форум-виноград
Сайт ФорумМагазин Дневники Регистрация Справка Календарь Пользователи Все альбомы Все разделы прочитаны

Вернуться   форум-виноград > Виноградарство > Северное виноградарство

Северное виноградарство Виноград на Дальнем востоке, в Сибири, на Урале, в Средней полосе, Прибалтике.

Ответ
Опции темы
Непрочитано 10.08.2009, 00:00   #1
Робот уведомитель
Объявления администрации

Рейтинг: 0
По умолчанию Виноградари Киева отзовитесь!

Карти Київської області
Робот уведомитель вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 11.07.2019, 04:49   #3381
fed-vitalii
Старожил

Рейтинг: 9432
По умолчанию Re: Виноградари Киева отзовитесь!

Сегодня в 4,30 утра на даче +10
Встал по раньше что бы успеть между дождями сделать плановую проф обработку .
Непрочитано 11.07.2019, 10:58   #3382
Игорь Лучанский
Прибывший

Рейтинг: 58

Цитата:
Сообщение от nina118 Посмотреть сообщение
Вот фото гроздей моего "Юпитера"
Что это такое???
Та ж проблема і саме на Юпітері.Моя думка - погане запилення + сіра(чи якась) гниль. Обробка Флінт Старом та бором не допомогла.На наступний рік планую зменшити кількість пагонів для більшої провітрюваності шпалери.
Игорь Лучанский вне форума   Ответить с цитированием
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 13.07.2019, 18:43   #3383
Сивий
Местный

Записей в дневнике: 3
Рейтинг: 358

Привіт!

Юпітер на власних коренях: довелось нормувати ще раз (і це після поганенького запилення):

https://youtu.be/HOjT27s29ro
Сивий вне форума   Ответить с цитированием
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 14.07.2019, 12:28   #3384
Владимир_
Ник

Адрес: Золочев-Львов, Ш-49°48', Н=263м, САТ~2600°, 165 дней>10°, 6 зона USDA
Рейтинг: 48011

Цитата:
Сообщение от Сивий Посмотреть сообщение
Привіт!

Юпітер на власних коренях:
Привіт, Сивий, скажіть будь-ласка, ви робили хоч якісь кореневі підживи Юпітеру? Кущик виглядає якийсь дуже біднесенький. Може нада було прибрати більше зелених пагонів... Скільки йому рочків?
До речі, розмір ягід мого аналогічний вашому (тут треба уточнити - коли зроблена зйомка?) Як видно до окрашування ще як "до неба"...
Непрочитано 15.07.2019, 12:27   #3385
Сивий
Местный

Записей в дневнике: 3
Рейтинг: 358

Цитата:
Сообщение от Владимир_ Посмотреть сообщение
Привіт, Сивий, скажіть будь-ласка, ви робили хоч якісь кореневі підживи Юпітеру? Кущик виглядає якийсь дуже біднесенький. Може нада було прибрати більше зелених пагонів... Скільки йому рочків?
До речі, розмір ягід мого аналогічний вашому (тут треба уточнити - коли зроблена зйомка?) Як видно до окрашування ще як "до неба"...
Доброго дня, Волдимире!
Знімав цієї суботи (13 липня).
Кущу 2й повноцінний рік.
Підживлював перегноєм десь у травні.
За пару тижнів матиму змогу підживити калієм і фосфором.
Цікаво, що і на "основному" винограднику сила росту пагонів аналогічна (щоправда там листок здорового зеленого кольору).
Сивий вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 19.07.2019, 07:44   #3386
el.ol
Старожил

Рейтинг: 1416

С 7 июля по 15 июля резкое похолодание и дожди, как и в прошлом году. И почти все ягоды полопались!!! На мучнистую росу не похоже - нет белого налета, каждую неделю опрыскивал. Что же это такое?!!
el.ol вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 19.07.2019, 18:08   #3387
Юрій Онищенко
Местный

Рейтинг: 1463

Шановні виноградарі! Не хотілось висловлюватись на цю тему, бо виходить (у розділі Фунгіциди, пост 2987), що повторююсь, але знову перелік хвороб, препаратів, вдалих і не дуже. А мій виноградник чистий! Вже п‘ятий рік мій виноградник не відвідують основні інфекційні хвороби, хоча до сусідів неподалік вони навідуються часто. Отже, використовую 2 чи не найдешевші препарати і все. Правда, підкормки мікроелементами, борною кислотою, Магнієм до уваги не беруться. Отже:
В кінці 2013 року прочитав у розділі «Фунгіциди» пропозиції Артура Штайметца (Jacob) (Артур переїхав на постійне проживання до Німеччини):

-Читаю и удивляюсь ну как в каменном веке.Медными препаратами!!!!Только против 1 Болезни(Мельдю-гриба)?????
Как раз пока Мильдю наберёт силу ,Антрикоз уже сбавляет темп ,мы видим уже перед цветением болезнь но неможем понять что ЭТО.... Почему? Да потому что у нас 5 вместе взятых симптомов и уже пару паразитов тоже там.Разве помогут Медьсодержащие?
Забудьте Каменный Век!
Два самых дешовых и самых эффективных с широчайшим спектром различных Грибков в Германии это Poliram WG и Dithane Neu Tec.
Полирам ещё дешевле и поэтому обязаны все его применять но и Dithane Nou Tec super!
20г Полирам +40г Серы на 10Л(basis=первичная доза) првай раз как почки стали НАБУХАТь(против Phomopsis и Клеща) каждые 2 Недели хватит.
Через 4 Недели надо двойную (basis) обязательно.... 40g Poliram и 80гСеры на 10Л ,каждые 2 Недели до цветения опрыскивать.
У нас ещё рекомендуют последний раз 2,5раза basis это 50гПолирам и 100г Серы на 10 Л.
И всё...если кругом Виноградники и инфекция сильная вокруг ,то после цветения 1-2 раза сисьтемниками и тоже всё!!!
эта бурда против;
Poliram= Мильдю, Антрикоз(Phamopsis) ,Roter brener(краснуха?) ,Чёрная Гниль (schwarzfäule) =4Грибка +
Сера =Оидиум =1 Грибок + торmаза против клещей.
Дело в том что у каждого грибка и паразита своё время действия и температуры ,поэтому Антрикоз(Phomopsis) уже при +1°С на дожде заходит в Почку как и Паразиты что сосут Сок.Опрыскивать обязательно и древесину до самой земли.
Сразу 5 болезней и пару Паразитов за раз!!!!!!Без ожогов!!! Дешевле небывает!!!Это советует Общество Виноделов в Германии!!!
Поэтому очень важно начать до распускания почек и когда почка распуститься то инфекции будет уже минимум .И каждые 2 Недели будет держать этот минимум до цветения.После цветения вообще не надо будет если меня послушаете ,потому что инфекционный фон будет на минимуме.
Самое что ещё классно с этими препаратами , что можно намешать сразу на 2-3 раза(4-6 недель) ,они не портятся!!ну конечно не на солнце . чтобы не протухли конечно.
С уважением Артур.

Лучше подскажите мне колхознику как улучшить эту Схему с ещё меньшими затратами и движениями ,а не как Вы компетентны в Ядохимикатах и какой я тупой ,это не интересно другим читать .
От набухания,распускания почек.
20г Полирам или Манкоцебные +40г Серы вместе на 10Л Воды.
Через 4-6 Недели(2-3 опрыскиваний)
40г Полирам или Манкоцебные +80г Серы на 10 Л воды.
Последние 1-2 раза перед цвитением.
50г Полирам или Манкоцебные +100г Серы на 10Л воды.
Размешивать можно всё вместе ,можно сразу на 2-3 опрыскиваний намешивать и опрыскивать надо хорошо особенно снизу листьев и древесину до самой земли! Ожогов тоже никогда не будет. (пост 2694 «Фунгіциди»)

Мені вони здались цілком переконливими. Вирішив попробувати. Вдало. І з тих пір я обхожусь лише Полікарбацином і Тіовіт джетом (Кумулюсом). Накуплені у попередні роки самі різноманітні контактники і системники так і лежать у підвалі, чекаючи своєї черги. І, напевне, й не дочекаються. За цей час бували всякі погодні умови, але мій виноградник чистий – ні хвороб, ні кліща чи ще чого-небудь. Пропозиції Якоба помітної підтримки не отримали. А жаль. Може це тому, що дуже вже якісь прості препарати, що особливо ніде не звучали?
Що конкретно я роблю? Починаючи з трьох справжніх листочків обприскую виноград баковою сумішшю з 2 г\л Полікарбацину і 2 г/л Тіовіт джету (Кумулюса). При першій обробці на гостину кліщам додаю БІ-58Н. А далі вже без смердючки через кожних два тижні повторюю обробку. Перших 2 обробки по 2 г/л, далі – по 3 г/л до середини серпня. Мої дослідження показали, що за не дощової погоди інтервал між обробками можна збільшити на кілька днів, але не більше 20. Якщо погода дощова, обмежуюсь 2 тижневим інтервалом.
Ідея полягає в тому, щоб не лікувати виноград при перших ознаках захворювання, а створювати винограду постійне здорове середовище. Додам, що проводжу ще дві обробки по лозі: восени після листопаду обприскую виноград баковою сумішшю 80 г/л Карбаміду і 50 г/л залізного купоросу, а весною, перед укладанням лози на шпалери, розчином такої ж концентрації Карбаміду з Брунькою.
Часта обробка винограду для багатьох виноградарів, обмежених в часі, звичайно ж, є обтяжливою. Але, згадуючи, як приходиться боротись ками з болячками на захворілому винограді, часу на обробки не жаль. Вони показують результат. Спробуйте!

З повагою - Юрій Онищенко
Непрочитано 23.07.2019, 08:07   #3388
NatalieLv24
Прибывший

Рейтинг: 82

Дозвольте вставити свої п'ять копійок ось на цю тему.
Цитата:
Сообщение от nina118 Посмотреть сообщение
У меня вот такая беда с гроздьями "Юпитера", буквально сразу после цветения, ягодки начали чернеть и осыпатся, и не только чёрные осыпаются и зелёные, в рубрике "экспресс диагнистика" я спрашивала что это за болячка на гроздьях, хотя сам виноград и листья и стебли красивенькие без каких либо повреждений, мне ответили что это гниль
Цитата:
Сообщение от Игорь Лучанский Посмотреть сообщение
Та ж проблема і саме на Юпітері.Моя думка - погане запилення + сіра(чи якась) гниль. Обробка Флінт Старом та бором не допомогла.На наступний рік планую зменшити кількість пагонів для більшої провітрюваності шпалери.
Щось схоже в мене відбувається вже не перший рік на Августині. Під час цвітіння здається, що все добре, а потім частина маленьких ягід в гроні чорніє і засихає, а потім так і висить до достигання винограду(зелені ягоди в мене не осипалися). Спершу кількість таких дефектних ягід була невелика, а потім з кожним роком збільшувалася. Дійшло до того, що пропадало дві третини грона. Викидати сильний кущ було шкода, тому кинулася шукати, що це за проблема. Почитавши літературу, послухавши порад тоді мені здалося, що це теж гниль. Спочатку я сильно розрідила лозу (приблизно по 35-40 см), залишила тільки найкращі і найздоровіші з моєї точки зору лози, зробила всі профілактичні обробки від хвороб вчасно, в тому числі під час цвітіння від гнилей (обробляла здається Хорусом, зараз вже точно й не пам'ятаю) і що ви думаєте - помогло, як мертвому припарка, врожай "благополучно" сипався і далі. Далі я звернула свою увагу на хлороз мого куща. Справа в тому, що в другій половині літа сильно жовтіли нижні листя. Я пробувала підживлювати його то попілом, то куряком (я за натуральні добрива), потім сбробувала обробити купляним хелатом заліза - без подвижок, не помогало а ні від хлорозу, а ні від осипання. Потім на моєму винограді з'явилася ще й мілдью (шоб її), для повного щастя, так би мовити. Слава богу на очі потрапило декілька статей, про недостачу магнію. Ось одна цікава, якщо комусь треба https://infoindustria.com.ua/magiya-magniya/. Вирішила, що втрачати мені нічого і сипонула під кущ добрі півкіла сульфату магнію. За хлороз поки що нічого не скажу, треба ще поспостерігати, а от за осипання і почорніння ягід скажу - практично все благополучно зав'язалося, не почорніло і не осипалось. От вам і можлива причина такого явища. Якщо зважати на те, що осипання відбувається від нестачі магнію, то без вираженого хлорозу, і коли зверніть увагу, в другій половині, або навіть в кінці літа, дуже важко зв'язати це із проблемами осипання, тому що навесні це гарні, здорові й зелені листя й пагони, без тобі крапочки чи пожовтіння. Мені зовсім не приходило в голову що ці явища (пожовтіння нижнього листя наприкинці літа та проблеми із зав'яззю) пов'язані. Оскільки на форумі я щось не бачу, щоб хтось казав, що може бути й так, як я описала, вирішила поділитися своїм невеличким досвідом, хоч і прекрасно розумію, що причин такого явища може бути море,але може комусь поможе саме мій підхід.
NatalieLv24 вне форума   Ответить с цитированием
16 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Показать/Скрыть список поблагодаривших.
Непрочитано 26.07.2019, 20:46   #3389
Kalinasanek
Прибывший

Рейтинг: 39

Так то оно так, но у полирама срок ожидания 30 дней и не более 6 обработок! Может для рыночных и пройдет, а своих детей такой дрянью травить? Максимум 2 раза, но опять же, если виноград на приусадебном, а выход по полираму 7 дней! Ребят не чудите это все промпрепараты! Блин, покупное после таких писателей вообще есть не буду
Kalinasanek вне форума   Ответить с цитированием
4 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 26.07.2019, 21:01   #3390
Люба
Громадянка єдиної України

Записей в дневнике: 1
Рейтинг: 74356

Цитата:
Сообщение от Kalinasanek Посмотреть сообщение
у полирама срок ожидания 30 дней
Срок ожидания Полирама 60 дней

Борітеся — поборете!
Вам бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!
Люба вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Метки
киев, регион