форум-виноград
Сайт ФорумМагазин Дневники Регистрация Справка Календарь Пользователи Все альбомы Все разделы прочитаны

Вернуться   форум-виноград > Виноградарство > Шпалеры и формировки

Шпалеры и формировки Шпалеры, формировка, обрезка винограда, зеленые операции на винограднике.

Ответ
Опции темы
Непрочитано 11.03.2019, 14:01   #931
Юрий Константинович
Местный

Записей в дневнике: 5
Рейтинг: 2583
По умолчанию Re: Типы формировок, плодоносность глазков и длина обрезки в зависимости от сорта

Цитата:
Сообщение от was Посмотреть сообщение
...що ми всі повинні побачити?
Ані всі, ані Ви нічого і ні в чому не повинні, але маєте знати більше.
Отже, йдеться про спробу з'ясувати, яка потенціальна плодоносність вічок по довжині лози. Фокуси з наклонами лоз, або дугами до уваги не беремо.

Ви запропонували обрізати лози довго (скажімо, на 15...20 вічок) і спостерігати, як розвинуться всі можливі пагони і грона на них. На мою скромну думку, цей спосіб не годиться. В багатьох випадках добре ростуть і плодоносять тільки 1...3 пагони на початку лози і 2...5 на кінці. Приховані можливості вічок в середині лози не розкриються, як би я їх не називав -- "справжній потенціал", "весь потенціал" чи просто "потенціал".
Про це пишуть в книгах, про це кажуть на форумі, я бачу це останні сім років, коли почав застосовувати довге обрізуваня. Нижче наведу приклади в картинках.
Застосувавши цей спосіб, всі зможуть об'єктивно побачити, що об'єктивно розкрити потенціал вічок не вдалося.

Запропонований мною спосіб -- розділити вічка на маленькі групи (по 5 шт) по довжині лози, на кожній лозі -- одна група. Можна сподіватись, що в межах групи пагони будуть розвиватись рівномірно з великою віддачею. Гадаю, що це припущення зрозуміле і не фантастичне (середнє і коротке обрізування я теж застосовую). Не завадить залишити кілька сучків по 2 вічка. В цьому році хочу зробити такий дослід з к/м Ніагара , бо ніяк не можу його правильно навантажити.

Можу запропонувати ще один варіант -- 15 лоз, по одному вічку на кожній, з першого по 15-те. Мені подобається найбільше. Це для найдопитливіших.

Перше фото -- Акованцева. Навіть три паралельно підв'язані лози не позбавили кущ прогалин в середині. Помітна і менша висота середніх пагонів.
Друге фото -- мій "витвір". Технічний сорт Зейбель1001. Пагони в середині лози гірші за №4 , трав'янисті, відпали з листям. На пагонах №2 і №3 було по три грона . Номери 18п і 19п -- пагони з першого вічка відповідних пасинків.
На третьму фото той самий кущ, ділянка лози з 17 по 19п , п'ять пагонів по два грона.
Про об'єктивну оцінку потенціалу середніх вічок годі й муляти язика.
Изображения
Тип файла: jpg attachment.jpg (219.7 Кб, 160 просмотров)
Тип файла: jpg 112.JPG (64.8 Кб, 208 просмотров)
Тип файла: jpg S1001_ваза11.jpg (246.4 Кб, 178 просмотров)
Показать/Скрыть список поблагодаривших.
Непрочитано 11.03.2019, 21:17   #932
was
Старожил

Рейтинг: 52444
По умолчанию Re: Типы формировок, плодоносность глазков и длина обрезки в зависимости от сорта

Цитата:
Сообщение от Юрий Константинович Посмотреть сообщение
з'ясувати, яка потенціальна плодоносність вічок по довжині лози.
Цитата:
спостерігати, як розвинуться всі можливі пагони і грона на них.
Юрій Костянтинович! Зверніть, будь ласка, увагу на те, що в різних частинах свого повідомлення Ви ведете мову про різні речі. Має місце підміна понять.
Коли Ви говорите про потенціальну плодоносність вічок, то це говорить про наявність зачатків суцвіть на зачатках майбутніх пагонів у бруньках, що містяться у вічку. На момент розпускання бруньок зачатки суцвіть вже сформовані, якщо вони є. І вони вже не можуть розсмоктатися . Розвиток пагонів і грон на них, сила росту пагонів немає ніячого спільного з питанням плодоносності. Тому питання "поненціалу вічок" залишається відкритим, Ваша відповідь суперечлива.
Цитата:
Навіть три паралельно підв'язані лози не позбавили кущ прогалин в середині.
Думаю, це особиста проблема Акованцева, тому що немає такої загальної закономірності у винограда. У мене також досвід є. На Різаматі залишаю по 1,5 м лози, і немає ніяких прогалин в середині. І хоча перші пагони на стрілці неплодоносні, але потужну стрілку плодоношення на наступний рік формую без проблем (без сучка заміщення), тобто сила росту і плодоносність речі різні. На інших кущах зазвичай залишаю 2 параллельні лози по 1 м. Весною вибираю по 6 найкращих пагонів на кожній. Іноді при укриванні стрілка ламається, тоді на метровій стрілці, що залишилась, залишаю 12 пагонів. І хочу Вас запевнити, що сила росту і плодоносність пагонів від цього не страждає. Тому що сила росту пагонів визначається не їх плодоносністю, а їх кількістю на кущі.
Подумайте ще раз над "потенціалом", будь ласка, тому що не все так однозначно.
Непрочитано 13.03.2019, 09:23   #933
Юрий Константинович
Местный

Записей в дневнике: 5
Рейтинг: 2583

Цитата:
І вони вже не можуть розсмоктатися
Ще й як можуть !
Само собою зрозуміло, що йдеться, в першу чергу, про потенціал зачатків суцвіть. А вони можуть зазнавати навесні будь-яких змін -- від додаткового розвитку, до всихання і відпадання. В другу чергу можливе осипання бутонів, погане запилення , опадання зав'язі. А в передпершу чергу -- перехід бруньок вічка в сплячий стан.Усі ці негаразди більш вірогідні в перших і середніх вузлах через полярність (гірше живлення).
І понять я не підміняв, а об'єднав усі ці стадії, тому що в даному разі не важливо, на якій стадії прийде біла лисичка до вічка №№.
Цитата:
...не все так однозначно.
Звісно, що не однозначно, а Ви кажете -- "Лозу всех сортов можно обрезать длинно".
Сорт нам невідомий. Існує велика вірогідність одержати щось подібне до моєї картинки. Наступної весни чоловік не буде довго гадати, обріже все на 2...3 вічка і , якщо сорт не пожене бадилля, ніколи не дізнається, що грона з 4-го вічка в півтора раза більші.
Непрочитано 15.03.2019, 20:36   #934
was
Старожил

Рейтинг: 52444

Цитата:
А вони можуть зазнавати навесні будь-яких змін -- від додаткового розвитку, до всихання і відпадання.
Ну, якщо так, тоді мовчу. Слава Богу, мені такого не судилось бачити. Так, підмерзало, хворіло, але такого дива, щоб саме ністого ніщого (через довгу обрізку) всохло і відпало, не спостерігав, чого і всім бажаю .
Я пам'ятаю, як у свій час на форумі мене серед інших намагались переконати у тому, що холостими пагонами можна кущ довести до загибелі. Нічого, відбились. Думаю, й на цей раз все добре буде .
Непрочитано 09.09.2019, 16:37   #935
D Mark
Любитель

Рейтинг: 1569

Друзья. Подскажите...

Есть ли у кого опыт в короткой обрезке на рожки 2-3 почки для НАЗОС, Фрумоаса Альбэ, Кишмиш Белый
D Mark вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал cпасибо:
Непрочитано 11.09.2019, 15:37   #936
Animik2
Освоившийся

Адрес: Краснодар, дача п. Афипский, САТ 3800, 630 мм осадков
Рейтинг: 159

Цитата:
Сообщение от D Mark Посмотреть сообщение
Есть ли у кого опыт в короткой обрезке на рожки 2-3 почки для НАЗОС, Фрумоаса Альбэ, Кишмиш Белый
Мне кажется, что в таких делах лучше раз попробовать, т. к. конкретный терруар и агротехника могут много значить.
Ответ

Метки
формировка

Опции темы