форум-виноград
Сайт ФорумМагазин Дневники Галерея Регистрация Справка Календарь Пользователи Все альбомы Все разделы прочитаны

Вернуться   форум-виноград > Виноградарство > Болезни, вредители, препараты > Препараты

Препараты Пестициды (фунгициды, гербициды, инсектициды, акарициды, нематоциды, РРР и т.д.), а также другие препараты

Ответ
Опции темы
Непрочитано 04.12.2009, 00:00   #1
Робот уведомитель
Объявления администрации

Рейтинг: 0
По умолчанию Инсектициды и акарициды

Новая тема для обсуждения следующих препаратов:
• инсектициды - для борьбы с вредными насекомыми;
• акарициды - против клещей;
• нематициды - против нематод;
• родентициды - против грызунов.

СПЕЦТЕМА: Вопросы начинающих по пестицидам и их применению на винограде

Полезные ссылки:
www.agroscience.com.ua
www.pesticidy.ru
rupest.ru

Старая тема, где обсуждались эти препараты

Гончаров А. Правильные инсектициды для правильных пчел
Волкова М.В. Не так страшен клещ, как его малюют
.
Робот уведомитель вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 15.05.2019, 13:19   #921
omon
Старожил

Рейтинг: 3709
По умолчанию Re: Инсектициды и акарициды

как раз частое применение ФОСов и пиретроидов провоцирует взрывное размножение клещей,поэтому ими с клещами бороться бесполезно.
omon вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 29.05.2019, 11:06   #922
Чабанов Анатолий
Старожил

Рейтинг: 2119
По умолчанию Re: Фунгициды

Чем обработать от гроздевой листовертки????,виноград зацвел,или вариант
после цветения. И всеже .
С Ув.
Чабанов Анатолий вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал cпасибо:
Непрочитано 29.05.2019, 13:04   #923
Nickolas
Старожил

Рейтинг: 37589
По умолчанию Re: Фунгициды

Цитата:
Сообщение от Чабанов Анатолий Посмотреть сообщение
Чем обработать от гроздевой листовертки????,виноград зацвел,или вариант
после цветения. И всеже .
С Ув.
После цветения поздновато, есть тема http://forum.vinograd.info/showthread.php?t=15389
Nickolas вне форума   Ответить с цитированием
6 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 30.05.2019, 23:34   #924
SVO
Член Клуба виноградарей и садоводов

Рейтинг: 41954
По умолчанию Re: Съесть виноград и остаться в живых

Цитата:
Сообщение от Doctor-KKZ Посмотреть сообщение
Все же фософороорганика используется в некоторых случаях. Например - актеллик против тлей. С некоторых культур кроме как фосфорорганикой определенные виды тли не вытравить. Например - сливовая тля на сливе и свекле. Черную черемуховую можно и пиретроидами, а сливовую (серую в "шубе") - только Актеллик.
Вот со всем,сказанным здесь Вами,я согласен,кроме этого.
Цезарь (пиретроид бифентрин) и Вофатокс (бифентрин+имидаклоприд) прекрасно снимают все виды тлей.А попутно еще и муравьев,разносчиков этой "радости".
В этом сезоне из-за теплой зимы,я так понимаю,муравьев нашествие невероятное.Соответственно и тли везде немеряно.Эти два препарата оставили мой сад без такого счастья.Я не в обиде.
Фосфорорганику не применяю принципиально.Считаю,что печень у меня одна,и лучше я сохраню ее для водки.
Показать/Скрыть список поблагодаривших.
Непрочитано 31.05.2019, 08:27   #925
328855
Старожил

Рейтинг: 8077

Цитата:
Сообщение от SVO Посмотреть сообщение
Цезарь (пиретроид бифентрин) и Вофатокс (бифентрин+имидаклоприд) прекрасно снимают все виды тлей.А попутно еще и муравьев,разносчиков этой "радости".
В этом сезоне из-за теплой зимы,я так понимаю,муравьев нашествие невероятное.Соответственно и тли везде немеряно.Эти два препарата оставили мой сад без такого счастья.Я не в обиде.
Фосфорорганику не применяю принципиально.Считаю,что печень у меня одна,и лучше я сохраню ее для водки.
а Вофатокс применять также как и Антихрущ и сроки ожидание такие же? Хочу в саду на выходных низко покосить траву и обработать землю этим препаратом - сработает от муравьев? Реально уже черешню достали и меня тоже, хотя приствольный круг и поливала ранее Антихрущем, но они наверное переехали чуть подальше и опять взялись за свою черную работу

Меня зовут Вика, но можно называть и 328855
328855 вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 31.05.2019, 17:23   #926
Doctor-KKZ
Старожил

Адрес: Лида, Беларусь, участок - 188 км трассы Минск-Гродно
Рейтинг: 3501

Цитата:
Сообщение от SVO Посмотреть сообщение
До бульбастана эти препараты еще недобрались. А так и я бы с удовольствием отказался бы от Актеллика. Имидоклоприд сливовую не берет.
Doctor-KKZ вне форума   Ответить с цитированием
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 31.05.2019, 17:51   #927
Че_Хонте
Дачник-модератор

Записей в дневнике: 4
Рейтинг: 74886

Цитата:
Сообщение от Doctor-KKZ Посмотреть сообщение
Имидоклоприд сливовую не берет.
Актофит берёт точно.
Непрочитано 07.06.2019, 09:58   #928
Виктор
Модератор

Записей в дневнике: 1
Рейтинг: 58231

Класифікація інсектицидів та акарицидів відповідно їх принципу дії

Сучасній науці відомо близько одного мільйона видів комах, з яких приблизно 10 000 видів відносяться до рослиноїдних; з них, у свою чергу, близько 700 видів завдають найбільшої шкоди при вирощуванні та зберіганні сільгосппродукції.

Серед засобів, якими людство в різні часи намагалося боротися з комахами, були і досить ефективні, й не дуже: жовч зеленої ящірки для захисту яблунь від гусениць і гнилей, витяжки з перцю та тютюну, мильна вода, вапняний розчин, оцет, скипидар, риб’ячий жир, солона вода та багато іншого.

Перед початком Другої світової війни відомості людства про інсектициди обмежувалися миш’яком, нафтовими маслами, нікотином, піретрумом, сіркою, кріолітом та кількома іншими речовинами. Повоєнні роки стали початком нової ери принципово нової концепції хімічного контролю шкідників – синтетичних органічних інсектицидів, першим із яких був ДДТ.

Поняття інсектицид походить від латинського слова insectum – комаха. З точки зору біології кліщі не є комахами (група членистоногих, клас комахи), а представляють групу членистоногих класу павукоподібних, тому препарати, які використовуються для знищення кліщів, називаються акарицидами (від грецького άκαρι – кліщі). Втім, і акарициди, і інсектициди іноді проявляють ефективність проти обох класів членистоногих, тому їх часто об’єднують в одну групу препаратів. Далі в цій статті, говорячи загалом про інсектициди, ми будемо мати на увазі як інсектициди, так і акарициди.

КЛАСИФIКАЦIЯ IНСЕКТИЦИДIВ

Як і інші види пестицидів, інсектициди можна класифікувати за кількома принципами. Нижче ми зупинимось на основних методах такої класифікації.

Класифікація за способом поглинання шкідливим організмом

1. Шлункова дія – для враження шкідника такі препарати повинні потрапити у його шлунково-кишковий тракт. Шкідлива комаха, харчуючись частинами рослини, також ковтає отруйну сполуку та гине.
2. Контактна дія – сполука потрапляє в організм шкідника, коли комаха контактує з обробленою ділянкою рослини. В такому випадку інсектициди абсорбуються через поверхню тіла комахи. Якщо оброблена поверхня рослини є джерелом харчування шкідника, отрута діє також і при потраплянні у шлунково-кишковий тракт.
3. Респіраторна дія – такі сполуки потрапляють в організм шкідників через дихальну систему й далі поширюються тканинами організму, викликаючи їх загибель. Ці препарати, як правило, застосовуються в замкнутих просторах та у ґрунті.
Значна кількість препаратів характеризується різним поєднанням названих вище впливів, тому чітку класифікацію в таких випадках провести важко або й неможливо.

Класифікація інсектицидів за способом переміщення їх в тканинах рослини

1. Системні інсектициди проникають у тканини рослини і переміщуються в них на різні відстані. Оскільки ці препарати поглинаються рослиною, на їх ефективність суттєво не впливають атмосферні опади вже через кілька годин після обробки. При обробці посівного матеріалу системні інсектициди здатні впродовж певного періоду захищати сходи рослин, які накопичують у своїх тканинах достатню для цього концентрацію препарату. Як правило, препаративні форми таких препаратів представлені водними розчинами або водорозчинними гранулами та порошками.
2. Контактні інсектициди не проникають у тканини рослини і містяться на її поверхні. На ефективність таких препаратів можуть впливати погодні умови, і для належної їх дії дуже важлива якість обробки. Препаративні форми зазвичай представлені у вигляді водних суспензій, змочуваних порошків і вододисперсійних гранул.

Класифікація інсектицидів за спектром дії

1. Iнсектициди суцільної дії знищують різні види шкідників, також можуть вражати нешкідливих комах.
2. Iнсектициди вибіркової дії вражають лише шкідників певного виду. Такі препарати широко використовуються в інтегрованих системах захисту.

Класифікація інсектицидів згідно з IRAC

В наші дні набула популярності та стала стандартом класифікація інсектицидів за біохімічним принципом їх дії на організм шкідників і, відповідно, їхніми характеристиками щодо виникнення резистентності. Ця класифікація була розроблена міжнародною організацією IRAC (Комітет дій щодо резистентності інсектиців), яка займається проблемами запобігання виникненню резистентності до фунгіцидів із 1984 року. Спонсорами цієї організації виступають головні світові виробники пестицидів, зокрема, ФМС, «Сингента», «Дюпон», «Байєр», «Адама», «Дау Агросайенс», «Сумітомо Кемікал», «Нюфарм».

Нижче ми наводимо класифікацію зареєстрованих в Україні інсектицидів, розроблену IRAC. За цією класифікацією хімічні сполуки відповідно до механізму їх основної дії на організми шкідників розбито на 28 основних груп, які, відповідно, мають порядкові номери з 1 по 28 (групи 26 та 27 наразі відсутні). Крім цього, в класифікації окремо виділена також 29 група, яка позначається абревіатурою UN і містить сполуки з невідомим або невизначеним способом дії. Основні групи можуть включати хімічні підгрупи, які позначаються порядковим номером основної групи та їх хімічною назвою.

Препарати, що входять до різних підгруп однієї групи, хоч і вражають одну й ту саму ділянку організму, відрізняються за своєю хімічною структурою. У зв’язку з цим вважається, що ризик виникнення перехрестної резистентності між препаратами різних підгруп є нижчим, ніж між препаратами всередині однієї підгрупи. За відсутності альтернативи як виняток допускається ротація препаратів, які входять до різних підгруп всередині однієї групи. Але таке застосування можливе лише після попередніх консультацій з експертами та в разі відсутності перехрестної резистентності.

Слід зауважити, що переважна більшість відомих на сьогодні інсектицидів вражають нервову систему шкідників. Це є наслідком того, що комахи мають високорозвинену нервову систему, більше того, багато їхніх чутливих рецепторів націлені на середовище за межами тіла комахи.

Діяльність нервової системи комах залежить від кількох базових біохімічних функцій, які порушуються інсектицидами: натрієві канали, ацетилхолінестераза, GABA-рецептори (рецептори гамма-амінобутирової кислоти), рецептори ацетилхоліну. Iнсектициди, які вражають натрієві канали, ацетилхолінестеразу та рецептори ацетилхоліну викликають гіперзбуження й конвульсії комахи, що тривають до її повного виснаження та загибелі в разі отримання відповідної дози. Препарати, які вражають GABA-рецептори, викликають тривале пригнічення сигналів збудження в організмі шкідника. Вражені шкідники демонструють знижену активність, не реагують на стимуляцію і повільно гинуть від паралічу.

Також існують інсектициди, які мають інші механізми ураження шкідників. Це, зокрема:
  • інгібітори синтезу хітину, які перешкоджають формуванню кутикули та її підтриманню;
  • штучні гормони комах, такі як аналоги ювенільних гормонів, що утримують організм комахи в недорозвинутій формі (ці препарати ефективні лише проти комах, які завдають шкоду в дорослій стадії);
  • Bt-токсини, які головним чином вражають кальцієві канали в системі травлення шкідників;
  • аналоги формамідинів, що вражають гормональну систему шкідників.
Слід зазначити, що інсектицидні олії та мило, вірусні, бактеріальні, грибкові й нематодні патогени, так само, як і паразити та хижаки, виключені з класифікації IRAC.

В нашій статті наведено дані лише про хімічні сполуки, зареєстровані на сьогодні в Україні. Однак ми також надамо загальну інформацію про групи інсектицидів, які в Україні не зареєстровані.
Читати далі
Ігор Петранюк, Сергій Кондратюк, журнал “Агроном”, 2017 р.
Показать/Скрыть список поблагодаривших.
Непрочитано 08.06.2019, 12:19   #929
fed-vitalii
Старожил

Рейтинг: 8057

Паутинного клеща на рем малине чем сейчас можно поганять ?
Непрочитано 08.06.2019, 12:32   #930
VOVIC70
Старожил

Рейтинг: 2789

Чи має хтось практику застосування Rembek від мурах ? Дієвий , чи ні?

Метки
болезни, защита, инсектициды, препараты

Опции темы