форум-виноград
Сайт ФорумМагазин Дневники Галерея Регистрация Справка Календарь Пользователи Все альбомы Все разделы прочитаны

Вернуться   форум-виноград > Виноградарство > Северное виноградарство

Северное виноградарство Виноград на Дальнем востоке, в Сибири, на Урале, в Средней полосе, Прибалтике.

Результаты опроса: Чи дозріли у вас сорти ранньо-середнього строку достигання в умовах відкритого грунту у цьому році?
Так, повністю. 39 54.17%
Практично. Їсти можна, але без задоволення. 29 40.28%
Ні, кислятина ще та. 4 5.56%
Голосовавшие: 72. Вы ещё не голосовали в этом опросе

Ответ
Опции темы
Непрочитано 30.01.2013, 01:00   #1
Робот уведомитель
Объявления администрации

Рейтинг: 0
По умолчанию Виноград на Західній Україні (окрім Закарпаття)

Пов'язані теми:
- Клуб "Виноградарі Прикарпаття";
- Свято сиру і вина у Львові 19-21 жовтня 2018 р.;
- Свято винограду та вина в Івано-Франківську 25-26 серпня 2018 р.;
- Дегустації вина у Чернівцях.

Кліматичні карти (нажати для перегляду)
Робот уведомитель вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 02.12.2018, 12:47   #9431
Пасічник
Старожил

Рейтинг: 11646
По умолчанию Re: Виноград на Західній Україні (окрім Закарпаття)

Цитата:
Сообщение от ГаБо Посмотреть сообщение
Покажіть коли фото свого куща навесні після сухої підв'язки, будь ласка. А то я також прихильниця багаторукавності, але 12.....ого!
Непрочитано 02.12.2018, 13:06   #9432
мирон
Член Клуба виноградарей и садоводов

Рейтинг: 34744

Цитата:
Сообщение от Пасічник Посмотреть сообщение
Ви пробували?)) А я пробував. Агроволоно 30 висота десь до 1.5 метри. -5 з вітерецем витримувало запросто. І це при тому що зелені пагони були висотою до 30см. А там де було агроволокно 23, то вимерзло 50%. Ячкщо б я не полінувався і пролив грунт водою, то витримало б і 23 агроволокно..
В мене на кожному кущі по 7-12. рукавів.Плодові стрілки не менше метра. Це все намотується на дріт...якщо це все розмотати, а в моїх умовах заморозки переважно б*ють тоді коли пагони від 5-до 40см, а потім повторно примотати...то краще вже взагалі нічим не вкривати. Тим більше що я лози підв*язую ще в лютому або на початку березня, коли маю час. Пізніше, коли потепліє, то я мушу працювати з бджолами, і мені тоді же не до винограду. Я нікого не агітую. кожен робить як вважає за потрібне в своїх умовах.
Вода при - температурі не випаровується інтенсивно на таку висоту ,і може тільки над самою землею вологість підняти,щоб процес замерзання відсунути хоч на 1 градус. Пагони при рості 5-40см. знаходяться тим більше не над землею ,а на висоті між першим і другим дротом 50-90см., у тому місці де Ваше накриття знаходиться найвище, то воно там вузьке і близько до пагонів, та найсильніше продувається. При приморозках і при невисокому та такому що не продувається укритті все може залишитись цілим,бо у той час гріє тільки земля ,а у полі ризик замерзання є вищий.........Маю свій досвід теж...Навіть у теплиці де вітру немає, при укритті високою палаткою з плівки у 2 шари 3-4роки тому , тільки частини кущів,при приморозку -6 більша частина пагонів на Лівіі,Аркадії пішла спати. хоча воду лив на грунт, не допомогло.......У моїх знайомих які вирощують виноград у теплицях ,при високому укритті по 2 дроті палаткою ,з допомогою навіть 50 агроволокна пагони більше 200 кущів вимерзли теж у березні.Чого не було у минулі роки ,при їх укритті над самою землею та не вище 1 дроту.......При укритті , по прикладу нашого п.Андрія М, у 2017 році, у теплиці та у ВГ понад землею з допомогою дуг та агроволокна 50 ,були збережені абсолютно всі пагони та майбутній врожай.... Приклади приведені вже є.Тому нехай кожен сам і вирішує що і як самому собі робити на весну..Бо ніхто не дає гарантії що вона буде без приморозків.

----------

Цитата:
Сообщение от ГаБо Посмотреть сообщение
Я так зрозуміла, що Юрій рекомендує до 2 м на одну сторону.
Так 2м. на одну сторону при висоті укриття +-1.5м .буде висока і дуже вузька палатка.Тим більше що піде волокно ще на загин на верхньму дроті та і на присипку внизу землею теж добрий кусок. Бо як триматись на вітрі сам низ палатки буде?.
мирон вне форума   Ответить с цитированием
7 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 02.12.2018, 17:58   #9433
Борис Галицкий
Старожил

Записей в дневнике: 1
Рейтинг: 25957

Цитата:
Сообщение от Пасічник Посмотреть сообщение
12 рукавів більше не буде. максимум 10. мінімум-7. залежить від сорту/форми..
Я щось не зрозумів Вашого формування на 12 рукавів. Це що за монстер – сорт. Якщо одно площинна шпалера (в нашім краю вважаю найкращою формою), то максимальна кількість по 2-3 рукави, можна і в різні сторони, якщо позволяє місце.
Непрочитано 02.12.2018, 18:15   #9434
мирон

Цитата:
Сообщение от Борис Галицкий Посмотреть сообщение
Я щось не зрозумів Вашого формування на 12 рукавів. Це що за монстер – сорт. Якщо одно площинна шпалера (в нашім краю вважаю найкращою формою), то максимальна кількість по 2-3 рукави, можна і в різні сторони, якщо позволяє місце.
Тобто Ви рахуєте ,що на сильнорослому кущі більше ніж 2-3 рукавів в одну сторону ,а на кущі 4-6 бути не повинно .Чому?..... Хоч у мене на 12 річній Аркадіі, вже маю їх роздвоєних ,аж 9...На решті кущів 4-6.
5 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 02.12.2018, 18:23   #9435
Vanusy
Старожил

Рейтинг: 2550

Цитата:
Просто плодові стрілки дублюються, тоді є великий вибір пагонів і залишаєш найкращі. І якщо при однаковій кількості пагонів більша кількість рукавів вони тонші та легше укривати. У мене на 1-плоскосній по 5-6 рукавів, а на двоплоскосній біля 8. Аж 12 немає. Таку методику використовує Сидоряка, думаю що багато винорадарів взяв ідею саме від нього.
https://www.youtube.com/watch?v=8PfGmeUAsxQ
8 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 02.12.2018, 18:28   #9436
мирон

Цитата:
Сообщение от Vanusy Посмотреть сообщение
Просто плодові стрілки дублюються, тоді є великий вибір пагонів і залишаєш найкращі. І якщо при однаковій кількості пагонів більша кількість рукавів вони тонші та легше укривати. У мене на 1-плоскосній по 5-6 рукавів, а на двоплоскосній біля 8. Аж 12 немає. Таку методику використовує Сидоряка, думаю що багато винорадарів взяв ідею саме від нього.
Так плодові стрілки можна дублювати і на рукавах, це підсилена плодова ланка.І у такому випадку є великий вибір ,потрібних для врожаю пагонів. У мене кількість бруньок у мінімум два з половиною рази більше, є у запасі після обрізки.
7 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 02.12.2018, 21:07   #9437
Пасічник
Старожил

Рейтинг: 11646

Шановні, ніфіга в мене не дублюється)) 1 рукав- 1 плодова стрілка))І ЦЕ НЕ СУПерЕчить філософії Сидоряки.С.А. Інша справа Клімат, агротехніка,СОРТ, шпалера і тд. Якщо сорт чи форма дає мені на 1 м. пог. 7-10кг. то я буду з ним працювати...а я кщо сорт-форма грає кумедії))), то нафік з пляжу))) Якщо б я сьогодні закладав виноградник, то я б в жодному випадку не повівся на виноградарів півдня. Так, двохплощинна шпалера Сидоряки С.А. забезпечує високі врожаї з оптимальним (мінімальними) затратами праця-дохід, але це на ПіВдні України. А в моїх умовах це вже зовсім інші сорти; зовсім інші умови; зовсім інші....та все інше.. Так. в цьому році горизонтальний приріст врятував мій урожай..але навіть при усіх плюсах він того не вартує. В МОЇХ УМОВАХ.

----------
Хочу, щоб в мене усі сорти і форми давали такий результат)) більше мені не потрібно)))

Цитата:
Я також вважаю що в наших умовах одноплощинна шпалера це самий оптимальний вар*ят))(я потратив 4 роки щоб це зрозуміти) але в моїх умовах потрібно мінімум 7 рукавів)))
Пасічник вне форума   Ответить с цитированием
12 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 03.12.2018, 12:06   #9438
slod
Освоившийся

Рейтинг: 280

Накривав виноград 10 днів назад розрізаними цукровими мішками і зверху землею. Тепер передають прогноз з дощами і температурою від 5 до 10 тепла до кінця грудня.
Боюсь, не випріє ???
slod вне форума   Ответить с цитированием
8 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 03.12.2018, 12:20   #9439
Борис Галицкий
Старожил

Записей в дневнике: 1
Рейтинг: 25957

Цитата:
Сообщение от Vanusy Посмотреть сообщение
Я на базар не працюю, мені потрібно створити такий кущ, щоб він мене задовольняв в плані якомога меншого догляду, в тому числі поливи та підживлення зведені до найменшої кількості при цьому, щоб я завжди був з хорошим урожаєм великих грон. Ніхто не заперечує досвід професійного виноградаря Сергія Сидоряки, так у нього можна багато чого навчитись, як новачкам, так і умільцям. Шість рукавів в право та стільки ж в ліво на Y – подібній шпалері, яка для мене не зовсім підходить (дуже велика загущеність), крім того в нього ретельний щоденний догляд і САТ щонайменше на 500од. більша. Звичайно що можна і в моїх умовах залишати велику кількість рукавів. А для чого? Чим більше рукавів в хаті, тим більше харчів треба і не тільки. Мене врожайність при 2-3 рукавах в одній площині влаштовує. Здавалось би, що чим менше рукавів, тим швидше їх потрібно замінювати із-за потовщення та це залежить від навантаження, на своїх кущах я проводжу заміну на 5-7 рік. У нього на кожен із 2-3 рукавів, що йдуть в різні боки по 4 плодоносних пагони, тобто 24 пагони на кущ – у мене не менше(залежно від сорту). З такою кількістю рукавів, як у нього потрібно буде робити 5-7 підходів щоб видалити зайві пагони, крім того підживлює їх 4-5 разів. Все це не для мене, бо в саду та і по господарству є дуже багато роботи крім заняття з виноградом.
Показать/Скрыть список поблагодаривших.
Непрочитано 06.12.2018, 14:49   #9440
мирон

Цитата:
Сообщение от slod Посмотреть сообщение
Накривав виноград 10 днів назад розрізаними цукровими мішками і зверху землею. Тепер передають прогноз з дощами і температурою від 5 до 10 тепла до кінця грудня.
Боюсь, не випріє ???
Добрий день.Трохи засильно Ви його прикрили.Так як би у нас погодні умови подібні, до тих що є у сиберії......При такій нашій погоді як зараз ,не потрібно укривати кущі зовсім...Але якщо є бажання запобігти можливим пошкодженням кущів від сильних морозів та вітрів,особливо у безсніжну зиму, то можна обійтись легким укриттям, бажано водонепроникним матеріалом, з невеликої товщини прошарком повітря під ним . Тоді навіть при сильних ,але не тривалих морозах під таким укриттям, температура є набагато вища ніж у ВГ і шкоди кущам немає....Цього року вже у друге залишив без будь якого укриття кущі Аладдіна,Н.Азос,П.Хірурга для зимування деякі обрізаними і підвішеними на першому дроті,та на арці ,але без обрізування лози..Минулого року трохи пошкоджень бруньок на лозі було,але грішу тільки на березневі морози. Бо навіть ніколи не укриваємий кущ Делавара білого, після обрізки на початку березня , після морозного березневого періоду вимерз майже до землі та навіть у старій 10 річній деревині .І цього року ще ніяк не зміг прийти до себе.
11 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Ответ

Опции темы