форум-виноград
Сайт ФорумМагазин Дневники Регистрация Справка Календарь Пользователи Все альбомы Все разделы прочитаны

Вернуться   форум-виноград > Сад-огород > Сад > Сорта фундука

Сорта фундука Наш каталог сортов фундука. Описания и обсуждение.

Ответ
Опции темы
Непрочитано 27.09.2015, 21:08   #11
Ольвия66
Местный

Рейтинг: 1133
По умолчанию Re: Barcelonski

Какая урожайность у взрослого куста?Сейчас столько саженцев этого сорта в продаже,а отзывов ноль!
Непрочитано 29.09.2015, 15:08   #12
Status quo
Селекціонер-аматор

Рейтинг: 2060

Цитата:
Сообщение от Ольвия66 Посмотреть сообщение
Какая урожайность у взрослого куста?Сейчас столько саженцев этого сорта в продаже,а отзывов ноль!
За урожайність непереживайте, цілком висока, з ним є деякі нюанси в плані пром. посадок, а так на присадибну ділянку досить гарний сорт.
Status quo на форуме   Ответить с цитированием
4 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 02.10.2015, 20:44   #13
Ната_71
Прибывший

Рейтинг: 34

Цитата:
Сообщение от Status quo Посмотреть сообщение
За урожайність непереживайте, цілком висока, з ним є деякі нюанси в плані пром. посадок, а так на присадибну ділянку досить гарний сорт.
Які нюанси?
Ната_71 вне форума   Ответить с цитированием
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 04.10.2015, 06:48   #14
Status quo
Селекціонер-аматор

Цитата:
Сообщение от Ната_71 Посмотреть сообщение
Які нюанси?
Це не промисловий сорт, а десертний. У нього гарна скорлупа, але ядро неповністю заповняє її, досить сильно вражається моніліозом, потрібна хім. обробка для захисту. Обовязково потребує опилювач, сумісний з даним сортом. Досить низький вихід ядра, трохи призабув, десь біля 40 відсотків, через це реалізовується в неочищеному виді за найнищими цінами. Я б нерадив закладати ним плантації, а для себе можна завести один кущ, для різноманітя, самі горіхи виглядають ефектно. Поляки чомусь надають перевагу Каталонському, мабуть у нього вища зимостійкість, але це дуже схожі сорти, я наприклад не можу відрізнити їх, є один підписаний от і все, розмножувати непланую.
10 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 04.10.2015, 07:41   #15
Батькив Сад
Старожил

Рейтинг: 59357

Цитата:
Це не промисловий сорт, а десертний. У нього гарна скорлупа, але ядро неповністю заповняє її, досить сильно вражається моніліозом, потрібна хім. обробка для захисту. Обовязково потребує опилювач, сумісний з даним сортом. Досить низький вихід ядра, трохи призабув, десь біля 40 відсотків, через це реалізовується в неочищеному виді за найнищими цінами. Я б нерадив закладати ним плантації, а для себе можна завести один кущ, для різноманітя, самі горіхи виглядають ефектно. Поляки чомусь надають перевагу Каталонському, мабуть у нього вища зимостійкість, але це дуже схожі сорти, я наприклад не можу відрізнити їх, є один підписаний от і все, розмножувати непланую.
Звідки інформація, що Барселонський не промисловий сорт?
Сорт вразливий на моніліоз, але це в Польщі. Там дощі проходять досить часто. Хороший опилювач для багатьох сортів.
Дуже урожайний і рано вступає в плодоношення. Особисто по моїм спостереженням ядро дуже смачне і майже повністю заповнює скорлупу.
Це інформація частково з книги Henryka Zdyba та мої особисті спостереження.
Батькив Сад вне форума   Ответить с цитированием
19 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Показать/Скрыть список поблагодаривших.
Непрочитано 05.10.2015, 05:23   #16
Status quo
Селекціонер-аматор

Пане Ігорю, та хоча б тому, що в описі несказано, що він промисловий, а це що його хтось там садить гектарами, для мене не показник. Почну з історії, більшість європейських сортів дуже старі, і коли їх виводили, приорітети були інші, як би це зараз безглуздо невиглядало, але селекція велась по скорлупі. Проте прогрес не стоїть на місці, і зараз настала потреба в якісному ядрі, от тільки ніхто в нас тим не займається. Туркам вдалось вивести промислові сорти, і вони захватили ринок, ніби китайці вивели останім часом досить гарні сорти, думаю що вони підійдуть і нам, але дістати їх складно. Я ж незаймаюсь селекцією фундука, від нічого робити, просто не можу підібрати сорт який би мене влаштовував, от і вирішив створити його, розуміючи які мізерні шанси на успіх, ну хочаб щось роблю, від наріканя сорт точно незявиться. Є ще декілька наших промислових сортів, хоча вони недосконалі, але для закладки плантацій підійдуть краще за європейські.

----------

Наприклад Шедевр, Ви згадували про заповненість скорлупи, так у нього ядро, якщо добре підживити кущ, здатне із середини рознести скорлупу, я навіть рахую це за дефект, хоча таких горіхів лише декілька на кущ, оце так заповненість. А Барселонський варто потрусити, щоб зрозуміти чи є там ядро, настільки вільно воно там почувається. Начитавшись реклами, я Шедевра задарма нехотів, взяв із вічливості, а зараз натішитись ним не можу, відколи дістав для порівняня декілька єрвопейських сортів.
16 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Показать/Скрыть список поблагодаривших.
Непрочитано 08.10.2015, 11:17   #17
Левченко Павел Николаевич
Старожил

Аватар для Левченко Павел Николаевич

Рейтинг: 1904

Цитата:
Ув. ореховод, не могли бы Вы открыть проблемку с промпосадкой этого сорта, мы готовимся к посадке 2 га эим сортом.
Также прошу всех, кто имеет опыт промышленных посадок фундука поделиться опытом, ждем с Польши саженцы, сейчас готовимся в посадке.
Буду очень благодарен за любые советы.
Непрочитано 09.10.2015, 07:10   #18
Status quo
Селекціонер-аматор

Цитата:
Сообщение от Левченко Павел Николаевич Посмотреть сообщение
Ув. ореховод, не могли бы Вы открыть проблемку с промпосадкой этого сорта, мы готовимся к посадке 2 га эим сортом.
Также прошу всех, кто имеет опыт промышленных посадок фундука поделиться опытом, ждем с Польши саженцы, сейчас готовимся в посадке.
Чому саме обрали Барселонський, і що плануєте робити з урожаєм? Із власних спостережень, це найменш посухостійкий сорт, також зафіксована періодичність в плодоношені, тобто було цвітіня, але по якійсь причині небуло урожаю. Я немаю нічого проти даного сорту, лише факти, які мене не надто переконують в доцільності великих посадок.
7 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 09.10.2015, 17:00   #19
рыбак
Старожил

Рейтинг: 5785

У кого-нибудь есть фото орешков в разрезе и так? Желательно вес и линейка. В интернете много информации, а в руках держать не приходилось. Хочеться понять насколько хорош/плох тот сорт который я культивирую и стоит ли обратить внимание на западные "новинки".
Дабы не дублировать посты, просьба отписаться в остальных темах по сортам топикстартера Батькив Сад , если продаете саженцы, то и орехи должны быть.
рыбак вне форума   Ответить с цитированием
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 09.10.2015, 19:40   #20
Voloshun Ivan
Старожил

Рейтинг: 9298

Цитата:
Сообщение от Левченко Павел Николаевич Посмотреть сообщение
Я сомневаюсь, что Вы с одним сортом далеко пойдете .Думаю, что на такой площади можно иметь как минимум сортов 10 - это мое мнение, хотя я не имею ничего общего с промсадом.. А через некоторое время можно будет определить лучшие сорта на данной местности.
Voloshun Ivan вне форума   Ответить с цитированием
5 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Ответ

Опции темы