форум-виноград
Сайт ФорумМагазин Дневники Регистрация Справка Календарь Пользователи Все альбомы Все разделы прочитаны

Вернуться   форум-виноград > Сад-огород > Сад > Сорта яблони

Сорта яблони Наш каталог сортов яблони

Ответ
Опции темы
Непрочитано 07.02.2014, 18:24   #1
Борис Галицкий
Старожил

Записей в дневнике: 1
Рейтинг: 27113
красная или розовая Элизе (Elise)

Выведенный 1974 года в Голландии при скрещивании сортов Селтер и Кок´с Оранж Пепин. В Европе этот сорт считается клубным, вызывая к себе интерес продолжительным сохранением плодов и их отличными вкусовыми и товарными качествами. Дерево средне рослое с широкой, разложистой, незагущенной кроной, средне зимостойкое, высокостойкое против парш и, мучнистой росы и бактериального ожога. В плодоношение вступает рано. Плодоносит щедро. Склонен к чрезмерному завязыванию плодов. Нормирование завязи обеспечивает их высокие товарные качества и регулярность плодоношения. Плоды выше средних размеров, округло-коничные со слабой ребристостью на верхушке, зеленовато-желтые, с буровато-темно-красным размытым румянцем по всей поверхности и большим количеством светлых опробковелых точек. В небольшого количества плодов наблюдается оржавленость воронки. Кожица средней толщины, очень плотная, блестящая, почти сухая. Мякоть зеленовато-бел ая, твердая, мелкозернистая, сочная, хорошего кисловато-сл адкого вкуса. Съемочная спелость наступает в начале октября. В холодильнике хранятся 7-8 месяцев, не теряя вкусовых качеств.

В моїх умовах Елізе (Роблос) зимовий сорт, ріст середній, дуже зимостійкий, стійкість до хвороб середня, потребує додаткових обприскувань від плодової гнилі, скороплідний, дуже урожайний, потребує нормування, яблука середні і великі, розмитий рум'янець на більшій поверхні з білими крапками, що створює гарний зовнішній вигляд, м'якуш білий з жовтизною, соковитий, кисло-солодкий, дуже смачний 5 б. Один з найсмачніших зимових сортів моєї колекції.
Изображения
Тип файла: jpg Еліза.jpg (175.5 Кб, 571 просмотров)
Тип файла: jpg Еліза 1.jpg (105.4 Кб, 561 просмотров)
Показать/Скрыть список поблагодаривших.
Непрочитано 07.02.2014, 20:42   #2
Біолог
Местный

Рейтинг: 1031
По умолчанию Re: Елизе

Доброго здоровя!Гарні яблука, що ще можна сказати!Цього року надіюсь посмакувати і своїми.
Біолог вне форума   Ответить с цитированием
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 08.02.2014, 13:25   #3
МBANAH
Старожил

Рейтинг: 3477

Десь читав що даний сорт так як і Канзі схильний до захворювань деревини, порадьте чи варто його садити на ділянці де господарює буйволовидна цикадка.
МBANAH вне форума   Ответить с цитированием
7 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 03.01.2015, 09:50   #4
Status quo
Селекціонер-аматор

Рейтинг: 2230

У нас цей сорт називають Еліза, при покупці яблук завжди шукав його, дуже гарний смак. Уже взяв зразки даного сорту, весною планую щепити, при розмові, власник сказав що цього року плодів небуло, дивно адже цей рік був урожайним, цікаво в чому причина...
Status quo вне форума   Ответить с цитированием
5 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 03.01.2015, 14:13   #5
степанів
Старожил

Рейтинг: 1491

В нас "Елізе" 5 років. Періодичність є але проріджування все виправляє. На форумі вже обговорувалися проблеми з корою у даного сорту, але я поки нічого не замічав. Для тих хто торгує яблуками, сорт ще й базарний, хто хоч раз попробував, обов*язково беруть знову. Я особисто, в себе збираюсь перещепити ще штук 20.
IMG_0233.jpg IMG_0235.jpg
степанів на форуме   Ответить с цитированием
27 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 03.01.2015, 19:53   #6
степанів
Старожил

Рейтинг: 1491

Ще забув додати. Крона дуже компактна, майже нема що різати(росте на мм106, і на м9). До парші скажу так, 4 оприскування, останній в кінці травня(результат на фото, і так кожен рік). БР не бачив. Плодожерка звичайно ще в липні, деколи і в серпні.
степанів на форуме   Ответить с цитированием
17 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 21.01.2015, 13:08   #7
Djamhodar
Местный

Записей в дневнике: 2
Рейтинг: 796

У нас Елізу забирають оптовики навіть не зовсім товарну,дійсно ринковий сорт. В себе є 5 шт на М9-це суперкарлики(до 1 м),на М7-вищі,посадив на насінневій,пока сильно не женуться,мабуть високоросла підщепа для даного сорту буде оптимальною,а хто хоч раз попробує на смак вже не розстанеться.Хоча зараз особисто для мене появився у неї конкурент-наша Перлина Києва.
Djamhodar вне форума   Ответить с цитированием
17 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 24.01.2015, 15:05   #8
Борис Галицкий
Старожил

Записей в дневнике: 1
Рейтинг: 27113

Цитата:
Сообщение от Djamhodar Посмотреть сообщение
У нас Елізу забирають оптовики навіть не зовсім товарну,дійсно ринковий сорт. В себе є 5 шт на М9-це суперкарлики(до 1 м),на М7-вищі,посадив на насінневій,пока сильно не женуться,мабуть високоросла підщепа для даного сорту буде оптимальною,а хто хоч раз попробує на смак вже не розстанеться.Хоча зараз особисто для мене появився у неї конкурент-наша Перлина Києва.
Якщо Вам подобається смак Перлини Києва, тоді я не розумію Ваших смакових відчуттів. Гіршого яблука в житті ще не пробував. Трава – травою, не розумію навіщо дозволили такий сорт і йому подібний Едера включити в реєстр. Якщо й надалі будуть створюватися такі сорти, то нас засміють. Обидва вони годяться хіба – що на дрова, бо деревини дуже багато гонять.
Непрочитано 24.01.2015, 16:23   #9
Djamhodar
Местный

Записей в дневнике: 2
Рейтинг: 796

Цитата:
Сообщение от Борис Галицкий Посмотреть сообщение
Якщо Вам подобається смак Перлини Києва, тоді я не розумію Ваших смакових відчуттів. Гіршого яблука в житті ще не пробував. Трава – травою, не розумію навіщо дозволили такий сорт і йому подібний Едера включити в реєстр. Якщо й надалі будуть створюватися такі сорти, то нас засміють. Обидва вони годяться хіба – що на дрова, бо деревини дуже багато гонять.
Шановний,а яке Вам діло до моїх смакових відчуттів?І де я писав про смак Перлини Києва?Даний сорт в мене складає конкуренцію Елізі по іншим параметрам (стійкості до морозу і хвороб,нарядності і ринкопотужності плодів в нашій зоні).Особисто я люблю кисло-солодкий смак яблук.А Ви краще перечитали б свої ж коментарії,а потім на людей накидалися(Це ж Ваше:Re: Яблоня ( колонновидные тоже)
Цитата:
Сообщение от IFS
Поделитель, пожалуйста, опытом по выращиваю следующих сортов. Жемчужина (перлина) Киева и Росавка. Не мерзнут? Какие особенности?
Перлина Києва самий найстійкіший сорт з моєї колекції до хворіб і морозу, листя щей зараз висить на ньому, та тільки смак в моїй зоні нікудишній, біля 4б і сила росту велика. Залишив одну гілку, решту перещепив. У Вас смак можливо буде кращий.

"Залишив одну і гілку" і накрили мокрим рядном прекрасного селекціонера,а ще вважаєте себе садівником?От якраз смак у нас нормальний.Це ж районований сорт для лісостепу, як і інші сорти Копаня,чи мліївські сорти і дають вони в нашій зоні прекрасний врожай і чудові яблука.
Djamhodar вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 25.01.2015, 10:34   #10
SACHA.OK
Прибывший

Рейтинг: 142

Цитата:
Цитата:
Не хочу з Вами сперичатися, але Перлина Києва ніколи не буде конкурентом для Елізе (на жаль)! Тому що вигляду, урожайності, зимостійкості мало, потрібний ще і відповідний смак, якого у ПК абсолютно немає (погоджуюсь з Борисом Галицьким -трава травою), та і в формуванні ПК далеко не подарок, наподобі Глостера. Я в себе Перлину Києва і Едеру уже біля 10 років як повикорчовував. Нехочу, як мій знайомий на ринку, "підбирати смак" - це коли продаєш один сорт, а даєш пробувати інший.

----------

Цитата:
В себе є 5 шт на М9-це суперкарлики(до 1 м).
Перепрошую, але М-9 не суперкарлик, а просто карлик і висота дорослих дерев на ньому 2,5м, а на деяких сортах і ще вищі.
SACHA.OK вне форума   Ответить с цитированием
10 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Ответ

Опции темы