форум-виноград
Сайт ФорумМагазин Дневники Регистрация Справка Календарь Пользователи Все альбомы Все разделы прочитаны

Вернуться   форум-виноград > Сад-огород > Земляника, малина, ежевика и др. ягоды

Земляника, малина, ежевика и др. ягоды Земляника садовая, земклуника, малина, ежевика и др. ягоды.

Ответ
Опции темы
Непрочитано 05.12.2013, 01:00   #1
Робот уведомитель
Объявления администрации

Рейтинг: 0
Ежевика Ежевика

Дегустационная оценка сортов ежевики (нажать для просмотра)

Расшифровка с именами участников и их оценками во вложенном файле.
Дегустационная оценка ежевики.xlsx

Лучшие ответы этой темы отобранные пользователями.

Робот уведомитель вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 13.01.2019, 21:28   #6561
Юрий-67
Старожил

Рейтинг: 13234
По умолчанию Re: Ежевика

Цитата:
Сообщение от Пасічник Посмотреть сообщение
...напишу по-іншому. Я щороку ранньою весною вношу органічні ДОБРИВА у вигляді коров*ячого перегною і розчину курячок. Так влаштує?)
А ви попробуйте вносити лише перегній, без куряку. Ваші рослини ТАК влаштує?

Ви для початку уважно читайте те, на що пишите свої повідомлення.
Юрий-67 вне форума   Ответить с цитированием
4 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 13.01.2019, 21:33   #6562
Пасічник
Старожил

Рейтинг: 11960

Цитата:
Сообщение от Юрий-67 Посмотреть сообщение

Ви для початку уважно читайте те, на що пишите свої повідомлення.
Вже 5 років як влаштовує) куряк отримує тільки ожина,інколи суницю ним підживлюю, часом молоді саджанці винограду, а так все в основному на коров*ячому перегної
П.С. я нікого не агітую.
Пасічник вне форума   Ответить с цитированием
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 13.01.2019, 21:50   #6563
Юрий-67
Старожил

Цитата:
Вже 5 років як влаштовує) куряк отримує тільки ожина,інколи суницю ним підживлюю, часом молоді саджанці винограду, а так все в основному на коров*ячому перегної
П.С. я нікого не агітую.
Я теж нікого. Але звернув увагу Едуарда і хочу звернути вашу на наступне. Перегній - слабо мінералізоване добриво з великою часткою органічної маси. При використанні для поверхневого внесення (мульчування) його ефективність, як добрива "прямої дії" є мізерною. А от вплив перегною на структуру грунту є більш визначальним. А еффект від поліпшення структури грунту може бути навіть більш очевидним, ніж внесення добрив.
Водяний розчин пташиного посліду - тут все навпаки. Висока мінералізація і низька частка органічної маси. Розчинне - швидкодоступніше. Роль як добрива значно вища, вплив на структуру грунту порівняно нікчемний.
Ось чому використання перегною потрібне. Але як єдине джерело добрив, про що писав Едуард, для ожини воно дуже малоефективне.
Непрочитано 13.01.2019, 22:20   #6564
Пасічник
Старожил

Цитата:
Але як єдине джерело добрив, про що писав Едуард, для ожини воно дуже малоефективне.
Можна посперечатись. Справа в тому, що в органіці розвивається багато бактерій, які під час своєї життєдіяльності перетворюють недоступні для рослин речовини,які містяться в грунті, в легкозасвоювані. Науково доведено, що в глинистих грунтах міститься дуже багато фосфору, але рослини не можуть його завоїти, а бактерії, які містяться в органіці підносять його рослинам в ідеальній для них формі...як на блюдечку)) Колись форумчанин Шайтан писав шо в Англії для королівського двору малину вирощуюють виключно на органічних добривах. Видно, що королеві Єлизаветі така малина підходить))
4 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 13.01.2019, 22:43   #6565
Юрий-67
Старожил

Цитата:
Можна посперечатись. Справа в тому, що в органіці розвивається багато бактерій, які під час своєї життєдіяльності перетворюють недоступні для рослин речовини,які містяться в грунті, в легкозасвоювані. Науково доведено, що в глинистих грунтах міститься дуже багато фосфору, але рослини не можуть його завоїти, а бактерії, які містяться в органіці підносять його рослинам в ідеальній для них формі...як на блюдечку)) Колись форумчанин Шайтан писав шо в Англії для королівського двору малину вирощуюють виключно на органічних добривах. Видно, що королеві Єлизаветі така малина підходить))
Не бачу предмету спору. Бо ви говорите про вплив на структуру грунтів і опосередкований вплив на склад грунту, а називаєте це внесенням добрив.
Тим більше, що "органічні добрива" далеко не обмежуються "перегноєм королеви".
Пользователь сказал cпасибо:
Непрочитано 14.01.2019, 10:04   #6566
Пасічник
Старожил

Цитата:
Не бачу предмету спору. Бо ви говорите про вплив на структуру грунтів і опосередкований вплив на склад грунту, а називаєте це внесенням добрив.
Тим більше, що "органічні добрива" далеко не обмежуються "перегноєм королеви".
Юра, я не біолог, не хімік і взагалі не маю відношення до науки, тому наводити якісь науково обгрунтовані докази я не можу...але можу зробити деякі висновки з того що я бачив на власні очі))Все моє дитинство пройшло в селі, де з діда прадіда тримали ВРХ(бики, корови. і земля, з якої люди жили, сотні років удобрювалась виключно органікою. Вже більше 10 років та земля не бачила добрив, але урожаї й досі такі, що на наших присадибних ділянках нам такі врожаї навіть не снились. А тепер, якщо маєте бажання, то погугліть і подівіться на що перетворюються південні чорноземи де ведеться інтенсивне землеробство(хімічна мінералізація). Там вже є землі які годяться хіба для бетонних сумішей...
Кожен залишиться при своїй думці..Ви написали що для ожини органіта то чуть не смкрть смертельна, а я вважаю, Що в моїх у мовах органіка це єдиний можливий варіант отримання високих врожаїв ожини. На тому і розійдемся.)
Непрочитано 14.01.2019, 10:08   #6567
ЧАП
Старожил

Рейтинг: 2842

Есть возможность взять с птицефабрики полежавший куриный помет, перемешанный с опилками. Хочу использовать на ежевике для мульчирования. Какие будут мнения на этот счет?
ЧАП вне форума   Ответить с цитированием
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 14.01.2019, 12:13   #6568
Юрий-67
Старожил

Цитата:
і земля, з якої люди жили, сотні років удобрювалась виключно органікою........ Там вже є землі які годяться хіба для бетонних сумішей...
Я все розумію, що ви хочете сказати.
Але ви знову ведете мову про внесення під пахоту, що не є можливим для ожини, і про вплив на структуру грунту . У ваших тезах дуже слабий причинно-наслідковий зв"язок (просто путаєте, як кажуть "грішне з праведним").

----------

Цитата:
Сообщение от ЧАП Посмотреть сообщение
Есть возможность взять с птицефабрики полежавший куриный помет, перемешанный с опилками. Хочу использовать на ежевике для мульчирования. Какие будут мнения на этот счет?
В принципе, да. Но 1) соблюдая меру и 2) если сомневаетесь в достаточности опилок в потенциальной мульче, то вносите вперемешку с чем-то еще (сено/солома, опилки...). Начинайте мульчировать по периметру, не мульчируя само основание куста. А там само растение и практика подскажут.
5 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 14.01.2019, 12:13   #6569
Пасічник
Старожил

Цитата:
Я все розумію, що ви хочете сказати.
Але ви знову ведете мову про внесення під пахоту, що не є можливим для ожини, і про вплив на структуру грунту . У ваших тезах дуже слабий причинно-наслідковий зв"язок (просто путаєте, як кажуть "грішне з праведним").
...добре. тепер розкажу про черв*ячків))) Десь 5-7 років тому я копав яму під септик. В нас важкі глинисті грунти. але оскільки мої батьки раніше тримали свинок і весь гній йшов на пару соток городу., то за 15-20 років верхній шар перетворився на досить таки родючий грунт...Так от. коли я викопав яму глибиною більше 2 метрів, то весь грунт жовто-зеленої глини з кусками чи то гіпсу чи то вапапна був пронизаний тисячами вертикальних отворів, які зробили звичайні дощові черв*ки. І найцікавішим було те, що на фоні жовтої глини вони сильно виділялись, тому що були чорними від грунту(органічних речовин), який затягували з верхніх шарів. Я досі пам*ятаю що мені хотілось то сфотографувати, але чомусь так до того діло і не дійшло.
Якщо не помиляюсь, то здається в книзі Ленца Мозера говориться про те що черв*яки здатні "перекопувати" тони грунту протягом року. Проблемв тільки в тому, що вони нітроамофоски не хочуть, вони хочуть того для чого створила їх природа...
Сподіваюсь, що я зрозуміло описав яким чином поживні речовини потряплять в нижні шари грунту, якщо проводити мульчування органікою?)

П.С. Юра, ви тільки не подумайте що в мене якесь маніакальне бажання виграти суперечку..в жодному разі. Бо як колись мудро сказав Карнегі: -"єдиний спосіб виграти суперечку - це уникнути її". Ви висловлюєте свою думку, я свою..
6 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 14.01.2019, 13:46   #6570
Богдан Демирский
Старожил

Рейтинг: 5623

Цитата:

.
Я в течение 3-х лет удобряю ежевику и малину соломой.В смысле мульчирую,а она перепревает.Междурядья кошу и оставляю скошенную зелень.Больше не использую ни чего.Может в следующие года что-то изменится,будем посмотреть.IMG_20180622_095131 (1).jpg

IMG_20180619_072655.jpg
Богдан Демирский вне форума   Ответить с цитированием
14 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Показать/Скрыть список поблагодаривших.
Ответ

Опции темы