форум-виноград
Сайт ФорумМагазин Дневники Регистрация Справка Календарь Пользователи Все альбомы Все разделы прочитаны

Вернуться   форум-виноград > Сад-огород > Сад > Сорта абрикоса

Сорта абрикоса Наш каталог сортов абрикоса. Описания и обсуждение.

Ответ
Опции темы
Непрочитано 29.11.2016, 19:28   #1
Alazon
Освоившийся

Рейтинг: 162
По умолчанию Залещицкий (Заліщицький)

Вдалось врятувати від повного зникнення старовинний сорт Заліщицький. Які дані слід приводити для внесення його в перелік сортів? Як садівник-початківець маю тільки фото, зважив плоди та можу зробити опис плоду та дерев. Також є невелика історична довідка про цей сорт.
Alazon вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 29.11.2016, 22:43   #2
Vtl
Старожил

Рейтинг: 1455
По умолчанию Re: Абрикос. Сорта, агротехника

Цитата:
Сообщение от Alazon Посмотреть сообщение
Вдалось врятувати від повного зникнення старовинний сорт Заліщицький. Які дані слід приводити для внесення його в перелік сортів? Як садівник-початківець маю тільки фото, зважив плоди та можу зробити опис плоду та дерев. Також є невелика історична довідка про цей сорт.
Не зовсім зрозуміло до якого переліку сортів Ви збираєтесь його внести?
Якщо самі пишете, що тільки врятували його, а не вивели, то значить він вже був до Вас. І якщо він був визнаний сортом, то був вже зареєстрований. Хоч посилань в інтернеті на нього мало, але можна знайти деякі розплідники, що його продають.
Якщо хочете зробити власний помологічний опис сорту на цьому форумі, то можете скористатися порадами наведеними тут http://lektsii.org/5-64074.html.
Изображения
Тип файла: jpg Абрикос Залещицкий.jpg (119.8 Кб, 92 просмотров)
Vtl вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 29.11.2016, 23:26   #3
Сергей KS
Старожил

Рейтинг: 13780

Сорт дійсно старий. Названий по регіону звідки умовно походить (Заліщики) В Польщі культивується як досить виносливий сорт абрикоса.Те що хтось його має в своєму саду дуже добре. Не все старе своє погане, ми часто про це забуваємо. Було б непогано фото і свої враження від Alazon.
Сергей KS вне форума   Ответить с цитированием
7 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 30.11.2016, 00:10   #4
Alazon
Освоившийся

Так, сорт відомий понад 150 років, ще в часи Кримської війни поставлявся в австрійську армію, що так у ту війну і не вступила. По даних від місцевих краєзнавців-істориків його завезли з району Камянця-Подільського і походить від якогось сорту "жарден".Може то турки завезли його в наші краї? В часи польської окупації в околицях Заліщик були великі абрикосові сади, їх плоди розвозились по всій Польщі. З приходом "совєтів" те все занепало, податок на плодові дерева та моніліоз привели до того що залишилось всього кілька старих дерев. Для мене це "смак дитинства" і перебравшись в село почав шукати за тими деревами, щоб прививки робити не тільки з свого, котрому понад 60 років, а і з інших. Та поки-що за 5 років вдалось напитати в Заліщиках і околицях тільки 4 старих дерева. Задвся метою зберегти сорт, маю біля 10 молодих, що вже дали перші плоди.Мені невідомі розсадники, що культивують цей сорт, тому набрався наглості заявити що сорт врятований. Сільський Вісник десь за рік 2010 продавав нібито Заліщицькі, але якщо в них є те, що описано, то зовсім не є Заліщицькі. Зараз вже пізно, завтра зкачаю опис харківян і приведу порівняння з тим, що маю я і має бути насправді. Порівняння сортів абрикос вперше в Заліщиках проводили в садівничій школі (тепер там агроколедж) в 1904 році, при необхідності можу цитувати з праць місцевого історика, котрий до речі щей завуч того коледжу. Свої фото і порівняння викладу завтра.
19 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Показать/Скрыть список поблагодаривших.
Непрочитано 30.11.2016, 23:29   #5
Alazon
Освоившийся

Доброго вечора всім! Продовжу тему Заліщицьких абрикос.
Я мав на увазі внесення його в перелік сортів, що є на цьому сайті. Ще раз велике спасибі Vtl за сторінку з Сільського вісника, тепер бажаючі можуть порівнювати опис, що буду давати я з описом харківян. Також лекції з сортознавства (пробіг одним оком зміст і деякі розділи) для такого "помолуха" як я дуже корисні. Як аматор-початківець робити повний помологічний опис не буду, це справа науковців-професіоналів, а поки що пропоную просто порівняти. Отже:
Абрикос Заліщицький
1. Походження - достеменно не відоме, культивується в околицях м. Заліщик та інших районах теплого Поділля понад 150 років.
2.Сорт самоплідний, середньоранній або середній, високоврожайний. В 2016 році повна стиглість була 1 липня. В більш прохолодні роки від 5-го до 10-го чи навіть найпізніше 15 липня. У всякому разі 1 серпня плодів на деревах вже ніколи не було.
3. Дерева сильнорослі з роками можуть утворювати великі крони висотою десь 8 до 9 метрів(саме з такого дерева, щепленого на абрикосі-дичці ще в 20-х роках минулого століття і походить більша частина моїх дерев).
4. Плоди круглі, іноді слабоовальні, середньою масою 60 грам. В залежності від урожайності, стану дерева і т.п. маса може коливатись в межах від 40 до 87 грам.
5.Колір плодів оранжевий, тих що росли в тіні жовто-оранжевий, з румянцем в виді крапинок червоного кольору з сонячного боку котрі часто зливаються в суцільне почервоніння.
6. Шкурка товста, слабоопушена, допускає транспортування, особливо в стані знімальної стиглості.
7. Мякоть оранжева, одного кольору з шкуркою, солодка, дуже соковита, не волокниста, з сильним ароматом неперевершеного смаку (я не дегустатор абрикос, та смачніших ще не стрічав). Перестиглі плоди при опаданні просто ніби медом розливаються, приваблюючи ос та інших комах.
8. Морозостійкість висока. Основним недоліком сорту вважаю низьку стійкість проти монільозу.
Ну ось ніби все, залишилось Ще якось причепити світлини і готов відповідати на питання.
Изображения
Тип файла: jpg DSCF4012.jpg (86.1 Кб, 83 просмотров)
Тип файла: jpg DSCF4015.jpg (116.6 Кб, 71 просмотров)
Тип файла: jpg абрикоса.jpg (203.5 Кб, 67 просмотров)
Тип файла: jpg гілка.jpg (170.4 Кб, 62 просмотров)
16 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 01.12.2016, 00:02   #6
Alazon
Освоившийся

Так забув ще - кісточка легко відділяється. Там особливості кісточки - якісь там лінії чи що просто опускаю, по незнанню що і як описувати. Додаю ще кілька світлин, всі вони зроблені протягом 1014-2о16 років мобільникомз камерою 0,3мП, або цифровим апаратом. Інтернет у мене препаршивий, то знову буде вантажитись півгодини. Через пізній час ще деякі міркування викладу завтра.
Изображения
Тип файла: jpg Зобр000.jpg (67.4 Кб, 90 просмотров)
Тип файла: jpg Зобр001.jpg (77.8 Кб, 48 просмотров)
Тип файла: jpg Изображение wsjaki 199.jpg (213.4 Кб, 85 просмотров)
Тип файла: jpg Изображение wsjaki 201.jpg (140.0 Кб, 51 просмотров)
19 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 02.12.2016, 23:34   #7
Alazon
Освоившийся

По умолчанию Re: Залещицкий (Заліщицький)

Встановив факт вивезення сорту Заліщицький в Польщу торговцями абрикос в 20-30-х роках минулого століття. Більше того, якщо задатись метою, то навіть можна розшукати їх нащадків, що тепер є власники садів, та вияснити сортові особливості тих абрикос. Маю великі симніви, що при перевезенні сорту в Польщу могли відбутись такі зміни, які видно з мого опису та опису харківян. Оскільки Заліщицькі мають особливий, яскраво виражений смак, їх плоди не спутаєш з іншими і чи зберігся сорт найкраще виясняти на ринку в Заліщиках. Саме так протягом 2012-2016 років вдалось дізнатись про вцілілі дерева того сорту (скільки зараз ще живих старих дерев - невідомо).
Додатково: деякі садівники в Заліщиках можуть розказати про заліщицькі дички.Я звернув увагу, що не на всяких сіянцях добре вічка приживаються, і в розмові з одним з викладачів агроколеджу дізнався, що на тих дичках дуже добре щепити, та їх вже нема. Але серед дерев мого саду зберіглось дерево абрикоса-дички віком понад 60 років.Особливість його плодів - маса біля 40 грам, і що саме цікавіше -опис плодів та смак як в щеплених сорту Заліщицький, правда кісточка відділяється від мякоті не повністю. Цього року я посіяв деяку кількість тих кісточок і через 3-4 роки побачу, чи збережуться властивості. Так само минулого року посіяні кісточки абрикос з умовною назвою Козацькі, прислані з Дніпропетровської області, що теж без щеплення повинні давати великі плоди.кісточка від мякоті в них теж відділяється погано.
Час все розставить по місцях...
5 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 18.02.2017, 22:24   #8
юра
Старожил

Рейтинг: 2378

Як на мене переді мною банальний "Краснощокий",-і по строкам достигання,і по зовнішньому вигляду,-що скажете?
Непрочитано 03.03.2017, 22:14   #9
Alazon
Освоившийся

Погугліть "Краснощекий" і побачите , що оригінатором його є Нікітський ботанічний в 1947 році. Заліщицький відомий понад 150 років, терміни дозрівання, форма плоду та вага - відмінні. А ще краще приїдьте з Чернівців в Заліщики на ринок десь між останніми днями червня до 10-12 липня, ще 1-2 продавці їх повинні мати. Напевне мої теж будуть продаватись, там наочно переконаєтесь.
Пользователь сказал cпасибо:
Ответ

Опции темы