді інші дещо критерії оцінок, аніж в "теплих краях". 2-хплощинна вигідна, бо кущ потужніший, але треба просто більше місця. Як робити 3-4 м. поміж кущами і в ряду, то буде добре.Взагалі , цей виноградник наймолодший, на інших арка, або одноплощинна, так що експеримент ще триває
З повагою Володимир
владек вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 27.02.2013, 22:07   #28
zvz
Прибывший

Шановний Володимире! Чи не могли б Ви порівняти ( так, як у Вас і одно- і двоплощинна шпалера) різницю в захворюванні винограду в цих двох варіантах? У мене одноплощиння шпалера, але після 2-х років експлуатації треба робити реконструкцію, ось і коливаюсь між "Т"-подібною і двохплощинною.
Непрочитано 27.02.2013, 22:15   #29
Lukashevich
Местный

Записей в дневнике: 3
Рейтинг: 1144

Для наших умов я думаю найкраще булоб горизонтальна. Вмене одноплоскосна думаю на весні переробити на горизонтальну.
Непрочитано 27.02.2013, 22:37   #30
zvz
Прибывший

Я також на нових (2-го року вегетації) посадках думаю зробити щось типу перголи. Ділянка вузька, з обох сторін сусідські паркани , от і підійму листову масу з їх тіні. А на старших кущах не получиться - садив без досвіду, ряди винограду йдуть між посадками рядів дерев.
6 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Ответ

Опции темы