форум-виноград
Сайт ФорумМагазин Дневники Регистрация Справка Календарь Пользователи Все альбомы Все разделы прочитаны

Вернуться   форум-виноград > Виноград (остальное) и вино > Виноделие

Виноделие Вино, виноделие - домашнее, гаражное, промышленное

Ответ
Опции темы
Непрочитано 15.09.2020, 20:15   #531
Володимир
Освоившийся

Записей в дневнике: 1
Рейтинг: 94
По умолчанию Re: Сезон винодела 2020 г.

Цитата:
Сообщение от мирон Посмотреть сообщение
А як бути з окисленням вина,та з ЯМБ при недоброді .А те що він був, це Ви самі і підтверджуєте... І це Ваша особиста думка, і так можете вважати і надалі , що цей виріб для особисто Вас ,є вином...Але добрим вином цей виріб всеж не є.
Роблю лише червоне (і Лідію, але вона поза конкурсом). Окислення нема. В мене все вино рубіново-червоне. Навіть 2-3-річне, яке інколи лишаю для умовної колекції. ЯМБ мене не турбує, бо роблю вино лише з кондиційного (не надмірно кислого) винограду.
Звісно, це моя особиста думка і я її нікому не нав'язую. Але багатьом моє Каберне подобається більше, ніж дороге магазинне.
Щодо "доброго" вина, це, як на мене, дуже умовне визначення. Кому піп, кому попаддя... Але, наприклад, кисляк накшталт бургундського, який багато хто полюбляє, для мене є рідкісною гидотою (довелося колись покуштувати в Бургундії їхні "елітні" вина).
Володимир вне форума   Ответить с цитированием
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 15.09.2020, 20:33   #532
Maxik
Старожил

Рейтинг: 937

Цитата:
Сообщение от Володимир Посмотреть сообщение
Ніколи не використовував штучні дріжджі. Для мене вони як безалкогольне пиво чи як надувна жінка.
Вот они, олдскулы, от которых сводит

Хорошо все-таки что во времена интернета - знания стали доступнее
Maxik на форуме   Ответить с цитированием
5 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 16.09.2020, 09:24   #533
professorcpu
Прибывший

Рейтинг: 38

Я теж олдскул.
Люблю ковбасу по старiй технологiї (з м'яса), але я розумiю, завдячуючи хваленим новим технологiям найти її мало ймовiрно.Так як худобу кормлять вже не зерном,картоплею (лушпиння),молоком, а керамзiтоподiбними гранулами, вiдповiдно i смак м'яса буде як вата, смак сала як мило.Так можна i продовжувати про масло, помiдори, огiрки, матерiали... От вiд цього мене сводит.
Сам використовую дикуни (закваска).
professorcpu вне форума   Ответить с цитированием
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 16.09.2020, 10:11   #534
Олег Лазуренко
Старожил

Рейтинг: 36823

Цитата:
Сообщение от professorcpu Посмотреть сообщение
Сам використовую дикуни (закваска).
Цитата:
наприклад, кисляк накшталт бургундського, який багато хто полюбляє, для мене є рідкісною гидотою
Дійсно дикуни.
При наличии доступной информации,продолжают толочь воду в ступе,резиновые мужики.
11 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 18.09.2020, 14:14   #535
Володимир
Освоившийся

Перевірив цукор на двох кущах Каберне Совіньйон ХЗЩ. Взяв по 10 ягід з різних грон, розтовк і перемішав. Вийшло, відповідно, 20,2 і 20,4. Кісточка майже коричнева, гребінь ще зелений.
Ще почкаю, хоча і оси потроху їдять, і шпаки вчора навідалися (минулі роки їх не було).
Непрочитано 18.09.2020, 15:01   #536
мирон
Член Клуба виноградарей и садоводов

Рейтинг: 49548

Почав сезон виноробства,сьогодні ,переробкою +-27 кг. Біанки.Цукор до 18брикс і більше не набирає ,кісточка у ягоді вже коричнева.
мирон вне форума   Ответить с цитированием
5 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Непрочитано 18.09.2020, 17:34   #537
sitava
Старожил

Рейтинг: 1029

Цитата:
Ніколи не ставив вино під водяний затвор. Ніколи не використовував штучні дріжджі. Для мене вони як безалкогольне пиво чи як надувна жінка. Грало вино у мене завжди при температурі менше 14 градусів. (Намагався при 10, але не завжди виходило.) Завжди вигравало повністю (початковий цукор 21), ніколи не псувалося і завжди було чудової, як на мене, якості.
Якщо при внесенні в тепло якийсь час з'являлися бульбашки, не звертав на це уваги. Особисто я вважаю цьогорічне вино готовим до вживання не раніше січня наступного року.
Оце жесть... Приємо що ви пишите що це "особисто для вас". Не радьте подібного нікому. Ви не винороб, так оцет роблять. І, благаю, хоч не пийте те "произведение" багато, шкодить шлунку.
sitava вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал cпасибо:
Непрочитано 18.09.2020, 18:38   #538
Чабан
Старожил

Рейтинг: 2098

Цитата:
Сообщение от мирон Посмотреть сообщение
Біанки.Цукор до 18брикс і більше не набирає ,кісточка у ягоді вже коричнева.
У моей Бианки косточка коричневая с середины августа с 15 брикс. Собрал на днях с 21.
Чабан вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 18.09.2020, 21:40   #539
Володимир
Освоившийся

Цитата:
Сообщение от sitava Посмотреть сообщение
Оце жесть... Приємо що ви пишите що це "особисто для вас". Не радьте подібного нікому. Ви не винороб, так оцет роблять. І, благаю, хоч не пийте те "произведение" багато, шкодить шлунку.
Ви, напевно, не дуже уважно прочитали те, що я написав. Або не дуже розумієтеся на процесах, які відбуваються при створенні вина. Натомість, думаю, що саме у Вас є певний досвід виробництва оцету.
А тепер, після короткого вступу, зосереджу Вашу увагу на написаному раніше. І при цьому поясню, як роблять оцет.
1. Оцтовокислі бактерії теплолюбиві, їм потрібна температура від 15 градусів і вище. Не знали? У мене ж, як я писав, зазвичай не більше 14. (найчастіше - 10-12 градусів). Але це не найголовніше.
2. Оцтовокислі бактерії витримують до 11% спирту. У мене ж, як Ви, напевно, прочитали, початковий цукор не менше 21, що відповідає 12,8% спирту. Нехай ті 0,8 відкинемо на "усушку і утруску", але і 12% цілком достатньо, щоб вино не прокисло.
3. Оцтовокислі бактерії потребують кисень, а поки вино грає (нехай і повільно на холоді), виділяється углекислий газ, який важчий за повітря і заповнює бутлі. Які в мене просто закорковані, але не щільно (поки не дограє).
Вино роблю більше 40 років, ще ніколи не прокисало. Не терплю кисляка. І ніколи його не пив. Тим паче, з оцтом. Але за пораду дякую.
З прокисанням стикався кілька разів, але не у себе, а у тих, хто чи то пожлобився на цукор, чи то принципово не визнає шапталізації і намагається зробити "сухар" на 9-10 "оборотів".
І ще, Ви правильно підмітили - я нікому нічого не раджу. Просто ділюся своїм досвідом.
Непрочитано 18.09.2020, 23:27   #540
sitava
Старожил

Рейтинг: 1029

Цитата:
Ви, напевно, не дуже уважно прочитали те, що я написав. Або не дуже розумієтеся на процесах, які відбуваються при створенні вина. Натомість, думаю, що саме у Вас є певний досвід виробництва оцету.
А тепер, після короткого вступу, зосереджу Вашу увагу на написаному раніше. І при цьому поясню, як роблять оцет.
1. Оцтовокислі бактерії теплолюбиві, їм потрібна температура від 15 градусів і вище. Не знали? У мене ж, як я писав, зазвичай не більше 14. (найчастіше - 10-12 градусів). Але це не найголовніше.
2. Оцтовокислі бактерії витримують до 11% спирту. У мене ж, як Ви, напевно, прочитали, початковий цукор не менше 21, що відповідає 12,8% спирту. Нехай ті 0,8 відкинемо на "усушку і утруску", але і 12% цілком достатньо, щоб вино не прокисло.
3. Оцтовокислі бактерії потребують кисень, а поки вино грає (нехай і повільно на холоді), виділяється углекислий газ, який важчий за повітря і заповнює бутлі. Які в мене просто закорковані, але не щільно (поки не дограє).
Вино роблю більше 40 років, ще ніколи не прокисало. Не терплю кисляка. І ніколи його не пив. Тим паче, з оцтом. Але за пораду дякую.
З прокисанням стикався кілька разів, але не у себе, а у тих, хто чи то пожлобився на цукор, чи то принципово не визнає шапталізації і намагається зробити "сухар" на 9-10 "оборотів".
І ще, Ви правильно підмітили - я нікому нічого не раджу. Просто ділюся своїм досвідом.
Ділитися досвідом.. Чийсь особистий власний досвід, "личное мнение" - це просто сміття. Щоб знайти в цьому смітті крихту корисного стільки доводиться його пересівати...
Тому не варто, не діліться.
Набагото краще звернутись до наукових видань, методів, які вже раніше були пересіяні і опробувані та дають хороший результат в великій вибірці умов.
Ну і трошки вам умняка по оцету:
у вас не чиста заводська культура бактерії на ягоді, а дика суміш. Певні види активізуються вже при +11. Теж стосується і спирту, за підвищеної температури певні працюватимуть і до 14-16% спирту.
І вуглекислий газ не буде "щільно лежати" на поверхні вина, працюватиме дифузія газів(але може ви якось особливо правильно коркуєте, вгадуєте точно закінчення бродіння і переливаєте)..
Трохи скорегувавши свій метод ви отримаєте ще смачніше вино.
Вреші решт ми усі цього хочемо.
sitava вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Опции темы